Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Музика Важно ли е името на една песен за нея
  
Потребители писали по темата: yurukov, Afu-Ra, erdtek, Юзбаши
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Важно ли е името на една песен за нея
Автор Съобщение  
 
07 Jul 2006 17:13 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Темата тръгна от коментар за името на "Unreachable" на erdtek.

Както писах там, според мен заглавието предразполага за слушането на музиката, както една стреда би предразположила. Примерно ако сте в църква, слушането на песнопения е най-приятно или ако сте в Балкана - народна музика. По същия начик като прочетем как се казва една песен знаем какво на очакваме и какво да търсим в музиката.




 
07 Jul 2006 17:26 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Именно, че няма нищо общо... Нито в Балкана нито в църквата името на музиката ако изобщо има такова е от значение. Може би "Симфония но.8" или дори "На Елиза" на Бетовен ти носят някаква информация като названия? Да не говорим за чувства само от името на песента... Я се замисли... не е ли така, че разбираш името на песента след като музиката ти е харесала... Поне при мен в повечето случаи е така. Та имената са само като референции към песните и според мен носят нищожно малко информация на фона на музиката...




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
07 Jul 2006 18:29 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Бих казал, че как ще се оцени името на песента зависи от човека, който слуша музиката. Първо за автора на музиката винаги има смисъл заглавието. По някакъв начин автора си е избрал подходящото име за неговото парче. Всичко опира до това какво послание иска да предаде автора на слушателите и дали те ще го разберат. Има слушатели, които не го разбират, които го разбират донякаде, и други които много се въодушевяват от съчетанието на музика, текст, име на песен. Естествено автори много, имена на парчета много, и не може да се обобщи и даде един отговор на въпроса. Специално при мен, когато почнах да композирам "Unreachable", от самото начало знаех как ще се казва парчето, какво настроение искам да има и докато го свиря си представям нещо определено, което искаш да достигнеш, но не успяваш, правиш опити, но не става. И на края на парчето това което ми харесва, че можеш да интерпретираш това нещо като достигнато или недостигнато.

Извинявам се за отклонението, но искам да кажа, че авторите на парчетата, или поне повечето според мен, правят музиката, текста и името на парчето за да предадат някакво послание. За кой е това послание, кой как ще го разбере, трудно е да се каже. Затова името на една песен може да бъде важно за самата песен, може и да не бъде. Зависи от хорато, които я слушат.
 
07 Jul 2006 18:34 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Съгласен съм с erdtek. Мисля, че заглавието е нещо като темата, израз който представя някакви емоции.

Afu-Ra, а какво ще кажеш за Лебедово езеро. Името описва темата и усещането на музиката. Като чух заглавието, веднага си представих езеро, растителност, спокойствие, лебеди които бавно плуват. Цялото ми усещане преди да го чуя беше на спокойствие и хармония и според мен това ме предпостави за да го слушам. Подобно е и в други видове музика.




 
07 Jul 2006 19:01 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Бих казал, че истинската музика е невероятно единство от мисли, чувства и действия и не може да и се слага заглавие-определение...




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
07 Jul 2006 19:16 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Е да, и това е така. Музиката е най-важното, тя предава чувствата, как ще се опишат чувствата с думи си варира от човек на човек.
 
11 Jul 2006 20:29 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Една песен преди всичко трябва да има хубава музика, останалото е второстепенно.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Музика Важно ли е името на една песен за нея
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004