Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология ---
  
Потребители писали по темата: krum, Irka, Metala, Makedonski, arterybg, Prokoba ... общо 19
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Гласуване
Вярвате ли в Бог?
да
50%
 50%  [ 10 ]
не
15%
 15%  [ 3 ]
вярвам само в себе си
5%
 5%  [ 1 ]
не вярвам в нищо
0%
 0%  [ 0 ]
неЗнам
0%
 0%  [ 0 ]
не ме интересува
5%
 5%  [ 1 ]
мисля, че вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
искам да вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
опитвам се да вярвам
10%
 10%  [ 2 ]
вяра? Какво е това
0%
 0%  [ 0 ]
jein
5%
 5%  [ 1 ]
Общо гласове : 20
      Нагоре  

---
Автор Съобщение  
 
07 Dec 2006 0:15 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А, щом си се прераждала мнооооого пъти, то тогава кога ти е било първото раждане и какви са ти спомените от мноооогото прераждания?Нямаш ли спомен за поне едно от тях?До колко прераждания се стига? На кво ти прилича .Като джиткаме на Куейк на това му викаме Respawn.Гледайте някой да не ви Telefragne - да се роди на твойто място в същия момент, защото ще загубиш цял един живот.
Наистина искам да получа логично и смислено обяснение за вашата вяра в преражданията.Никой на тоя свят не си спомня за минали животи.Никой.Това какво пише в някви психо книжки не ме интересува.Искам да питате приятелите си и някой с ръка на сърцето да си каже като какво се е бил родил в миналия си живот и как са се казвали приятелите му или поне какво животно е бил и какви треви е пасял? На кво ти прилича
Спомняш ли си някакъв "изкуфял мисионер" да ти е говорил за Бог и Исус?Или банда мисионери?Оооо какъв ужас, ако се прераждаш всеки път и всеки път едно и също.Поне едно малко споменче от мене не скъта ли някъде?Толкова нахалство ви сторих,а вие дори не си ме спомняте!Ами Господ Исус Христос?Той трябва поне да ви е останал в главата или Аллаха? А може би вкусните палачинки на баба ви?Еее тия палачинки да ги забравите - язък.Ами рекалмата на милка - "Да,да!И един мармот завива шоколада в станиол!"Такива неповторими животи и нито един толкова неповторим спомен,колкото от сегашния ви.
Шегата на страна, но ако не успеете, не на мен,ами на себе си в сърцето да си обясните този абсурд, то тогава защо го вярвате?Зарди на някой си думите?Същото е и вярването в извънземни, омилостивяването на Тангра(Лечителя Димков за справка) чрез колене на крава на олтара, хороскопи, звезди, гледане на кафе и карти, черна и бяла магия(и техника - много добре гледам на 30' плазмен телевизор), врачуване, слънчевото упражнение, йога, тай-чи, фън-шуй, икебана и т.н. и т.н. Желанието на човека да си запълни огромната духовна празнота обикновено провокира въображението и се стига до "мъдрости" и "философии" без край.
Ако искате да видите къде ще ви закарат мъдростите, които попивате от света, моля, първо да се вгледате в света и да видите,да ли искате вашия живот да е такъв и вашите деца?
Казвате си - Нееее, моето семейство няма да е такова и моите деца ще си ги възпитам както си знам и те ща са си супер!
А от къде ще знаете какво е добро и зло?Това е основното - от къде знаеш да различиш доброто от злото.Какъв ти е компаса?Света?
Ако твоето добро е всъщност зло, то колко по зла ще е злината ти!?




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
07 Dec 2006 9:44 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

------
 
07 Dec 2006 10:22 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ами всъщност здравия разум отрича сам заблудите.А щом разбрах истината след лутане в много заблуди няма как да не ги отрека до последната.
Ти все още мислиш,че искам някой в мен да повярва.Аз нямам никакъв авторитет и не съм никой.Нормален и обикновен човек съм - като теб.Няма какво да почвам от малките неща.Не вярвам в битовизми или хорските философии за малките и големите неща.Бог е за всичките неща.Аз нямам на какво да ви науча.Нямам свое учение.Не съм Дънов, Димков, Червенкова, Висарион, Муун и т.н. Истината е Сина на Бога - Исус.Словото на Бога е Библията.Нямам какво да ти дам от себе си.Наистина.Всяка добра мисъл и мъдрост, която съм написал съм я прочел в Библията.
Не мисля да отдавам значението на дълбоооокото дишане. На кво ти прилича
По-добре да си дишам нормално,че ще взема да глътна някоя муха с дълбокото дишане На кво ти прилича Шегичка - прости ми.Просто няма да загубя 10 минути в дишане.Дишаме цял живот - това най-добре го можем.
От тялото си няма да излизам,а и тия, дето излизат от телата си и се разхождат и после се връщат, живеят в бели сгради с бели стени и тях ги обслужват хора с бели престилки.
Аз съм си обикновен човек,който извън главата си не ходи.А що се отнася до еволюционното ми стъпало (само докато я кажа тая дума), то не се е променило много от Адам насам.Целия ми род си е все от хора и на никой не са му пораснали антени, нито пък е излизал извън себе си.Децата ми ще са същите като на всички децата, но ще знаят за Бог.Да си довериш сърцето на Бог не е никаква еволюция, нито прераждане нито нищо такова.Това е просто смирение пред любовта на Бог а не еволюция.Нищо друго,което ще опишете с многословие.Хората разбират ПЕРФЕКТНО Библията.Ама просто по-разбираемо от Библията не съм чел.На дете да я дадеш да я прочете ще я разбере.Ако си отвориш сърцето за Словото няма как да не разбереш.Ако се смириш всичко ще разбереш.Ако се опиташ да разгадаваш Библията най-много нищо да не разбереш,защото няма нищо недостъпно за хората.Бог да не я е дал за да я четат само айнщайновци.Там всичко се обяснява със сеене, жънен, овци, риби, кози, лозя и т.н. Все неща до болка познати на тогавашните хора.Най-неукия човек,който поне да може да чете ще разбере.
Като говориш така за тия еволюционни стъпала и да не говоря на хората неща, които нямало да разберат, как го мислиш?
Аз не съм по-високо от никой.А точно обратното.За да ви кажа и да ви упорствам въпреки всичките обиди дето летят към мене, трябва да се смиря много повече пред Бог, защото ми е показал пред очите любовта си.То няма ли да съм най-големия безумец,ако се направя на обиден и си тръгна,а вие си вярвате,че ще се преродите?Няма да стане.Ако правиш зло няма да ти се прости и да се измъкнеш в следващия живот.Никъде няма да те пуснат да излезеш от ресторанта без да си си платил сметката.
А за умерените ще ти кажа какво пише в откровението на Йоан.Прочети го в линка дето си пуснал
"15. зная твоите дела: ти не си ни студен, ни горещ; о, дано да беше студен или горещ!
16. Така, понеже си хладък, и нито горещ, нито студен, ще те изблювам из устата Си.
17. Защото казваш: богат съм, разбогатях и от нищо не се нуждая, а не знаеш, че ти си злочест и клет, сиромах, сляп и гол, -
18. съветвам те да си купиш от Мене злато, през огън пречистено, за да се обогатиш; и бяло облекло, за да се облечеш, и да се не виждат срамотите на твоята голота, и с очна мас намажи очите си, за да виждаш."

Тъй, че не вкарвай на Бог своите думи,че прекаления светец не му бил драг.Исус като абсолютно святия да не би да не му е бил драг?Собствения му син?




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
07 Dec 2006 11:52 Цитирайте
Geri
Мнения: 301



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Prokoba написа:
А, щом си се прераждала мнооооого пъти, то тогава кога ти е било първото раждане и какви са ти спомените от мноооогото прераждания?Нямаш ли спомен за поне едно от тях?До колко прераждания се стига? На кво ти прилича .Като джиткаме на Куейк на това му викаме Respawn.Гледайте някой да не ви Telefragne - да се роди на твойто място в същия момент, защото ще загубиш цял един живот.
Наистина искам да получа логично и смислено обяснение за вашата вяра в преражданията.Никой на тоя свят не си спомня за минали животи.Никой.Това какво пише в някви психо книжки не ме интересува.Искам да питате приятелите си и някой с ръка на сърцето да си каже като какво се е бил родил в миналия си живот и как са се казвали приятелите му или поне какво животно е бил и какви треви е пасял? На кво ти прилича
Спомняш ли си някакъв "изкуфял мисионер" да ти е говорил за Бог и Исус?Или банда мисионери?Оооо какъв ужас, ако се прераждаш всеки път и всеки път едно и също.Поне едно малко споменче от мене не скъта ли някъде?Толкова нахалство ви сторих,а вие дори не си ме спомняте!Ами Господ Исус Христос?Той трябва поне да ви е останал в главата или Аллаха? А може би вкусните палачинки на баба ви?Еее тия палачинки да ги забравите - язък.Ами рекалмата на милка - "Да,да!И един мармот завива шоколада в станиол!"Такива неповторими животи и нито един толкова неповторим спомен,колкото от сегашния ви.
Шегата на страна, но ако не успеете, не на мен,ами на себе си в сърцето да си обясните този абсурд, то тогава защо го вярвате?Зарди на някой си думите?Същото е и вярването в извънземни, омилостивяването на Тангра(Лечителя Димков за справка) чрез колене на крава на олтара, хороскопи, звезди, гледане на кафе и карти, черна и бяла магия(и техника - много добре гледам на 30' плазмен телевизор), врачуване, слънчевото упражнение, йога, тай-чи, фън-шуй, икебана и т.н. и т.н. Желанието на човека да си запълни огромната духовна празнота обикновено провокира въображението и се стига до "мъдрости" и "философии" без край.
Ако искате да видите къде ще ви закарат мъдростите, които попивате от света, моля, първо да се вгледате в света и да видите,да ли искате вашия живот да е такъв и вашите деца?
Казвате си - Нееее, моето семейство няма да е такова и моите деца ще си ги възпитам както си знам и те ща са си супер!
А от къде ще знаете какво е добро и зло?Това е основното - от къде знаеш да различиш доброто от злото.Какъв ти е компаса?Света?
Ако твоето добро е всъщност зло, то колко по зла ще е злината ти!?

без коментар




(:
 
07 Dec 2006 12:39 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Prokoba написа:
Наистина искам да получа логично и смислено обяснение за вашата вяра в преражданията.Никой на тоя свят не си спомня за минали животи.Никой.Това какво пише в някви психо книжки не ме интересува.


А аз искам от тебе логично и смислено доказателство, че Бог съществува.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
07 Dec 2006 13:15 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
07 Dec 2006 13:25 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Аз въобще не говоря науката ограничена ли е или не, и дали е отговор на всичко.

Просто ми е смешно, че някой може със сляпа злоба да отрича нещо толкова нематериално и недоказуемо като преражданията, а в същото време да вярва в Бог и да го смята за алфата и омегата, след като Бог също не е сигурно дали съществува или не. Не може да кажеш - това е право, онова не е, защото нямаш доказателства за нито едно от двете.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
07 Dec 2006 13:44 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-------
 
07 Dec 2006 14:03 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Точно това се опитвам да ви втълпя -- Бог е вяра, не е факт. Ама вие едно си знаете, едно си баете...




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
07 Dec 2006 14:12 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

------
 
07 Dec 2006 15:02 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Цитат:
А аз искам от тебе логично и смислено доказателство, че Бог съществува.

оговора ми започва така:Римляни1:19, 20:
Понеже, това, което е възможно да се знае за Бога, на тях е известно, защото Бог им го изяви.
Понеже от създанието на света това, което е невидимо у Него, сиреч вечната Му сила и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така щото, човеците остават без извинение.

За съжаление нямам време да прочета цялата тема, но видях някъде някой да се радва, че учи математика. Аз също уча математика и точни науки и виждам, колко много въпроси, които съм си задавал имат отговор само в Библията. И не виждам никакво противоречие м/у наука и вяра. Даже напротив. Но за това бих открил отделна тема.
А някой отвас замислял ли се е колко много теории(теорийки Laughing ) започват със " да приемем, че..."? Когато един псевдо-учен започне с бехауптунг"аз съм прав" няма начин да го докара до " яко съм се объркал", нали?
А един американски учен, известен "контре-теоретик" на еволюцията, сравнява коментари от сорта на "Бог няма. Докажи ми, че има Бог" със "Динята преди да и срежеш кората е синя отвътре. Докажи ми, че не съм прав!"




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
07 Dec 2006 17:01 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
07 Dec 2006 17:08 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

dd.




dd..
 
07 Dec 2006 17:28 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

------
 
07 Dec 2006 17:46 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

dd.
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Форумът Религия и Теология ---
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 3 от 6
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004