Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика Избори - изводи и перспективи
  
Потребители писали по темата: gafas, erdtek, Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Избори - изводи и перспективи
Автор Съобщение  
 
21 May 2007 14:28 Цитирайте
gafas
Мнения: 66



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Както всички видяхме изборните резултати са следните:

Цитат:

Агенция "Фокус"
ГЕРБ –21,69%, ПЕС –21,41%, ДПС-20,26% отчитат 100% обработените протоколи в РИК
Протоколите на секционните избирателни комисии са обработени в Районните избирателни комисии на 100% към 7.33 часа тази сутрин, съобщава официалният сайт на ЦИК.
Според данните от протоколите в изборите за български представители в Европейския парламент ГЕРБ печели 21,69% или419 301 гласа, Платформа “Европейски социалисти” печелят 21,41% или 414 050 гласа, след тях са ДПС с 20,26% или 391 711 гласа.”Атака” се подреждат четвърти в евровота с 14,22% или 274 862 спечелени гласове, пети са НДСВ с 6,26% или 120 945 гласа.


Какво мислите за резултатите? Аз лично съм много доволен че ГЕРБ поведоха толкова много, при положение, че има6е такава ниска избирателна активност. Това, което направи впечатление е че ДПС печелят най-много от нежеланието за гласуване на Българите.

Съ6то стряска6то е, че ГЕРБ няма да имат с кой да са в коалиция на есен ако не спечелят мнозинство на изборите. Единственият силен вариянт е АТАКА, което не е въоб6те добре. С НДСВ е невъзможно да се коалират, а другите десни партии най-вероятно пак сте се изложат и няма да минат 5% вариера. Тоест играчите на есен сте са:

БСП
ГЕРБ
ДПС
Атака
НДСВ
Други


БСП сте се коалират с ДПС (или по скоро ДПС с БСП, за6тото като нисто може да имат повече гласове и да получат първи мандат за съст. на правителство). Ако се мобилизират избирателите на есен БСП и ГЕРБ сте дръпнат много, но не достатъчно за независимо управление. Тоест, пак някой сте играе по свирката на Доган или на НДСВ.




Peeing your pants it like happiness,everyone can see it, but only you can feel its warmth.
 
21 May 2007 20:34 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

аз нищо не разбирам от политика и за това питам, кои са тея Герб? и какви са тея избори на есен?




everything will continue somewhere ...
 
23 May 2007 17:42 Цитирайте
gafas
Мнения: 66



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Ето кой 6те ни представя/ излага в Европа:

Знамето ГЕРБ : Знамето

Владимир Уручев,
Душана Здравкова,
Николай Младенов,
Петя Ставрева и
Румяна Желева.


Платформа европейски социалисти :

Атанас Папаризов,
Евгени Кирилов,
Илияна Йотова,
Кристиан Вигенин и
Маруся Любчева.


ДПС :

Владко Панайотов,
Марелка Баева,
Метин Казак и
Филиз Хюсменова.


Атака :

Десислав Чуколов,
Димитър Стоянов и
Славчо Бинев


НДСВ :

Биляна Раева.




Peeing your pants it like happiness,everyone can see it, but only you can feel its warmth.
 
27 May 2007 22:09 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

erdtek написа:
аз нищо не разбирам от политика и за това питам, кои са тея Герб? и какви са тея избори на есен?

ГЕРБ е партията на Бате Бойко, а на есен има местни избори

gafas написа:
Както всички видяхме изборните резултати са следните:

Цитат:

Агенция "Фокус"
ГЕРБ –21,69%, ПЕС –21,41%, ДПС-20,26% отчитат 100% обработените протоколи в РИК
Протоколите на секционните избирателни комисии са обработени в Районните избирателни комисии на 100% към 7.33 часа тази сутрин, съобщава официалният сайт на ЦИК.
Според данните от протоколите в изборите за български представители в Европейския парламент ГЕРБ печели 21,69% или419 301 гласа, Платформа “Европейски социалисти” печелят 21,41% или 414 050 гласа, след тях са ДПС с 20,26% или 391 711 гласа.”Атака” се подреждат четвърти в евровота с 14,22% или 274 862 спечелени гласове, пети са НДСВ с 6,26% или 120 945 гласа.


Какво мислите за резултатите? Аз лично съм много доволен че ГЕРБ поведоха толкова много, при положение, че има6е такава ниска избирателна активност. Това, което направи впечатление е че ДПС печелят най-много от нежеланието за гласуване на Българите.

Съ6то стряска6то е, че ГЕРБ няма да имат с кой да са в коалиция на есен ако не спечелят мнозинство на изборите. Единственият силен вариянт е АТАКА, което не е въоб6те добре. С НДСВ е невъзможно да се коалират, а другите десни партии най-вероятно пак сте се изложат и няма да минат 5% вариера. Тоест играчите на есен сте са:

БСП
ГЕРБ
ДПС
Атака
НДСВ
Други


БСП сте се коалират с ДПС (или по скоро ДПС с БСП, за6тото като нисто може да имат повече гласове и да получат първи мандат за съст. на правителство). Ако се мобилизират избирателите на есен БСП и ГЕРБ сте дръпнат много, но не достатъчно за независимо управление. Тоест, пак някой сте играе по свирката на Доган или на НДСВ.

Само стой и гледай как ще се правят коалиции по места. На изборите на които избраха Бойко по места имаше много ексцесии на ГЕРБ. Сега пак ще има. Тъжно е, че в България принципите и компетенциите нямат значение. Избирателите го раздават по симпатии

Всъщност съм насъбрал на простотията в България, която бях позабравил и последните 2 седмици ме удари с нова сила. От една страна заради изборите, от друга - отидох в Гърция и видях, че и там най-големите селяни са нашите си мутри. Точно като Бате Бойко (ГЕРБ) и Слави Бинев (АТАКА) - вече и политици.




http://mapto-on.blogspot.com/
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика Избори - изводи и перспективи
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004