Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика Развитието на България и Румъния
  
Потребители писали по темата: Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Гласуване
Прав ли е анализаторът?
да
66%
 66%  [ 2 ]
не
0%
 0%  [ 0 ]
отчасти (разяснете се)
33%
 33%  [ 1 ]
не знам или не ме интересува
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 3
      Нагоре  

Развитието на България и Румъния
Автор Съобщение  
 
22 Jul 2007 18:49 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Цитат:
Гост: Впрочем причината да не се пристъпва към реформи в момента е, че всички, които са на власт и трите партии си дават сметка, че ще загубят веднага доверието на хората и то изключително бързо. Всеки, които се захване да довърши реформата в здравеопазването, ще бъде просто вероятно сред големите губещи в политиката, същото е и по отношение на образованието. Няколкото сфери, които са останали ясно демонстрират по страха на политиците да пристъпят към реформи тази мисъл, за която вие казвате. Не е обаче добра политика да заобикаляш шест години едни и същи въпроси, едни и същи недовършени реформи и да не ги завършваш, защото, когато изминат тези шест години от 2000 г. досега, доходите се оказва, че са увеличени само с 13%, а преди, по време на бурните реформи от 1997 г. до 2001 г. за четири години средната заплата се увеличи три пъти. Повече от три пъти – три пъти и половина. Три пъти и половина срещу 13% за шест години, защото е каца без дъно, защото бюджетът е каца без дъно, защото никой не смее да завърши реформите. Така че това не е добра политика. Да се усмихваш на хората, да им правиш шоу, да им се показваш, да им говориш това, което хората очакват, а в същото време да се натрупват непрекъснато и да нарастват проблемите и икономиката да загуби катастрофално своите темпове. Защото аз казах пред Националното събрание – това е най-силният ми упрек към управляващите и той ще си остане такъв – България през 2000 г. изпреварваше Румъния по средна заплата, а сега нашата средна заплата е на половина от румънската. Наполовина.
Водещ: Да и аз прочетох една такава информация и много се...
Гост: Настигнала ни е Албания, можете ли да си представите. Това е по данни на Международния валутен фонд.
Водещ: Четох това, наистина.
Гост: А румънците онзи ден си вдигнаха пенсията с 45%.
Водещ: Прочетох.
Гост: Защо си вдигнаха румънците с 45%, а ние не можем?
Водещ: Нямам отговор, за съжаление.
Гост: Аз имам отговор.
Водещ: Е, кажете го?
Гост: Ако искате, можем цялото предаване да посветим на този отговор.
Водещ: А може ли по-кратко да го кажете, все пак хората да разберат?
Гост: Защото в Румъния след кризата с правителството на социалистите Настасе и след решителното разчистване на администрацията и отстраняването на “Секуритате” от всички позиции, които се намираше, в страната има ред и законност. В страната са завършени в основни линии всички реформи. Техният бюджет не е каца без дъно, ами се изразходва по правилния начин и Румъния е изключително привлекателна за развитие на икономиката и на всички други сфери. Изключително привлекателна в степен да развива вече високотехнологично производство – големи западни фирми да отидат в Румъния, за да пренесат там високотехнологично производство. Румъния няма нашия проблем с недостатъчен износ да няма какво да изнесе срещу вноса, напротив, тя е една силно просперираща и добре работеща икономика, която ни изпревари два пъти по доходи само за шест години.

http://www.focus-news.net/?id=f7015




http://mapto-on.blogspot.com/
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика Развитието на България и Румъния
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004