Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Пътуване непълнолетче на гости от БГ в ДЕ :)
  
Потребители писали по темата: Онбашията, strive, yurukov, Юзбаши
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

непълнолетче на гости от БГ в ДЕ :)
Автор Съобщение  
 
23 Jun 2006 19:16 Цитирайте
strive
Мнения: 1



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Здрасти,

някой може ли да ми обясни какви са формалностите, когато човече-непълнолетче иска да дойде в Германия. Аз съм тук в Дармщадт и смятаме тя да ми дойде на гости със самолетче от Бургас. Та се питам - какви проблеми биха правили на летищата в Бургас и във Франкфурт, какво ще е нужно тя да представи - може би покана? или определена сума налични пари? или билет за връщане? Ако някои има опит и знае, нека сподели, благодаря Smile
 
23 Jun 2006 20:57 Цитирайте
Онбашията
Мнения: 169



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Педофил.




From far, from eve and morning and yon twelve-winded sky, the stuff of life to knit me blew hither: here am I. ...Now -- for a breath I tarry nor yet disperse apart -- take my hand quick and tell me, what have you in your heart.
 
23 Jun 2006 22:05 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Онбашията написа:
Педофил.

Ей - леко. Най-вероятно да става въпрос за сестра.

@strive - ами сестра ми като дойде, пътуваше с автобус и не и искаха никакви допълнителни неща, което е странно по принцип. Това което аз знам че е хубаво да се носи е писмо на англииски подписано и от двамата родители, че я пускат да пътува и че ти ще отговаряш за нея като дойде в Германия. Трябва да съдържа разни лични данни и на вас двамата като номера на паспорта, място и дата на раждане. Освен това ако може им прати сканиран паспорта си за да го отпечатат там. Така на летището ще знаят, че съществуваш.

За друго не се сещам. По принцип знам, че не правят проблеми, но е хубаво да ги има тези неща. Може да пробвате да се обадите в посолството на Германия и да питате там какво ще ви кажат.
 
26 Jun 2006 0:15 Цитирайте
Онбашията
Мнения: 169



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

На бас, че не става дума за сестра




From far, from eve and morning and yon twelve-winded sky, the stuff of life to knit me blew hither: here am I. ...Now -- for a breath I tarry nor yet disperse apart -- take my hand quick and tell me, what have you in your heart.
 
26 Jun 2006 15:39 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Писмото, за което говори Юруков всъщност трябва да е нотариално заверено съгласие от двамата родители, че разрешават детето им да пътува само в чужбина. Трябва да се преведе на немски (все пак идва в Германия), а превода да се завери нотариално. Трябва да носи със себе си пари, 30 евро за ден престой, както и паспорт с минимум 6 месеца валидност.

Това са официалните разпоредби, за които аз знам. Ако решат да се заяждат, могат да те върнат - имат това право, - въпросът е дали гаджето/сестрата ще извади този късмет.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Пътуване непълнолетче на гости от БГ в ДЕ :)
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004