Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Новини и предложения за Форума Съвети към стила на писане на постове
  
Потребители писали по темата: yurukov, krum
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Съвети към стила на писане на постове
Автор Съобщение  
 
11 Oct 2006 19:02 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ето някой неща, които аз съм забелязал, че правят постовете по-приятни за четене.

На първо място е писането на кирилица. Много редове се изписаха по темата така че няма да ги повтарям. Ще кажа само, че ако бутона за сменяне на клавиатурите горе вдясно на полето за писане не ви работи, може да използвате този и този преводач.

Второто е нещо което сме учили още по литература - да се разделя текста на логически параграфи. Когато целия пост е 100 реда и е един параграф никой просто не му се чете. Когато се форматира подобаващо е по-приятно за погледа и се схваща по-лесно. Аз съм забелязал още, че ако се оставя допълнителен ред между параграфите става още по добре.

Третото са линковете. Когато се постват линкове към статии и тем подобни, особенно когато поста е дълъг, изглежда по-добре ако лика се напише така:
Код:
[url=http://www.kredor.com/lat2bg/default.aspx ]Страница за превод от латиница на кирилица[/url]

Така читателят знае какво има на сайта и се избягват грозните странни символи в някой линкове. Естествено ако поста е от типа "Я скив тук ...", няма такова голямо значение.

Освен това е винаги добре да се добавят линк към мястото откъдето е взета информацията. "Четох за птичия грип в Египет където ..." е по-малко информативно от "Четох за птичия грип в Египет където ..."

Що се отнася до снимките, ако са с размер повече от 480рх на широчина, се оразмеряват до толкова, но не много качествено и текст, например, не би се чел. Затова е добра идея да се слага самата снимка в линк към същата снимка, така че ако има текст на нея, всеки да може да я отвори и да го прочете. Другия вариант е, ако вече не на друг сървър, да се приложи към поста, за да може всеки да я свали.

Ако някой има други идеи и предложения, нека да ги каже. И моля ви не се впускайте пак в разисквания за и против писането на кирилица На кво ти прилича .




 
12 Oct 2006 8:32 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-------
 
12 Oct 2006 9:20 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Да се пише с грешки не е грях - аз самия го правя често, но не трябва да се обиждаме ако някой ни поправи. Дори е добре някой да ни поправя и ако не си взимаме бележка би било лошо. Аз лично бих бил благодарен ако някой след отговора си ми направи бележка за правописа.




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Новини и предложения за Форума Съвети към стила на писане на постове
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004