Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Новини и предложения за Форума Karlshof webcam
  
Потребители писали по темата: yurukov, ktulu
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Karlshof webcam
Автор Съобщение  
 
22 Mar 2006 19:34 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Добавих вдясно снимка от нет-камера в Karlshof. Снимката се обновява на 20 сек. и показва пространството между 8-ми и 10-ти блок. Като я натиснете ,тя се увеличава до 640px. Качеството не е добро, но утре ще се опитам да фокусирам камерата на светло.

Използвам Yawcam. Много удобна програмка на Java. Ако някой знае някоя commandline програма за изчистване на снимки по подобие на това което Picasa прави, да ми каже за да я вкарам в скипта да ми осветлява снимките от нет-камерата.

А защо съм го направил ли въобще - ами беше ми интересно как ще стане разбира се. И то се оказа много лесно. Enjoy. Mr. Green




 
23 Mar 2006 12:23 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

взми и сложи очила на тая камера :Р много разфокусирано го дава Smile

иначе webcamXP e добра алтернатива, която подържа и регулиране на яркост, контраст, overlay, upload на ftp, http post и т.н. хвърли и едно око
 
23 Mar 2006 18:21 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Абе да ти кажа струва ми се твърде усложнена. И Yawcam ми върши работа, като изключим че няма филтри за цветовете. Наистина webcamXP има повече възможности, но на мен не ми трябват, защото не искам да пускам камерата през http, stream или ftp . Много ще ми се натовари компа ако има много хора които гледат снимката в даден момент.




 
24 Mar 2006 20:35 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

имено за да не ти товари компютъра я ъплоудваш на някой фрии хостинг по фтп и даваш на юзерите да гледат оня сайт. сега оставам с впечатлението, че има някакъв междинен сървер дето проксира снимките между твоя компютър и крайния клиент, което ми се вижда смислено само ако ги кешира, за да може двама души да не натоварват двойно...
иначе webcamxp-то едвали е по-товареща от някакъв java shit...(лично мнение де)
 
24 Mar 2006 21:42 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Абе това с качването и на мен ми хрумна, но не се сещам как да го направя. В yawcam няма опция да се качва снимката на някой сайт. Мога да направя един скрипт на сървъра дето да проверява всеки път когато някой иска снимката, дали тя трябва да се поднови (през 30 сек.) или да се вземе старата. Само че не ми се струва много удобно.

Другия вариант е скрипт на моя комп и той да ъпва снимката през 30 сек. и май това ще направя като ми се играе. А знаеш ли дали webcamxp има такава опция?




 
26 Mar 2006 3:13 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

е има де... нали това казвах
сетваш юзер, парола, дизайн и то почва да ъпва през определен период на някакво фтп картинката
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Новини и предложения за Форума Karlshof webcam
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004