Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Учението Algorithmische modellierung
  
Потребители писали по темата: dianka, Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Algorithmische modellierung
Автор Съобщение  
 
27 Jun 2007 22:21 Цитирайте
dianka
Мнения: 1



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Имам един въпрос и се надявам някой да може да ми помогне.Исках да взема като информатика Algorithmische Modellierung при Prof.Wiehe обаче чувам много лоши работи за него и исках да питам дали някой случайно не е ходил на него да ми каже повече.
 
28 Jun 2007 7:38 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

dianka написа:
Имам един въпрос и се надявам някой да може да ми помогне.Исках да взема като информатика Algorithmische Modellierung при Prof.Wiehe обаче чувам много лоши работи за него и исках да питам дали някой случайно не е ходил на него да ми каже повече.

Ми аз преди доста години го взех при Mulle-Hannemann (или както там се пише). Той беше много зле, но тогава всички обясняваха как Wiehe е много по-як. Аз обаче останах с впечатление, че всички в арбайтгрупата са изперкали.
Иначе в самия предмет става дума за това как с линейно оптимиране могат да се моделират алгоритмични проблеми. Това е едно от нещата, които винаги са ме дразнили в ТУ-то (и май в Германия като цяло): точно най-интересните задачи ги решават по най-сметкаджийския и тъп начин. Никакво въображение, всичко се канализира. Проф. Мартин е същия. Друг такъв пример е стереометрията и многомерните интеграли. Направо да ти убие кефа от математиката...




http://mapto-on.blogspot.com/
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Учението Algorithmische modellierung
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004