Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Компютри и технологии Шпиониране на TFT монитори без камери или хакерство
  
Потребители писали по темата: yurukov, Afu-Ra
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Шпиониране на TFT монитори без камери или хакерство
Автор Съобщение  
 
17 Nov 2006 14:41 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Повечето от нас пазят данните в комютъра си с защитни стени, антивирусни и други подобни. Antitrust спекулираше, че когато наистина искат да ви шпионират, може просто да сложат камера, която да следи какво пишете. Това обаче не действа ако си сменните позицията или ако сте на лаптоп. Изглежда обаче има и друг метод.

Наскоро в един епизод на Numbers видях как с проста антена успяха да пресъздадат екрана на tft монитор. Естествено си помислих, че е поредната кръпка в сценария на гърба на науката. После потърсих в нета и се оказа, че наистина има нещо такова. Идеята е, че монитора излъчва електромагнитни вълни, които могат да бъдат засечени и да се реконструира картината. Обаче това е единственото което успях да намеря по темата:

http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/ih98-tempest.pdf

Предполагам, че качеството няма да е такова което представиха в сериала, но важното е, че има разработки на темата и това ми вкарва параноя. Получава се нещо като подслушване на монитора. Ще ми се да си търся някакъв електромагнитен генератор на шум за същите честоти.




 
17 Nov 2006 16:28 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Лудница Smile Военните са пълни с подобни рисърчи. Един фарадеев кафез ще е по-евтино решение от генератора, но пък му липсва мобилност. Smile




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
17 Nov 2006 16:47 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Абе те ако искат да ме наблюдават могат без проблем да ме хакнат. Иначе номера с кафеза може да не подейства, защото сигналите са много финни. Генератора на статичен шум е по-рационална идея, но няма да работят каквито и да е безжични устройства, но май това е целта. Абе трябва да намеря как се казваше тази технология. Във филма я споменаха.




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Компютри и технологии Шпиониране на TFT монитори без камери или хакерство
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004