Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Компютри и технологии Безжични мрежи
  
Потребители писали по темата: yurukov, Afu-Ra, Yogi, ktulu, arterybg
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Безжични мрежи
Автор Съобщение  
 
22 Aug 2006 15:15 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Мога ли да създам безжична мрежа между две или повече машини без рутер?

Смятам, че трябва да е възможно, но не искам да копувам wlan карта преди да знам че е така. Идеята ми е така да пусна нет на лаптопа от desktopa, и така да избегна постоянното включване на кабели и тем подобни и освен това ще мога да си използвам мрежата в половината karlshof. Хрумна ми и да си шерна и звуковата карта за да си пуснам музика към усилвателя, който е пак към щайгата, но не знам дали става.

Както и да е, някой правил ли го е? Струва ми се, че може, защото е все едно да мине нета от щайгата към switch и после към друг комп, само дето switch-а е виртуален. Поне така си мисля.




 
22 Aug 2006 15:42 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

dushfuhdsufhudshfuhuh
 
22 Aug 2006 16:21 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Видях, че на Wireless network connections има опция за правене на wlan мрежа. Не мога обаче да пробвам дали работи както нормалните лан мрежи - с file shareing и тем подобни, защото щайгата няма wlan карта. Ще пробвам да ги вържа с друг лаптоп - ако стане значи става с всичко.




 
22 Aug 2006 16:45 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ето както намерих като карта от Amazon.de: Hama Wireless LAN PCI-Karte 54 Mbps за около 20 евро.




 
22 Aug 2006 16:56 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

udhfusdhufhusdhfuhuds
 
22 Aug 2006 17:14 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Yogi написа:
Dai oschte 13? i si kupi http://www.amazon.de/gp/product/B000E8NQ2W/303-0285962-8793008?v=glance&n=11052861&v=glance
schte ti wyrschi powetsche rabota.


Izwinjawai, schte ti struwa powetsche, zaschtoto schte ti trjabwa oschte edna Netzkarta i kabel. Reschi ti koe schte byde po dobre. I dwata wariana sa wyzmojgni.
 
22 Aug 2006 17:19 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А това ще мога ли да го вържа към karlshofnet-а? Като е router има ли си собстено ip? Казаха ми, че router-ите по принцип мога да си ги включвам към мрежата, но не било, много позволено, но на кой му пука. Май ще трябва да питам админите. Поне това ще ми реши съмненията дали ще мога пусна мрежата.




 
22 Aug 2006 17:39 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ushfuhdsufhusfhudshuhudsf
 
22 Aug 2006 23:59 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.
 
23 Aug 2006 1:13 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Yogi, доколкото разбирам каваш да направя връзката karlshof->desktop->router->"каквото и да е". Така не се ли обезмисля идеята да взимам router въобще щом ще трябва да си взимам и още една нет карта и т.н. Не е ли по-лесно да си взема още една wlan карта и да дръпна мрежата направо през нея от щайгата. Така или иначе щайгата ми не мърда.

Освен това доколкото знам няма проблем да си вържеш router-а към мрежата. Доколкото знам те не засичат каква е машината, а само какъв е mac адреса. Просто ще им кажа, че имам нова щайга и ще старата я няма вече и ще засекат номера на router-а. Знам, че са го правили, но не знаех, че струват само толкова.

Освен това си мислех, че router-ите си имат firewall!

@arterybg: да позволяват, но на мен ми трябва да използвам нета между моите машини за да не ми се оплете стаята в кабели.




 
23 Aug 2006 1:21 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Не ти трябва никакъв рутер Бояне, само ще даваш пари. Най-обикновена ВЛАН карта ще ти свърши работа.

Принципно рутера може да се включи директно към КХ нета това не е проблем, но като цяло няма нужда от него, ако просто искаш да си пуснеш нет на лаптопа от десктопа.

Цитат:
Хрумна ми и да си шерна и звуковата карта за да си пуснам музика към усилвателя, който е пак към щайгата, но не знам дали става.


С Remote Desktop-а на ХП-то ще можеш да си правиш каквото искаш от лаптопа на десктопа.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
23 Aug 2006 1:50 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Е да ама за още 14 еврака ще мога да си имам и router. От друга страна обаче ще трябва да се занимавам със смяна на mac адреса, настройки на системата и тем подобни. Не, че ми е проблем де, ама си е загумено време. А и сигурно в бъдеще ако ми потрябва router, едва ли ще ми е проблем да си взема. Абе ще взема скоро да реша директно въпроса като ми писне. Изглежда вариантите са същите, само дето единия е по-скъп, а другия е по-лесен.




 
23 Aug 2006 1:57 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Моят съвет е да си вземеш малко по-скъпа но добра ВЛАН карта. Разтърси се малко по форумите и виж кое е най-доброто за условията на Карлсхоф, защото е много възмойно да имаш проблем с качеството на връзката нищо, че пише до 500 м.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
14 Sep 2006 18:00 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Така, взех си една hama карта, ръгнах я в компа, сложих драйверите и някакъв advanced app за правене на мрежи, пернах една криптирана мрежа, вързах ги двете машини в ad-hoc, но на едната нито тръгва нета, нито вижда другата в network places. Почвам да се нервя.

На всичкото отгоре на стационара network connections не ми работи - вика че service-а не му бил пуснат, а той си върви. Този проблем го имам отдавна, но чак сега ми става зор.

Иначе на онова плоското си пише, че има нет, вижда си стационара, но не може да влезе нито в него, нито в нета. Дайте съвет какво да правя.




 
14 Sep 2006 20:34 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Сега слагаш едно прокси на десктопа и принципно не трябва да имаш проблеми.

Аз лично си ползвах уиндоуския уизард за сетване на безжична мрежа, сложих на безжичния адаптер на десктопа ИП 10.10.10.10, сложих ИП на лаптопа 10.10.10.1 и гейтуей 10.10.10.10, пуснах си прокси на десктопа CCProxy май беше и готово.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Форумът Компютри и технологии Безжични мрежи
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 3
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004