Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика Татяна Дончева - за изборите
  
Потребители писали по темата: Tatko, Makedonski, gafas, GrandMaster Flash, Geri
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Татяна Дончева - за изборите
Автор Съобщение  
 
23 May 2007 12:43 Цитирайте
GrandMaster Flash
Мнения: 79



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Много е права:

Цитат:
...Мисля, че това, което направи ДПС, много внимателно трябва да бъде анализирано.

- Защо, какво означава тази победа на ДПС?

- Това нещо означава, че българите, роптаейки непрекъснато, са в състояние да унищожат собствената си държава. Две години се дудне по темата колко непропорционално били представени турците във властта и как били преяли с власт.

И въпреки това българите си позволяват лукса да не гласуват. А турците въпреки дъжда да отидат сто процента при урните. Това означава, че те имат отношение към българската държава. А ние имаме отношение към нея като към чужда държава. ...


http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1049315
 
23 May 2007 17:11 Цитирайте
gafas
Мнения: 66



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

за съжаление е права, много права Sad




Peeing your pants it like happiness,everyone can see it, but only you can feel its warmth.
 
23 May 2007 20:35 Цитирайте
Tatko
Мнения: 3



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Пак ни работят да гласуваме "анти"-защото е по-лесно да ни мотивират.Но-стига ми вече гласуването "против"-искам вече да гласувам "за"
 
27 May 2007 21:21 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Tatko написа:
Пак ни работят да гласуваме "анти"-защото е по-лесно да ни мотивират.Но-стига ми вече гласуването "против"-искам вече да гласувам "за"

пич, твоят проблем се решава най-лесно. поинтересувай се малко, прочети някой и друг сайт, без да се разсейваш с мачове и чалга и ще видиш, че не си единственият на света с по-различно мнение. много бързо ще си харесаш твоя алтернатива, която можеш да смениш когато те разочарова. обаче планината не отива при Мухаммед, арабинът трябва да си вдигне дебелия задник и да се покатери на планината, а не само да циври все едно са му взели биберона

EDIТ: Има едно принципно нещо, което явно не успява да стигне до някои по-плитки български мозъци. То е, че целта на изборите не е някой да се нагуши с пари, а е хората да могат да изберат от кого и как да бъдат управлявани. Разбира се, когато самите хора не знаят целта на изборния процес, е много лесно някой и други агент или мутра да ги лъже и да си прави каквото иска. Отново темата се връща: не е луд тоя, който яде баницата...

Всъщност съм насъбрал на простотията в България, която бях позабравил и последните 2 седмици ме удари с нова сила. От една страна заради изборите, от друга - отидох в Гърция и видях, че и там най-големите селяни са нашите си мутри. Точно като Бате Бойко (ГЕРБ) и Слави Бинев (АТАКА) - вече и политици.




http://mapto-on.blogspot.com/
 
01 Jun 2007 6:49 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

И Татяна Дончева за скандалите:
Цитат:
“Не само по делото за Вальо Топлото, където дадените интервюта са повече от извършените процесуално-следствени действия, каквото и да значи това, но и с тази смешна проверка. ...Да търси за подкупи веществени доказателства, е все едно да накарате някой да си иска подкуп с писмена молба. Аз такъв случай не знам”...

“Да се твърди, че сме просто в хипотезата “думата срещу дума” - не мисля, че разпитват анонимни хора от Филиповци. Това са знакови хора, чиято дума би значила много”...

“Съжалявам както за Борис Велчев, така за неговия патрон”, каза Татяна Дончева. Тя не пожела да назове гласно кой е “патрона” на главния прокурор, който преди да заеме този пост бе юридически съветник на Първанов...

“Смятам, че България трябва да си отвори очите и да види реалната опасност властта да мине в ръцете на олигарсите на България. Колкото и това да изглежда условно, защото България е малка страна и нейните олигарси също са малки и те имат също своите политически партньори, които използват в момента властта си, за да движат нещата по този начин.”

http://mediapool.bg/show/?storyid=129003&srcpos=2

...да ама на българите не им пука. те с политика не се занимават...




http://mapto-on.blogspot.com/
 
01 Jun 2007 20:27 Цитирайте
Geri
Мнения: 301



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Tatko написа:
Пак ни работят да гласуваме "анти"-защото е по-лесно да ни мотивират.Но-стига ми вече гласуването "против"-искам вече да гласувам "за"


Е хубаво де ама при положение, че няма такъв избор човек не избира ли по-малкото зло? Жалко , че не можеше да се гласува във Франкфурт.




(:
 
08 Jun 2007 21:02 Цитирайте
Tatko
Мнения: 3



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Geri написа:
Tatko написа:
Пак ни работят да гласуваме "анти"-защото е по-лесно да ни мотивират.Но-стига ми вече гласуването "против"-искам вече да гласувам "за"


Е хубаво де ама при положение, че няма такъв избор човек не избира ли по-малкото зло? Жалко , че не можеше да се гласува във Франкфурт.


Вярно е,че това е логиката, но и това /за по-малкото зло/омръзва-Примери:
-за да НЕ нараства влиянието на турците
-за да НЕ управляват комунистите /антикомунистите/
-за да НЕ управляват анархистите,популистите
-за да НЕ дойдат мутрите,ДС,Олигархията и т.н.
И във всичките тези има истина и логика,но не е много градивно като мотивация.
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика Татяна Дончева - за изборите
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004