Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Компютри и технологии Конвертиране на видео за интернет
  
Потребители писали по темата: yurukov, Юзбаши
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Конвертиране на видео за интернет
Автор Съобщение  
 
20 Mar 2007 12:52 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Значи първо искам да ви кажа за този сайт: http://vixy.net/ . С него може да сваляте клипове от YouTube и да ги конвертирате в avi, mov, mpg и т.н. online.

Иначе това което аз използвам за да редактирам клипове е Sony Vegas 7.0. Интерфейса е много лесен за използване и бързо се учи. Инсталирах си и Unlead Videostudio, но въобще не ми хареса. Единствения проблем на Vegas, който виждам, е че няма рендване по някакви кодеци. То пак си избира кодеците де, но настройките са по стандарти - HD, DVD, Sony mp4 и т.н. Не може да се сложи например да използва divx5 с mp3 кодеци с разните му там настройки.

А последното е важно когато се качва в youtube или във vbox7. За youtube знам, че е добре да се използва wmv. Във vbox7 пробвах с доста кодирания, но накрая се спрях на divx за видеото и например mp3 за аудио. Обаче, за да обърнете формата на това което е излязло от Vegas обаче, ви трябва някаква друга програма. Такива има много, но аз използвам Camtasia Studio 4, защото я имам.

Camtasia Studio има основна цел да се записват презентации и видео от екрана. Има и функции за редактиране на видео, но не толкова добри като Vegas. Използвам го за конвертор, защото не ми се слагат други програми, а и тази има много настройки, които са подредени по лесен начин.

Вярно е, че трябва да се конвертира едно и също нещо по два пъти, но резултата е добър.




 
21 Mar 2007 10:36 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Проблема ти възниква, защото Вегас е професионална (хубаво де, полу-професионална) програма и като такава работи само в професионални формати - HD, DVD, MPEG. От друга страна, divx и xvid, както и mp3, са непрофесионални формати, които доста окепазяват файловата структура, съответно поддържката им тук и в Premiere е нулева.

За енкодване и по-елементарни видеооперации ти препоръчвам VirtualDub = http://www.virtualdub.org/. Лесна е, бърза е и работи с всякакви лайна.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
21 Mar 2007 13:15 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Аз знам, че във Vegas има един куп plug-in-и. Сега търся нещо което да ми кодира на простите формати, че не ми се прекодира 20 пъти.




 
24 Apr 2007 15:40 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Относно Camtasia може да видите пример за това как се записва екрана тук (второто видео към края).




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Компютри и технологии Конвертиране на видео за интернет
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004