Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология Питайте на воля за... ХРИСТОС!
  
Потребители писали по темата: _|_VAL_|_, dan4oto, Irka, krum, Юзбаши, yurukov ... общо 10
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Питайте на воля за... ХРИСТОС!
Автор Съобщение  
 
07 Dec 2006 22:45 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Подтикнат от другите теми реших да направя нова, в която всеки да може да пита за Библията, Бог и Неговия Син Исус Христос.
Целта ми е да отделя информацията за Бога на Библията и преките ви въпроси за Него от всички останали човешки философии.
От време на време и аз ще си позволявам да казвам лично мнение без някой да ме е питал. Laughing
Моля, питайте без да се притеснявате!

p.s. А ако някой има особено спешна нужда или въпрос, или каквото и да е, нека без притеснение да ползва icq-to и mail-a ми.




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
08 Dec 2006 0:25 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Не разбрах какво трябва да питаме, но ето какво мисля аз по въпроса:

Мисля че Христос е един най-обикновен човек. Възможно е да е имал екстрасенски възможности, но съм по-склонен да вярвам, че 2000 години история го е преувеличила. Човека осъзнава, че чрез възможностите си може да въздейства и идеологически на хората и да ги учи на любов и съпричастност. В последствие това което учи се надгражда в теология и се превръща в християнствтото което познаваме днес. В центъра на тази религия да заръките на пророка Исус, които така или иначе никой не спазва.

Освен това мисля, че е крайно време да проконтролирам темите във Форума. Не ми се ще да стане сцена на пропаганда и религиозни разпри. Ще направя нов раздел за Религия и ще сложа предупреждение в началото.




 
08 Dec 2006 5:10 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Mr. Green Направо си плаче за раздел Религия. Само не знам кой ще е модератор... Май само Бог може да се разпорежда там.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
08 Dec 2006 9:48 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------------
 
08 Dec 2006 10:42 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-------
 
08 Dec 2006 12:00 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Круме, на прав път си. Но аз лично не вярвам, че Библията може да бъде математически категоризирана, но е истина, че всичко е много добре запланувано и сихронизирано. Все пак Библията описва Божия план за спасение на човечеството.
Цитат:
Дефакто докаzва научно, че Библията има точна хронология и е планувана.
Хронологията е записана в самата нея. Немския превод даже нарича книгите, които описват историята с Geschichtsbücher. Всички личности там са реални, събитията са археологически датирани и данните са записани на всички тогавашни езици., с реални документи.
Но това да се опиташ да конкретизираш Святия Дух като поток кванти е леко нелепо. В Евангелие От Йоан ясно се казва:
В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.
Т.е. всичко, което е станало е станало просто със Словото на Бога. Толкова е просто! Няма нужда от излишно мудруване и опит да обясним и измерим великия Бог с нашата свръх ограничена математика и познания за нищожна част от вселената.
За това се пише в Римляни 1:21,22:
Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
Като се представяха за мъдри, те глупееха

А това, че не виждаш противоречия е хубаво. Но само се замисли какво каза Исус на Тома след възкресението си, защото той не вярваше:
Тогава каза на Тома: Дай си пръста тука и виж ръцете Ми, и дай ръката си и тури я в ребрата Ми; и не бъди невярващ, а вярващ.
Тома в отговор Му рече: Господ мой и Бог мой!
Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.

Цитат:
(научно докаzано е вече, че непорочно zачатие е въzможно).
Това пък кой ти го каза?




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
08 Dec 2006 12:07 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
08 Dec 2006 12:29 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Мисля, че не си ме разбрал. Нямам нужда от убеждение, аз го вярвам Very Happy А не вярвам, че е абсолютно научно доказано защото в Матей16:4 пише:
Зъл и прелюбодеен род иска знамение, но друго знамение няма да му се даде, освен знамението на (пророка) Иона. И остави ги и си отиде
С което се казва само знамението за Възкресенеито на Христос. Ето ви обяснение: Матей 12:40
Защото, както Иона беше в корема на морското чудовище три дни и три нощи, така и Човешкият Син ще бъде в сърцето на земята три дни и три нощи.




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
13 Dec 2006 1:09 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Искам да попитам. Всяка вечер се моля на Бог да ми даде Порше 911 Turbo 4S с Alessandra Ambrosio на седалката до шофьора и всяка сутрин гледам разочаровано паркинга.

Защо Господ не чува молитвите ми и не ми дава това, което наистина искам?




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
13 Dec 2006 10:05 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
13 Dec 2006 10:25 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Напълно си прав , Круме, за всичко, което казваш, но най-точният отговор е, че трябва да искаме от Бог неща, които са според волята му. Бог е казал, че ще снабди всяка наша нужда, а не всяка наша прищявка. Макар че, от опит мога да кажа, че когато правя каквото той е казал да правя, Бог понякога страшно ме е глезил, защото е добър баща. Най-добрият. Smile
 
13 Dec 2006 21:23 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Irka написа:
Напълно си прав , Круме, за всичко, което казваш, но най-точният отговор е, че трябва да искаме от Бог неща, които са според волята му. Бог е казал, че ще снабди всяка наша нужда, а не всяка наша прищявка. Макар че, от опит мога да кажа, че когато правя каквото той е казал да правя, Бог понякога страшно ме е глезил, защото е добър баща. Най-добрият. Smile


а какво ще каже Бог за трагедията случила се наскоро в БГ Question




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
 
13 Dec 2006 22:06 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Първо:Езекиил18:32 казва:
Понеже Аз не благоволя в смъртта на оня, който умира, казва Господ Иеова; затова върнете се и живейте.
Мисля, че Бог е казал достатъчно по въпроса. Бог не убива хората, защото Той в безкрайната си любов чака и най-грешния да се покае и да живее. М/у другото цитата е взет от Стария завет. А колко повече това би важало сега, когато човешкия род има на разположение и кръвта на Исус???
Всички такива мисли, че Бог убива хората са в следствие на пълно непознаване на Словото и тежко религиозно наследство.
А има пасаж в Новия завет, където Исус много ясно посочи кой е виновен за катастрофи, болести и т.н. Този някой е дявола и Гсопод го нарича крадец. Той краде нашето здраве, просперитет и понякога дори живот. Йоан 10:10
Крадецът влиза само да открадне, да заколи и да погуби: Аз дойдох за да имат живот, и да го имат изобилно.
А ако на Бог му правеше такъв кеф да трепе хората, то уверявам ви, че ние сега нямаше да пишем в този форум Very Happy Very Happy Very Happy Всъщност навсякъде където отидеше Исус изцеряваше болните, сакатите по рождение, изгонваше демони от хората... Той никого не нарита, за да се почувства още по зле...




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
13 Dec 2006 22:16 Цитирайте
Irka
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Знам, че се повтарям, но трябва да го кажа пак. Не бъркайте Бога с дявола. Нямат нищо общо. Човек има воля да реши дали да е при единия или при другия. Бог обаче няма нищо общо с катастрофите и ужасите, които се случват.
Откакто човекът съгреши, за съжаление дяволът е князът на този свят. Но Бог ни даде сила да го победим - Исус вече го победи на кръста. И Исус е единствения път да стигнеш до Бога. Няма значение дали дядо ти е поп или семейството ти е вярващо. Всеки човек се спасява лично, чрез Исус. И когато го направи , влиза под Божията протекция - преди това е под властта на дявола.
Знам, че сигурно звучи много фантастично, но това е духовната реалност и това е , което Божието слово казва.
 
13 Dec 2006 22:29 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Irka написа:

Знам, че сигурно звучи много фантастично, но това е духовната реалност и това е , което Божието слово казва.


фантастично не , ама фанатично ми звучи на мене...

а да не говорим че никъде не съм споменавал че Бог убива хората. Просто ви зададох въпрос и вие сами се набутахте в капана.Имам едно наблюдение че точно тия дето най се правят на големи моралисти и духовници , са най грешни.... Дано поне вие не сте такива Exclamation
Хората казват че дори и хубавото в прекалени количества е лошо!

Grüsse




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Форумът Религия и Теология Питайте на воля за... ХРИСТОС!
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004