Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология -----------
  
Потребители писали по темата: Prokoba, krum, Yogi, Makedonski, Онбашията, Юзбаши ... общо 16
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

-----------
Автор Съобщение  
 
28 Apr 2007 9:15 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

1. Оги, приятелю, ти имаш проблеми наистина. Вече няма спор. Не знам какво ти се е случило в стаичката в Дармщадт та да преобърне живота ти на 180 градуса. Не ние, а ти имаш нужда от спасение, приятелю, щото току виж утре си си теглил куршума за да изкупваш нечии грехове. Самотата ли те промени в Германия? Проблеми ли си имал? Не се притеснявай за артрита, не е болка за умиране и напиши ако преживяването е било толкова уникално и божествено. Можем само да завиждаме.
2. Но нека ти разкажа една история. Познавах една жена в Германия, която имаше сериозни душевни проблеми. Самотата и няколко неприятни преживявания я подкараха през различни видове паранои, докато накрая не прочете Библията и взе да говори също като теб. Едно пъм едно, приятелю. Приказките че съм добър човек и заслужавам спасение... това че слушам сатанистка музика, ... използваше досущ същите изрази и цитати като теб... После започна да раздава последните си пари за благотворителност и след време оставайки без пари се предаде и прибра в България... оставаха и два семестъра да завърши. Мисля да ти спестя края на историята. Това което аз научих, Оги, е че твоят Бог поробва добрите хора в най-тежките им моменти, вдъхва им надежда с празни обещания за задгробен живот и после ги съсипва окончателно. Точно толкова брутално, лицемерно и безкомпромистно, както е описано в Старият Завет. (Не не съм го чел! Няма и да го направя. Не се хващай пак за това! Но съм виждал цитати, специално подбрани от ония самозванци - професорите.)
3. Коментарите ти по повод поста на Митро са наистина детински и изпълнени с неописуем гняв. Признак на слабост, приятелю. А може би на съмнение и неувереност. Как си позволява Митро да цитира някакъв си неизвестен професор от Оксфорд и да оспорва думите Божии... или поне това, което ТИ си разбрал от "тях"!!!? Безобразие! Виж нямам намерение да чета каквито и да е било глупости за да ти доказвам колко си заблуден, при положение че има хора които цял живот са правели това. Хора, които са признати в трудовете си. Пък дори и да горят в Ада за това.
Каде си ти че да успорваш тяхното мнение срещу няколко криворазбрани неясни реда в книга пренаписвана и редактиране стотици пъти?!
Що се отнася до Митро, той има доста голяма обща култура, и знам че е чел новият завет преди време, но нека не говоря от негово име. За теб не знам нищо. За сега демонстрираш само и единствено сляпо защитаване на книга с нулева научна стойност. Да, науката, това което изследва начина по който функционира нашия свят... и го доказва практически.
4. Тъй, друго което ми направи впечатление в двата ти гневни поста, е че си доста добре запознат със Сатанинската библия... мога ли да попитам как така? Не е ли малко апокрифно това четиво? А и като си толкова навътре с цитатите, дали знаеш какво означава моят подпис във форума? И кой го е изрекъл? (това си е чиста проба заяждане от моя страна, съжалявам.)
Вече забравих какво още щях да пиша, ама и това ти е достатъчно за сега. Моля те като отговаряш (ако отговаряш), да засегнеш всички неща които съм написал, а не само избераемо.

Пази се. Качил си се на потъващият кораб. Спаси се докато е време, защото в днешно време никой не го е грижа за мъчениците. :/

Rolling Eyes

С уважение,
Метъла




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
28 Apr 2007 9:56 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Радвам се,че си ми отговорил.Радвам се и за твоята приятелка,въпреки че не я познавам.Не ти ли е странно?Не се познаваме с нея,а ти говорим едни и същи неща?
Не съм бил ядосан на никой в постовете си.Няма начин да се ядосам,защото няма за какво.Просто си прочел написаните, от мен, думи с гняв или си си мислел,че така съм ги написал.Митро го познавам и знам и за общата му култура повече от тебе Smile
Не съм бил на дъното, а още по-малко самотен,когато четох за Бог.Напротив - бях заобиколен с много приятели - 99% от които невярващи, но са ми приятели и до ден днешен и си ги обичам и те мене обичат(тази дума да се разбира като искрена приятелска обич,а не нещо друго).Няма да се самоубия,нито познавам християнин, който да се е,просто защото в Библията пише,че ако се самоубиеш си в ада("Не знаете ли,че вие сте храм на Бога?"..."Ако някой разруши храма на Бога, Бог него ще разруши.").Бог не поробва а освобождава от всичко поробващо. "Ако вършиш грях роб си на греха" - е аз не съм роб,а свободен човек.Уча инженерна физика в СУ и работя като програмист в една фирма (http://www.prototyp-ltd.com/) живота ми е страхотен, даже повече от страхотен, благодарение на Бог,който го направи такъв, и не си раздавам имота до последната стотинка,щото пак това никъде не го пише в Библията,а обратното.Пише за милостиня,но не и за умопомрачение. Много професори по всичкознание са твърдяли всякакви неща за Бог,но защо тогава тия думи в Библията работят? - "Каквото посееш това ще пожънеш" - да си го чувал? Видял си че работи нали?...или сам ще се увериш според делата на другите хора.
Струва ти се,че защитавам сляпо...както кажеш.Не е моя работа да споря с теб,а да ти кажа за Исус Христос и за Бог.Тук няма за какво да спорим просто Smile
Не потъвам човече - излитам тепърва. Живота на всеки християнин е неговото свидетелство,че Бог е Бог Smile Вярата се оправдава на дела,а не на думи Smile
Познавам сатанинската библия,библията на Мормоните, на свидетелите на Йехова, книгите на Кришна съзнание, Корана...има и още но ще спра.Запознал съм се с всичките тия,за да знам как точно дявола лъже хората и как да им кажа,че това в което са били въвлечени ще ги разруши. Познаваш ли някой,който да следва тия книги и живота му или живота на нациата му - ако това е тяхната религия - да не е едно голямо нещастие?(Много петрол и земни блага,а в същото време ужасяваща нищета и бедност?)
Затова ги знам и тях.Просто за да знам за уръжията на дявола,че когато седна да говоря с такъв човек и той ме пита нещо да му кажа къде бърка.
Знаеш ли къде е най-голямата църква в света?Локална имам предвид - все едно кварталната в квартала ти -В Сеул, приятелю.Наброява 800 000 човека и то преди няколко години.Сега може да е ударила милион.Само погледни корейския народ.Северна кореа е комунистически антихристиянски режим и хората умират от глад всеки ден и се мъчат, а от другата страна на границата - пак същия народ,но стъпил здраво на Библията.Южна Кореа процъфтява и не случайно и викат "Икономическия тигър на Азия".Това не е случйно,защото в християнска държава почти няма корупция,нито лъжа,нито измама,нито разврат нито никакъв грях който да мъчи нацията и хората.Представи си, ако това беше с България?Да я разделим през стара планина и едните да умират,а другите да процъфтяват,а от един род излизат?.Виж Германия - а особено след войната,когато е била в пълна разруха.Западна Германия, която е подпомагана от САЩ - а 80 милиона от американците са християни - просперира, Източна Германия - подпомагана от СССР се разпада и хората са в мизерия, Англия, САЩ(знаеш как е започнала битката между севера и юга?), Канада, Франция, Италия, Испания,Колумбия(град Кали),Нигерия? Виж историята - след евангелизацията държавите дръпват драстично,зашото явно са били истински докоснати и променени в ума - там е цялата битка.Защо нашата езическа държавица пълна с псевдохристияни не може да се възстанови и младите и умни хора, като теб и всички студенти в Дармщат и по света бягат? Защо нямат куража да останат и да възстановят страната както германците?Защо нямат сигурност в себе си,че могат да го постигнат и да оставят наследството си на децата си?Прав си,че никой който си е дал живота за другите не го считат за нищо. Те Исус не счетоха, пък за Левски какво да кажем?Никой не си спомня думите му в сърцето си, ами само се тупа в гърдите и ги повтаря. Не виждам в историята на германия да има масово обезлюдяване или самоубииства след войната и цяла Германия да се изнася към САЩ да емигрира заради развалините в които се намира държавата им. Самият Оксфордски университет как е основан знаеш ли? Ами Кеймбридж? Ами Йеил, Ню Джърси? Всичките са основани върху църкви. Да.Провери да видиш.Всичките тия хора,които са основавали тези университети са били досущ "чалдисани" като мен и всички християни на тая земя,които ходят и разказват за Бог и чудесата му в живота си.
Сам ще видиш след време,когато в София има училище,а после и университет основан на църква. Живота ще ти покаже,че нито съм изперкал, нито те лъжа, а още по-малко,че Библията греши или Бог го няма Smile На хората им се иска щом си забодът главата в пясъка или като се гледат в огледалото,че са само те и няма Бог...но накрая ще има Face The Truth Smile Този израз ми стана любим.
Харесва ми,че поне мислиш и спориш.Ай със здраве и всичките там да сте живи и здрави и да мислите повечко )




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
28 Apr 2007 18:48 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Браво. Победа!
Мисля от тук нататък да съм пас.
---

Rolling Eyes




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
30 Apr 2007 10:51 Цитирайте
mitro
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Този пост си го запазвам за по обстоен отговор ^^
Ето един линк за размишление на англоговорящите от вас: http://www.venganza.org/about/open-letter/

Meanwhile... Pray the Spaghetti god or he`ll boil you to death!




"Corripe Cervisiam"
 
03 May 2007 14:13 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

До тук съм с постовете си. Живи и здрави Smile




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
04 May 2007 5:19 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

След като ги накараха да доказват "твърденията" си без да ползват цитати от Библията, и хоп дим да ги няма Smile
Ако все пак четете, приятели, ето ви линка с прощалния ми пост за вас - http://yurukov.net/forum/viewtopic.php?t=1208&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=8d14c33393157b19b49842fff1b67b64.

Живи и Здрави! Mr. Green




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Форумът Религия и Теология -----------
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 10 от 10
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004