Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология ---
  
Потребители писали по темата: krum, Irka, Metala, Makedonski, arterybg, Prokoba ... общо 19
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Гласуване
Вярвате ли в Бог?
да
50%
 50%  [ 10 ]
не
15%
 15%  [ 3 ]
вярвам само в себе си
5%
 5%  [ 1 ]
не вярвам в нищо
0%
 0%  [ 0 ]
неЗнам
0%
 0%  [ 0 ]
не ме интересува
5%
 5%  [ 1 ]
мисля, че вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
искам да вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
опитвам се да вярвам
10%
 10%  [ 2 ]
вяра? Какво е това
0%
 0%  [ 0 ]
jein
5%
 5%  [ 1 ]
Общо гласове : 20
      Нагоре  

---
Автор Съобщение  
 
07 Dec 2006 18:51 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

----
 
07 Dec 2006 20:05 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Shocked




dd..
 
08 Dec 2006 5:17 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

С пергел трудно... Smile С ченгел би трябвало да имаш по-голям успех Wink




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
08 Dec 2006 14:41 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Лилшмат, това не е никакво доказателство. Нямаш доказателство, че Библията Е точно Божието слово, ерго не можеш да се позоваваш на нея като на достоверен документ. Дай ми доказателство, че това наистина са думите на Господ Бог, които той е решил само веднъж в човешката история да сподели с хората, и то точно преди 2006 години, и ще млъкна веднъж завинаги.

Само, ако обичаш, не с цитати от Библията.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
08 Dec 2006 15:21 Цитирайте
boiancheto
Мнения: 3



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

За мен въпросът е малко некоректно зададен поради простия факт, че Бог е нещо различно за всеки човек. В моята система на съществуване духовността е важно нещо , но не бярвам в библята, нито в учението на Дънов, нито в будизма, нито в Мохамед , нито във факта, че Исус е бил Божи син.
Твърдя, че това не ме прави неверник. Вяржам, че има Бог и той не си играе на зарове. Вярвам, че хората са по-скоро добри, отколкото лоши.Не вярвам, че сме произлезли от милите маймуни в процеса на еволюция. Не вярвам, че живите организми са произлезли просто защото 2 по-особени молекули са се блъснали в особено подходящ за целата момент. Тези неща ги отдавам всичките на божията намеса.
Така че преди да се постави въпросът "вярвате ли в Бог", май трябва да се уточни какво е Бог.
 
08 Dec 2006 16:46 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
08 Dec 2006 19:22 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.




dd..
 
18 Dec 2006 15:38 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Юзбаши каза:
Цитат:
Лилшмат, това не е никакво доказателство. Нямаш доказателство, че Библията Е точно Божието слово, ерго не можеш да се позоваваш на нея като на достоверен документ. Дай ми доказателство, че това наистина са думите на Господ Бог, които той е решил само веднъж в човешката история да сподели с хората, и то точно преди 2006 години, и ще млъкна веднъж завинаги.



Единственото доказателство, че Библията е Божието слово и че е истина, е фактът, че тя работи. Аз знам , защото съм я приложила. Ти не можеш да знаеш без да си я приложил. Направи си експеримент. Почни да я вършиш. И после пак ще говорим.
Бог не е човек, та да лъже.
 
18 Dec 2006 16:19 Цитирайте
Онбашията
Мнения: 169



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Еми да ама " Аз ремонтирам Вартбург " също работи. Пробвай ако не ми вярваш. Аз с нея си ремонтирах моя. Значи Бог я е писал. Иначе и живея според Библията. До сега не съм пожелавал никога роба на някого.




From far, from eve and morning and yon twelve-winded sky, the stuff of life to knit me blew hither: here am I. ...Now -- for a breath I tarry nor yet disperse apart -- take my hand quick and tell me, what have you in your heart.
 
26 Apr 2007 2:39 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ужас и тия хора живеят сред нас?! На кво ти прилича
Не можах да разбера кой и защо си дал живота за мен. На кво ти прилича
Мен са ме правили мама и татко, дори знам кога и каде. Няма две мнения. Ако вас ви е правил някой бог, то значи е бил хермафродит. Аз в изчадия не вярвам. Те са лоши и хапят по краката. Confused

Вземете се в ръце.

Neutral
 
26 Apr 2007 19:54 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Метал,

не се ужасявай, защото тези хора някой ден могат да ти помогнат и ти да не разбереш затова. Всеки има правото да вярва, в каквото си иска, но според мен по-важно е какъв човек си. Нямам нищо против някой да вярва дори и във кравите, но да е найстина добър човек и да обича хората. И не е добре да наричаш изчадия неща, които не познаваш Smile, защото току що обиди нещо, което е повлияло на много хора позитивно.




everything will continue somewhere ...
 
27 Apr 2007 4:59 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Адаш, наистина ме кефиш колко си либерален! Smile Аз в някои теми не мога да се контролирам, и това е една от тях. Не ми пука кой в какво вярва и каква е цената която плаща за това, стига да му носи някаква полза и да е щастлив. Проблема ми идва когато тези хора почнат да ме убеждават в напълно абсурдни за мен и науката неща, като по този начин разрушават личното ми душевно спокойствие. Направо се побърквам. Както вече писах ми е писнало да се опитват да ме поробват ментално.
Да, възможно е тези хора някой ден да ми помогнат, и аз също бих го сторил за тях и ти това го знаеш, защото не се познаваме от вчера.

Не виждам какъв е проблема с обиждането на неща дето не познавам. Мога да си ги обиждам колкото си искам, стига това да ми носи повече удоволствие от това да не го правя На кво ти прилича It's the fear, my friend! Това е като да обиждаш мравка, с разликата че за мравката сме 100% сигурни че съществува (а и има някакъв си процент тя все пак да се обижда ако я псуваш.)... то и за това не обиждам мравки. Mr. Green

Ай ще спя. Много се развеселявам в тоз форум Razz




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
28 Apr 2007 3:34 Цитирайте
mitro
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Колега, колега, не знам какво да кажа... ааа чакай сетих се :>

Цитат:
Всеки има правото да вярва, в каквото си иска, но според мен по-важно е какъв човек си.


Напълно съм съгласен, НО... Христианската религия като цяло гледа да се наложи по целия свят. Хората не избират сами в какво да вярват, а това им се налага от обществото. Вземи например САЩ, там в училищата се учи предмет наречен Creationism, където им обясняват как Бог е създал света. Същите тези деца нямат възможността да се запознаят с другата гледна точка която по случайност е по-НАУЧНО обоснована, а именно теорията на Дарвин. Wink

А защо пък не в близките години тези същите деца, които ще управляват щатите след време не направят някое малко спретнато кръстоносно походче да разсеят заблудите на нас неверниците.
 
28 Apr 2007 10:35 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

mitro написа:
Напълно съм съгласен, НО... Христианската религия като цяло гледа да се наложи по целия свят. Хората не избират сами в какво да вярват, а това им се налага от обществото. Вземи например САЩ, там в училищата се учи предмет наречен Creationism, където им обясняват как Бог е създал света. Същите тези деца нямат възможността да се запознаят с другата гледна точка която по случайност е по-НАУЧНО обоснована, а именно теорията на Дарвин. Wink

Не, че защитавам Креационизма, но е доста ограничено да кажеш "нямат възможността да се запознаят с другата гледна точка". Аз как съм имал възможността да се запозная с Исляма и Будизма? Как за едни "The world is flat" (Thomas Friedman), а за другите "всички са бели роби". Много шарен тоя свят, ама може би много зависи от това как гледаш на него. Ако имаш достъп до интернет е несериозно да твърдиш, че някой те ограничава. Най-многото, което можеш да кажеш, че те възпитава да не си отворен за света, но ако човек сам не стигне до свой собствен ренесанс, с който да започне да гледа от очите на другия, няма как това да му бъде наложено. Но е факт, че недомислици в образователната система подтискат някои елементи от вътрешното развитие.




http://mapto-on.blogspot.com/
 
28 Apr 2007 14:34 Цитирайте
mitro
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Толкова много текст и нищо не каза :Р Македонски, слушай какво ще ти каже Странджата.

Цитат:
Не, че защитавам Креационизма, но е доста ограничено да кажеш "нямат възможността да се запознаят с другата гледна точка"


Ами честно казано мисля, че баш си го защитаваш, а и твърдението ми може и да ограничено, незнам, но тогава какво да кажем за това:

Цитат:
Ако имаш достъп до интернет е несериозно да твърдиш, че някой те ограничава.


Хайде пак го осмисли това, а? Нещото, за което говориш бих го нарекъл физическо ограничение, но по-големия проблем с религиите(като изключим източните, които са малко по-особен случай) е че те ограничават умствено. Както казва онова момче, което го набедихте, че слуша музиката на сатаната, Метъла:

Цитат:
Както вече писах ми е писнало да се опитват да ме поробват ментално.


Та ако не си разбрал точно тука се крие проблема. Ако целия си съзнателен живот ходиш всяка събота (или когато там се ходи) на църква и някакъв поп ти казва убедено как е правилно да се живее и кой е единствения Бог, то ти никога няма да седнеш да прочетеш в интернет за Исляма и Будизма. Радвам си, че ти си имал възможността да се запознаеш и с други религии, но запази вярванията си за себе си и остави другите хора сами да си преценят Wink

Аз например си вярвам във Спагетеното чудовище или както аз му викам "Великия Спагетко" http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster , но не го налагам на децата по детските градини и училищата, нито пък е имало инквизиция, нито пък е изколило хиляди по време на кръстоносни походи.

П.П. В скоро време се очакват да излязат псалми за "Великия Спагетко", и неверниците ще се пържат заедно с каймата ако не се присъединят сега.
П.П.П. Надявам се разбираш колко е абсурдна цялата ситуация.




"Corripe Cervisiam"
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Форумът Религия и Теология ---
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 4 от 6
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004