Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика Българският синдром
  
Потребители писали по темата: Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Българският синдром
Автор Съобщение  
 
14 Jan 2007 21:16 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Естествено подхващам темата заради поредните политически събития, но отново естествено ми се иска да обърна внимание на нещо, което се простира отвъд политиката и е феномен за цялото българско общество. Политиците за мен са хората, които трябва да са най-способни да се споразумяват с политически средства - дипломация и преговори. Т.е. за мен те са тази прослойка, която би трябвало поне в това отношение да е елит. Мисля, че до голяма степен те оправдават това очакване - изключително добри тайни сделки си правят.

И все пак напоследък излизат някои скандали. Какво означава това? Че не са си доизпипали работата? Не знам, може би. Но повдигам темата заради много често случващото се нещо при бългрите: да се съгласят с един формален процес и когато се окаже, че той спира да им изнася, да се отметнат.

Първият пример са десните и президентските избори. Вторият е СОС и Топлофикация (http://dnevnik.bg/show/?storyid=304532). в нормални условия на свободен пазар това е малък проблем. ще те изпързалят тъпо един път, пък повече няма да ги търсиш. но тук се оказва всеобщ феномен. оказва се, че ако решиш да ги пренебрегнеш няма към кой да се обърнеш.




http://mapto-on.blogspot.com/
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика Българският синдром
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004