Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология ---------
  
Потребители писали по темата: krum, arterybg, MAZ, Makedonski, Юзбаши, Afu-Ra ... общо 11
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

---------
Автор Съобщение  
 
30 Mar 2006 22:45 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
31 Mar 2006 18:41 Цитирайте
MAZ
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Very Happy Surprised Wink
 
01 Apr 2006 9:49 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

много хора се кефят на Петър Дънов, но аз лично не виждам какво може да се дискутира този коментар. и аз съм го чувал, но не можах да намеря нито един независим източник, който да го потвърждава. за това ще се радвам ако крум каже къде го е проверил. страниците на бялото братство и bg.wikipedia.org според мен не се броят, защото не са неутрални.
 
01 Apr 2006 13:21 Цитирайте
MAZ
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

И аз не знам Крум къде точно го е проверил, но аз го видях в една книга като цитат написано и също на два три сайта (различни от ББ и википедия.bg), например тук:

The French National Radio, in relation with the death of Albert Einstein (1955), had a programme with Einstein’s speeches. Einstein was reported to have said, ‘The whole world bows down before me. I bow before Master Peter Deunov from Bulgaria.’

ot : http://www.answers.com/topic/peter-deunov


А не бих казал че бялото братството и википедия.бг не са неутрални, защото ако те напишат нещо непроверено или измислено само за да реклмират Данов и българия биха рискували много и биха подронили авторитета си доколкото го имат, но може и да има нещо такова, не знам.

Иначе си прав твърдението само по себе си няма какво да се коментира. Аз за това му го казах само на Крум. Smile
 
01 Apr 2006 13:58 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
01 Apr 2006 14:46 Цитирайте
MAZ
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

И аз това искам.
Ето един цитат от лекция ("Високият идеал"), държана на 11 септември 1923 година в София:

"Природата обича само онези, които имат висок идеал."

Какво според вас е искал да каже с това Дънов? Какво означава "обича" само онези,... .И какво остава за останалите, които нямат висок идеал?
 
01 Apr 2006 16:00 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Цитат:
This article does not comply with the content policies of Wikipedia.
For an article to be compliant, it needs to be written from a neutral point of view (NPOV), the material needs to be verifiable (see Verifiability), it cannot include original research (see No original research), and should not include unsuitable material (see What wikipedia is not).
These four principles work together and all four are required to be present for compliance.
Please see the relevant discussion on the talk page.

от цитираната страница в answers.com. ето това имах предвид и аз.

за бялото братство го казах, защото ме дразни, как някои от тях се фанатизират и издигат Дънов на пиадестал, все едно не е човек - нещо което много си личи в книгите, издавани на хартия в бг (които не са писани от него). аз в това намирам опит да се разграничат от него и да си намерят оправдание, че те като грешници не могат да следват примера му.

а фразата аз я разбирам, че който не цени това, което природата му е дала, много често сам съсипва здравето и живота си.
 
01 Apr 2006 20:01 Цитирайте
MAZ
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Еми,не знам. Пише го на много стрaнци на всякакви теми, включително и във френската википедия и на доста френски страници. Едиствения начин да го проверим, е като проверим в архивите на френското национално радио и да се уверим със собствените си очи, както е и с повечето факти между другото , защото сайтовeте и повечето извори сигурно го имат от википедиите и подобни източници.

За ББ, и мен понякога ме дразнят
с някои неща. Но най лошото е някой да се оправдава с него и нищо да не прави, защото "не е като него". Той винаги е казвал, че ВСЕКИ човек може да се поправи в мислите и действията си. Ако някои хора го правят това, говори само колко мързеливи са и че нищо не са разбрали от това, което е говорил той.
Аз си мисля така поне.

Добре, но човек може да цени това което му е дадено и пак да няма висок идеал. Тоест доволен си от това което имаш и за подобрение не си и помисляш, пак камо ли за някакъв висок идеал. Тоест природата "не те обича".
А с твойта итерпретация на казаното, като отделна мисъл (ако това е и твоeто мнение) сам много съгласен.
 
02 Apr 2006 13:59 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

MAZ написа:
А аз си мисля, че за съжаление, ние двамата с теб сме единствените от този форум, които мислят че темата си заслужава


MAZ написа:
Така че единственото, което може да се получи в тази тема е диалог между нас двамата, което може би не е лошo като идея.


MAZ написа:
Иначе, много жалко, че много хора не се замислят или не искат да се замислят защо Еinstein,


MAZ написа:
Но ние с теб,Круме, нищо повече от това не можем да направим по въпроса.


Разбирам!

Това е само втория пост в темата! Какво повече да си говорим? Да не говорим, че и темата съвсем не е за онлайн форум...




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
02 Apr 2006 15:15 Цитирайте
MAZ
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ако има хора, които мислят, че си заслужава и имат позиция и мнение по темата, но не го изразяват и не пишат нищо, много се радвам, но ако не пишат нищо няма как да разберем, че има и такива.

А темата за какъв точно форум е, не знам. Не съм я пускал аз. Но не бих казал, че не е за такъв форум.

Вторият пост е, защото известно време нищо не се появи от никoй и темата щеше да си остане така. Дали ще го напиша сега или ще изчакам още 2-3 седмици, през които никoй нищо не е написал, той пак ще се озове на второ място. А целта на това, което написах, не е никoй да не пише по темата, но ако не се е получило, съжалявам. А ние с крум какво повече да направим: той пусна темата, а аз го пуснах това , за да се обади някои като теб и да каже : бе не си прав, аз си мисля така и така. Аз като го казвам това, знам че не съм прав, или поне се надявам да не съм прав и винаги сам готов да говоря с всеки по темата. Виж, как реагира Марто, шапка му свалям за това.
Пак казвам ако не се е получило и някои се чувства обиден , не е било това намерението, макар че може да е прозвучало по друг начин.
Ако лично теб това те е обидило по някакъв начин , обещавам , че повече такива думи от мен няма да чуеш. Аз винаги се радвам да чуя конструктивна критика, от хора с добри намерения.

Дразнещият пост вече го няма! Peace! Very Happy
 
02 Apr 2006 19:17 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Very Happy Не си ме обидил естествено, то няма за какво. Както виждаш не съм казал такова нещо. Но изказванията ти бяха абсурдни просто. Човек с добри намерения съм, повярвай ми. Smile

4REAL




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
02 Apr 2006 19:31 Цитирайте
MAZ
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Супер, че не си се обидил. Изказванията бяха само провокативни и със скрита, но не негативна цел.

Това и аз имах предвид , че си човек с добри намерения. Сигурен съм в това. Smile
 
02 Apr 2006 21:38 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

не е лесно да кажеш с други думи това, което е казал Дънов. аз самия съм разочарован от моя опит да обясня това, което разбирам от това изказване, защото някак си улавям само един аспект от идеята, която виждам в него. просто човека много ги е мислил тези неща, които е говорил
 
02 Apr 2006 21:58 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
02 Apr 2006 22:22 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

За мен Дънов посява семето на духовното узряване на човечеството, за следващата стъпка в еволюцията на човека. Както каза Крум, за израстването на разумния човек до духовен човек. Аз лично си имам моменти когато мога да чета или слушам Дънов. Не се четат като обикновена книга неговите притчи и лекции. Не съм срещал писание в което чрез думите да се предава толкова много синтезирана информация. При него дори словореда не е случаен. Той не се чете на "един дъх". Трябва да се чете/слуша и да се разбира малко по малко. Всеки път ти дава нова и нова информация за нещата за които си узрял да ги съзреш. Можеш да си прочел всичко написано и казано от него и да си разбрал по-малко отколкото слушайки една негова лекция 20 пъти да речем. Моментите на вникване в истините на Дънов са много лични. Много е трудно да преразказваш твоите интерпретации на някой дори който е чел Дънов. Според мен е така защото всеки от нас вниква в различни 2-3% от изказаното и макар да се докосва до същността вижда само малка част от нея.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Форумът Религия и Теология ---------
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 5
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004