Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология ---
  
Потребители писали по темата: krum, Irka, Metala, Makedonski, arterybg, Prokoba ... общо 19
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Гласуване
Вярвате ли в Бог?
да
50%
 50%  [ 10 ]
не
15%
 15%  [ 3 ]
вярвам само в себе си
5%
 5%  [ 1 ]
не вярвам в нищо
0%
 0%  [ 0 ]
неЗнам
0%
 0%  [ 0 ]
не ме интересува
5%
 5%  [ 1 ]
мисля, че вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
искам да вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
опитвам се да вярвам
10%
 10%  [ 2 ]
вяра? Какво е това
0%
 0%  [ 0 ]
jein
5%
 5%  [ 1 ]
Общо гласове : 20
      Нагоре  

---
Автор Съобщение  
 
28 Apr 2007 19:50 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

хахаха, колега по-добре не го казвай това в унито или някъде в Щатите, щото виж кво станало :

Цитат:
Bryan Killian, a High School student in Buncombe County in North Carolina, was suspended for wearing "pirate regalia", which he said was part of his faith. Killian protested the suspension, saying it violated his right to religious freedom.


да си мълчиш Very Happy Very Happy Very Happy




everything will continue somewhere ...
 
29 Apr 2007 16:05 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.
 
29 Apr 2007 18:11 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Момчета, някак си оставам с впечатлението, че се опитвате да защитите аргумент, с който всички сме съгласни: между Бог и човек не може да има посредник - историята е показала, че всички опити са опорочени.

Но аз и някои други хора тук изобщо не говорим за религията като църковна институция. По-скоро за религията като средство за изграждане на ценностна система (с това не знам дали ще се съгласят krum и Prokoba). Може би първата стъпка в конструктивния ни разговор би била да се съгласим с това.




http://mapto-on.blogspot.com/
 
30 Apr 2007 2:51 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Първо, както вече изяснихме, и ценностната Ви система е същият шит, и изобщо не е уникална. Религията не е единственият начин да я изградите. Второ - Крум и Прокоба са ясни... те са от друга категория в която ние сме безсилни.
Mr. Green

П.П. Артери браво батка Smile




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
30 Apr 2007 4:29 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.




dd..
 
30 Apr 2007 5:16 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Мноо ясно, най-вероятно дори са писани от едни и същи хора Twisted Evil




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
30 Apr 2007 10:48 Цитирайте
mitro
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Македонски, приятелю, радвам се че не си ограничен във виждането си за църквата и съм напълно съгласен с теб, че дори да си вярващ не трябва да има посредници между теб и нещото, в което вярваш, но

Цитат:
По-скоро за религията като средство за изграждане на ценностна система

Религията, каквото и да е тя (отново изключвам източните) не може да служи за изграждане на здрава, модерна ценностна система. И това е поради простата причина, че 1. Ограничава те ментално 2.Каква ценностна система очакваш да си изгради човек, който вярва в чудеса(т.е. живее в измислен свят). Или пък човек който вярва, че трябва да води свещена война със неверниците.

Arterybg добре е показал що за ценностна система си изграждат такива хора, прочети още веднъж поста му ;>

Bow before the Spaghetti Monster or you`ll fry with the meatballs!




"Corripe Cervisiam"
 
01 May 2007 7:40 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.
 
01 May 2007 7:47 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

хмм, не знам вие какво разбирате под ценностна система, но за мен тази, която се налага от религиите е, че хуманността идва преди богатството, и че убийството, дори незабелязано от другите ще бъде наказано. помислете над тези два примера. има още много когато човек погледне по-общо. иначе ви разбирам, че казвате, че има много неща, които буквално изглеждат странни, но тук идва моментът: буквално ли трябва да се чете библията? аз не знам какъв е отговорът, но знам, че ако се опитам, мога между редовете да намеря неща, които иначе трудно бих осъзнал




http://mapto-on.blogspot.com/
 
01 May 2007 8:02 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.
 
01 May 2007 8:58 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Македонски - чети я буквално.Нямаш нужда от дълбоки размишления - "обичай ближния си както себе си." - някаква нужда от обяснение? "Не лъжи" ?, "Помагай на вдовицата и сирачето"?...когато за 1ви път четох новия завет никой не ми го беше обяснявал,но разбрах поне половината.Когато го четох 2ри път разбрах още неща, които съм пропуснал преди това.Има на места нужда да питаш някой...за предпочитане да е християнин, а не дори някой "професор", защото отговорите могат да са потресаващи.Например - "Който пие моята кръв и яде моето тяло" може да се разбере от някой,че Исус подтиква към канибализъм, но това е много далеч от истината, както и "Който изгуби живота си, ще го намери и който го намери ще го изгуби" - не не се говори за самоубийства Smile . Както и "Който не остави майа си и баща си и не тръгне след мене не е достоен за мене" - на това съм чувал налудничави тълкувания, като да зарежеш наистина майка си и баща си и да се забиеш в манастир - примерно...хората прявят големи глупости наистина, щом извадят думите на Исус извън смисъла и контекста. Защото пък точно след 2 глави той казва - "Почитай майка си и баща си" и "обичай ближния си както себе си" - той говори за любов на дело, а не на думи. Няма и грам противоречие между 2те изказвания Smile просто малко мислене трябва и да не се прибързва с емоционалните заключения.Библията е така написана,че да се рзбере.Написана е с изключителна простота. На друго място Исус казва "Аз не дойдох да прекратя стария завет,а да го изпълня". Тъй че си "чети и размишлявай над тази книга". Голяма грешка е да се допиташ за Библията до нехристиянин.
Живи и здрави Smile

А за Артери - Ако убиеш или друг грях направиш и не се покаеш, ще изгубиш живота си, а не само част от него. Може да усещаш,че губиш част от себе си,но това е защото греха навлиза в тебе и гласът на съвеста ти отслабва с всеки следващ.




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
02 May 2007 3:04 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ха-ха. Много ясно че ще се допитва до истинските християни от същата секта, а не до някой неутрален човек, който би тълкувал написаното по начин който би бил безпристрастен. Тоест по начина по който би го тълкувал всеки. Така порочният кръг се затваря и няма шанс някой да се опита да те извади оттам.
И да, ако убиеш ще изгубиш живота си... ако се забиеш в манастир на майната си и се молиш по цял ден - пак ще го изгубиш. Това не е аргумент срещу убийствата, защото хората способни на това нямат никакъв страх от призраци, дяволи и пилешки крачета. Тук навярно сме на едно мнение.
Аз не съм чел Библията, няма и да го направя. Но никому не съм сторил зло, не съм наранявал, да не говорим за убийство. Винаги помагам на хората в беда или просто на тия които имат нужда от помощ. Безвъзмездно.
Но не Библията ме е научила на това. Имам прекрасни родители, които са ми показвали какво е редно и какво не. Не са ми цитирали свещенни текстове и не знам дали изобщо са чели библията. Това прави ли ни "обречени" и "недостойни" за тоя свят или за "другия"?
Айде стига глупости. Събудете се. Вие сте ограничените. Роби на собственото си закърняло съзнание. Цитирайки и оповавайки се на обърканите и противоречиви текстове на стотици хора, дето дори не са си направили труда да прочетат какво е писал този преди него.

И Оги, приятелю, примерите които даде СА противоречиви. Не знам дали ми се иска изобщо да разбирам КАК ти си ги тълкувал - това с канибализма и това с родителите. Защото повярвай ми там някъде има малоумници които ще го разберат буквално (дори до колкото се сещам ти самият беше писал на Македонски да разбира буквално, защото всичко било написано както си му е реда. Ха - не си ли противоречиш ти самият в този момент а?)

Ти си много по-навътре приятелю в тематиката която обсъждаме и аз не искам да сравнявам посредствените си знания с твоите. Това на което аз се оповавам не са директно взетите за истина "думи на някой си Бог", а разума ми - нещото което ми помага да възприемам света в който живея. Няма да говорим за науката, защото тя явно много ви дразни.




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
02 May 2007 6:31 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Metala написа:
Много ясно че ще се допитва до истинските християни от същата секта, а не до някой неутрален човек, който би тълкувал написаното по начин който би бил безпристрастен.

Написаното или прочетеното? Защото ти си пример за това какво се получава когато човек тълкува нещо, което не познава.
Metala написа:
И да, ако убиеш ще изгубиш живота си... ако се забиеш в манастир на майната си и се молиш по цял ден - пак ще го изгубиш. Това не е аргумент срещу убийствата, защото хората способни на това нямат никакъв страх от призраци, дяволи и пилешки крачета. Тук навярно сме на едно мнение.

Ако се забиеш в манастир света не свършва - просто се обръщаш към себе си и към Бог, вместо към околните и към материалното. Надявам се ще признаеш поне, че хората имат много богат духовен свят. А за убийците - именно затова библията налага страх от Бога, за да може хората от малки още да си избият мисълта да вършат нещо, което не трябва. За призраците и дяволите будистите имат една много хубава приказка: "Ако се освободиш от аз-а си, кого ще изплашат призраците?" Христяните пък го наричат себеотдайност.
Metala написа:
Аз не съм чел Библията, няма и да го направя. Но никому не съм сторил зло, не съм наранявал, да не говорим за убийство. Винаги помагам на хората в беда или просто на тия които имат нужда от помощ. Безвъзмездно.

Виж сега: това, че не си чел библията, не означава, че ценностите, които споделяш, не са наложени точно от нея.
Metala написа:
Но не Библията ме е научила на това. Имам прекрасни родители, които са ми показвали какво е редно и какво не. Не са ми цитирали свещенни текстове и не знам дали изобщо са чели библията. Това прави ли ни "обречени" и "недостойни" за тоя свят или за "другия"?

Ти си късметлия, но не всеки има прекрасни родители. За сметка на това всеки може да отвори библията, когато се почувства загубен и ще намери нещо за себе си. Един вид това е книга, която има авторитет, наложен от вековете и който Карл Юнг, Херман Хесе, Ричард Бах, Петър Дънов, Ерих Фром, Дейл Карнеги и други трудно могат да натрупат. Иначе малко или много те говорят за същите неща.




http://mapto-on.blogspot.com/
 
02 May 2007 11:00 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Чудесен спор стана Smile Доволен съм.
Нямам какво да добавя,освен за манастирите. Те са НЕбиблиейски и практически безсмислени. Ако погледнем живота на Исус, то ясно се вижда,че той не се закопа в манастир далеч от хората а отиде да им помага, да ги изцерява, възкресява и прочее. Отиде не при най-видните, ами при най-облъсканите, ограбени и безнадецдни хора. Признайте,че не може да помогнеш на когото и да е ако си в сграда на майната си от всички хора. Как хората да разберат как могат да си оправят живота, ако този който знае седи в планината?
Метал, моля те да се престрашиш да прочетеш поне евангелието от Лука.Той е бил лекар, а на всичкото отгоре и грък,а не евреин,а самото евангелие е списано от писмата му до Теофил философ. Поне това е както ти казваш "безпристрастна позиция" и то на образован човек,който е знаел поне 2 езика, а и лекар е бил на онова време.Сиреч виден човек.Не като мене - малък Smile На такива умни глави трудно някой сектант ще промие мозъка Smile
Със здраве Smile




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
03 May 2007 3:29 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Отново ми цитираш библията, приятелю. Какво евангелие на Лука, какъв лекар? От къде си СИГУРЕН че изобщо е съществувал а не е просто някой измислен персонаж?

Няма да пиша повече. Мисля че съм по-изчерпателен в другия ми нов пост.
И не забравяй да ми отговориш на въпросчето за твоите противоречия, Оги. Както и на онези от другият ми пост.
А ти Македонски, по-добре не пиши изобщо приятелю.
Мисля че угоди достатъчно на бога от който толкова много се страхуваш.

П.П. никой не убива от не знание че не трябва да се убива. И никой който е готов да убива не му пука от смешни заплахи за дяволи и грил, написани в книжка ала Хензел и Гретел (С целият ми респект към Братя Грим.) О май се повтарям, ама карай, прочетете го пак, пък дано сте го осмислили.


На кво ти прилича




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Форумът Религия и Теология ---
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 5 от 6
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004