Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология ---
  
Потребители писали по темата: krum, Irka, Metala, Makedonski, arterybg, Prokoba ... общо 19
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Гласуване
Вярвате ли в Бог?
да
50%
 50%  [ 10 ]
не
15%
 15%  [ 3 ]
вярвам само в себе си
5%
 5%  [ 1 ]
не вярвам в нищо
0%
 0%  [ 0 ]
неЗнам
0%
 0%  [ 0 ]
не ме интересува
5%
 5%  [ 1 ]
мисля, че вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
искам да вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
опитвам се да вярвам
10%
 10%  [ 2 ]
вяра? Какво е това
0%
 0%  [ 0 ]
jein
5%
 5%  [ 1 ]
Общо гласове : 20
      Нагоре  

---
Автор Съобщение  
 
06 Dec 2006 13:18 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
06 Dec 2006 13:34 Цитирайте
lilschmat
Мнения: 7



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ми да ти кажа никой не може да изкупи греховете на човек, защото той самият е грешен, само кръвта на Бог може!
А колкото до другото, това е чудесното при Бог, че независимо от миналото си, можеш да имаш чудесно начало и чудесен живот SmileSmile
Но това е възможно само в Исус, защото само Той е платил цената с кръв, която има сила пред претенциите на дявола!
 
06 Dec 2006 13:47 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ако питате мен няма такова нещо като изкупване на греховете. Аз вярвам обаче в прераждането и че когато човек не се справи с изпитанията в живота, ако не вземе правилните решения, той ще страда от това и ще трябва рано или късно да се изправи пред тези изпитания отново и отново докато уцели. Не казвам, че това ще е в следващия живот.

Определено смятам, че няма такова нещо като изкупване на греховете. Вярвам обаче в шарлатаните. Има лечители които помагат на хората, но това е нещо като втори шанс който се дава на единици - ако не се поправят просто участа им се отлага.




 
06 Dec 2006 13:50 Цитирайте
lilschmat
Мнения: 7



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Хм, мисля че с прераждането е малко като с кармата... Един вид бягане от отговорност, освен това е и малко зациклящо....
 
06 Dec 2006 14:27 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Прераждането не съществува. Не ми се иска да го разбереш чак , когато е вече твърде късно. Smile
 
06 Dec 2006 14:35 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Не и когато трябва да се изправиш пред същия проблем отново и отново докато го решиш и станеш по-добър човек от тове, при това без да си спомняш какво ти е било предишното решение. За мен това е перфектния алгоритъм за "трениране", за да го наречем с по-достъпни термини - въртиш се в лабиринта докато не намериш сиренцето. Като го намериш се целиш в по-голямото сиренце.

За мен това което християнството нарича Дявол е олицетворение на всички неща които ни изушават да не правим правилните решения и да продължим по-нататък. Уловката е обаче, че никой не знае какво е правилното решение.

Ето един пример: когато Хитлер е бил малък е бил на прага на смъртта от стуг и глад. Тогава един заможен човек го прибира и му помага да оцелее. По-късно сина на този човек пише автобиографията си и разказва за това. Дали помагайки му този човек е отчасти помогнал на всички гадости които Хитлер е направил? В онзи момент той е нямало как да знае и определено е направил добро. Спорен е въпроса дали ако той не му е помогнал, някой друг е щял да го направи или дали ако Хирлер не е доживял кариерата си на тиранин, някой друг "достоен" е щял така или иначе да вземе този пост - социалната обстановка е била на лице, а Хирлер за мен е бил само катализатор, но това е друг въпрос.

Идеята ми е, че независимо какви са последствията, от нас зависи дали ще напавим правилното нещо в дадена ситуация. При определна информация, която никога не е достатъчна, всеки от нас знае до известна степен какво трябва да направи. Въпроса е дали имаме силата да го сторим. В повечето случаи ни пречат мързела, гродостта, завистта и всякакви користни чувства.

Преодолявайки ги, за мен е целата на живота. В никакъв случай обаче не смятам, че аз съм близко до това. Какво казах - знам какво трябва да направя, но да го направя е съвсем друг въпрос.




 
06 Dec 2006 14:53 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-------
 
06 Dec 2006 15:06 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Римляни 7:18-25 :
"Защото зная, че в мене, тоест в плътта ми,не живее добро;понеже желание за доброто имам;но не и сила да го върша. Защото не върша доброто , което желая; а злото, което не желая, него върша. Но ако върша това, което не желая, то вече не го върша аз, а грехът, който живее в мене. И тъй, намирам у себе си този закон, че при мене, когато желая да върша добро, злото е близо. Защото, колкото за вътрешното ми естество, аз се наслаждавам в Божия закон; но в телесните си части виждам различен закон, който воюва против закона на ума ми и ме заробва под греховния закон, който е в частите ми. Окаян аз човек! Кой ще ме избави от това тяло на смъртта? Благодаря на Бога, има избавление чрез Исус Христос, нашия Господ!
Това каза апостол Павел. Знаеш ли, Библията има отговор за всеки един въпрос, стига човек да смири гордостта си и да се съобрази с това, което Бог е казал. Бог ни е дал вече изход от всяка ситуация. Някога и аз си мислих, че се намирам в омагьосан кръг и се чудех какъв е смисълът на човешкия живот. Откакто срещнах Бог имам отговор на всеки въпрос, все ки проблем и всяка нужда, която срещам. Иска ми се всички вие да имате това също.
За Крум: Това е първият форум, в който пиша изобщо. Не знам какво толкова те дразни, но мисля, че на едно място четох, че се оплаквате от липса на женско присъствие. Ами вече имате две жени във Философия и политика- мисля, че трябва да си доволен. Smile
 
06 Dec 2006 15:10 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
06 Dec 2006 15:12 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Laughing Ми не, просто май никой не пише по тези теми, всеки си говори нещо си. Това е всичко. Иначе пиши каквото си искаш.
 
06 Dec 2006 15:13 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

----
 
06 Dec 2006 15:22 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Виж сега, и аз не те познавам, нито пък някой друг там, но това не ми пречи да пиша във форума и нямам никакъв проблем с това. Колкото до името ми : със или без фамилия пак нищо няма да ти говори, така че не счетох за нужно да го пиша.
 
06 Dec 2006 16:10 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
06 Dec 2006 22:06 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Ами ако ви интересува нещо конкретно винаги можете да ме питате и не видам какъв е проблема. Аз принципно нямам някакви тайни. И не съм го направила от неуважение, а защото така или иначе никой от вас не ме познава, нито пък аз познавам някого. Ако имаш конкретен вупрос към мен, моля, задай го. Не ям хора със сигурност. Smile
 
06 Dec 2006 23:16 Цитирайте
Geri
Мнения: 301



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Irka написа:
Прераждането не съществува. Не ми се иска да го разбереш чак , когато е вече твърде късно. Smile


Вярвам в прераждането... И съм убедена ,че пак ще живея и ще срещна същите хора , с който съм сега.




(:
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Форумът Религия и Теология ---
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 2 от 6
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004