Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Филми и Телевизия [Horror]
  
Потребители писали по темата: ahu, arterybg, _|_VAL_|_, kartof4o, fb2000, Pro-pain ... общо 7
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

[Horror]
Автор Съобщение  
 
09 Feb 2006 19:18 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

One Missed Call
(2003)
directed by - Takashi Miike
writing credits - Yasushi Akimoto & Minako Daira



това е единсвтения филм (от изгледаните досега) на Мийке, който не би шокирал средностатистическия зрител с нивото на бруталност и gore. за тези които ги е страх от чревца и кръвчица - можете да гледате филма спокойно, няма нищо извън нормите. ако "Texas Chainsaw Massacre" (remake-а) ви е понесъл, този също няма да ви накара да повръщате. стряскащите моменти тип нещо-изкокна-за-четвърт-секунда-на-преден-план са изключително малко (даже в момента не се сещам конкретен случай, но имам смътното усещане че имаше такъв момент). основното на което е наблегнато е атмосферата и fear-елемента.
(предполагам че няма никой който да е гледал Ringu или Ju-On 3: The Grudge, а такива гледали само remake-овете)
ако The Ring и The Grudge са ви държали под напрежение, ако си мислите че пребледнели (явно заради ниска телесна температура) японки с дълги прави черни коси не могат да ви уплашат повече - come get some more. японците знаят много по-добре от хамериканците как да си ползват техните истории за проклятия и прочие и филма е класи над гореспоменатите remake-ове + Мийке, един от най-тачените от horror-феновете японски режисиори... (не мога да намеря ер-малък Embarassed )

лично мен не ме уплаши, беше ми интересен, държа ме в напрежение, има един момент който ми вдигна малко пулса, препоръчителен за всички които обичат да разнообразяват lost, friends, underworld, Ocean's 12 и прочие бозички с нещо интерестно Mr. Green

лична оценка 8/10
защо не е 10/10: (личните ми критики)
(ок, филма е як, ама аман от тия дългокоски, не може ли поне една дето е оставила проклятие да е била късо подстригана като аватара на Онбашията Rolling Eyes ; наистина много ниско ниво на gore, а аз си го изтеглих понеже очаквах нещо по-... Мийке Twisted Evil )

П.С. ако не сте гледали някой от гореспоменатите филми "Grudge" е проклятие оставяно от човек убит жестоко / умрял в ужасни мъки
проявява се по много начини (явно На кво ти прилича )




mmmkey?
 
09 Feb 2006 20:39 Цитирайте
fb2000
Мнения: 190



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

batka kav e toia cursor za wait na plakata? :>

remakea na ringu e nomer edno lolo... nali tui s kasetkata TREPASH? :>




Teh tr00 Pwnz(*)RoR0 !!111 ///

AHU KANN NÜÜÜX
 
09 Feb 2006 21:00 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

ne batka neshto ne mi e do takiwa filmi
ina4e ako nqkoj e nawylna po-stari filmi , predi 10 min. izgledah za n+1 pyti moje bi , shedojwyra na Guy Ritchie - Two Smokin' Barrels. Pls ne sydete po zaglawieto , ne e nqkoj bozliv action-komedia/parodiq ot tip "Chuck Norris ne se strahuwa ot tymnoto , a tymnoto se strahuwa ot nego" .Mnogo e qko film4eto , zaslujawa si

eto i po podrobno info: http://www.imdb.com/title/tt0120735/




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
 
09 Feb 2006 21:12 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение



@fb2000 - батка, ако imageshack.us е offline в момента или ти е кофти връзката с него може да ти зареди бавно или изобщо да не ти зареди

@фалерката - трябва да си живял под някой камък в някое малко поточе в хималаите за да не си чувал за двете димящи дула Wink + това можеше да го постнеш в темата ти в "Простотии"

сега е момента кака rozichka да се намеси и да изтрие последните 3 поста Rolling Eyes




mmmkey?
 
09 Feb 2006 21:25 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

ahu написа:


@fb2000 - батка, ако imageshack.us е offline в момента или ти е кофти връзката с него може да ти зареди бавно или изобщо да не ти зареди

@фалерката - трябва да си живял под някой камък в някое малко поточе в хималаите за да не си чувал за двете димящи дула Wink + това можеше да го постнеш в темата ти в "Простотии"

сега е момента кака rozichka да се намеси и да изтрие последните 3 поста Rolling Eyes


abe ili az ne si pratih posledniqt post ili admina / rozi4ka mnogo byrzo dejstwat.
Iskah samo da si kaja mnenieto za film4eto , koeto wi prepory4wam da gledate (nali goworq za tiq deto jiweq pod kamyni w Himalaite).Widqh typata ti tema i reshih tam da go post-na.
Btw drugata tema ne e w " Prostotii "




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
 
09 Feb 2006 21:45 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

_|_VAL_|_ написа:
Widqh typata ti tema i reshih tam da go post-na.


като е тъпа защо постваш?
+
това че като видиш малко кръв, добре режисирана игра на сенки/тъмнина и звук и интерестна, но странна история, се посираш не означава че филмът за който съм писал е тъп. виж относно човека изказал мнение като твоето се образуват едни съмнения... Rolling Eyes
+
да ти споменая ли за едно horror-че с лесбийки Laughing или за едно дето има под-историйка с жена която няма задоволяване и ползва услугите на necromancer да си вдига зомбита да я бохтат Shocked
нямаш си представа колко оригинални истории и филми изпускаш... тук обаче идва проблема с отделянето на ненужните вещества... Razz Razz Razz

no offence, можеше да пуснеш една темичка "Две димящи дула" и да пишеш там, хем после няма всички да те обвиняват че си 100%-ов спамър Wink




mmmkey?
 
09 Feb 2006 22:31 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Цитат:
да ти споменая ли за едно horror-че с лесбийки или за едно дето има под-историйка с жена която няма задоволяване и ползва услугите на necromancer да си вдига зомбита да я бохтат
нямаш си представа колко оригинални истории и филми изпускаш... тук обаче идва проблема с отделянето на ненужните вещества...


wOOOw

ti majtapish li se ili kwo ??
kwi sa tiq gluposti deto me karash da gi gledam , i az se kefq na horror , ama sys originalen sujet , ne na nqkoq typa bozliva istorijka kato primerno The Ring , gledaj Exorsist i togawa shte si goworim Neutral

shto se otnasq do SPAM-a , mojesh da izlezesh na glawnata stranica , wyw grafa potrebiteli si pi6e koj e Spamer No.1 i togawa da mi bryshtolewish prostotii nalqwo i nadqsno.

Mnoo ti zdrawe На кво ти прилича

p.s mojeshe da naprawish edna tema za Review-ta na filmi , a ne da postwash cqla tema samo za edin film i to film , koito nikoj ne e gledal i 4uwal dori.Enjoy!
http://www.imdb.com/title/tt0366292/




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
 
09 Feb 2006 22:48 Цитирайте
fb2000
Мнения: 190



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

prismial se harbel na shtarbel Very Happy




Teh tr00 Pwnz(*)RoR0 !!111 ///

AHU KANN NÜÜÜX
 
09 Feb 2006 23:04 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

_|_VAL_|_ написа:
ama sys originalen sujet , ne na nqkoq typa bozliva istorijka kato primerno The Ring , gledaj Exorsist i togawa shte si goworim



историята в The Ring e копирана 1 към 1 от Ringu. бозлива историйка Laughing
екзорсистът е много добър филм (а при положение че съм фен на жанра не мога да разбера как изобщо ти идва наум дума като "гледай" Laughing ), без съмнение по-добър от The Ring (но не и от Ringu), но да ми сравняваш американски филм с азиатски е смехотворно (когато говорим за horror)
онези двете ти ги дадох просто да ти привлека вниманието, нали си pr0n0 фен Razz иначе и двете неша изобщо не са в основата на филмите, а са само част и не засягат основната сюжетна линия.
бозлива историйка? The Ring/Ringu? историйката на екзорсистът е бозлива. филмът никога не е бил смятан за шедиовър по този аспект. считан е за един от най-големите в USA-horror продукциите заради режисурата си и буквално унищожаването на морални устои в филм правен през 73та (момиченце си ръга кръста, символ на християнството, и вика "let jesus fuck you"...) ok направил ти е голямо впечатление, с всеки е така, разграничи моля те историята от останалата част от филма Wink

относно кой бил Nr. 1 спамер? ок, имам най-много постове, я ги поразгледай. разгледай своите. кажи ми сега извън "Простотии", колко off-topic-а имам аз и колко ти Wink хич да не е, старая се винаги да пиша on-topic (+ евентуално нещо към някой от писалите преди мен)

батката обаче не пропусна да изпраска +1 На кво ти прилича




mmmkey?
 
09 Feb 2006 23:20 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Цитат:
историята в The Ring e копирана 1 към 1 от Ringu. бозлива историйка


Na me ne w The Ring ne mi haresa sujeta , a tuj 4e glawanta geroina na Ringu w 10 pati po zloweshta i straskashta ot taq na Ring si e drug wypros!
i az obi4am Horror i moga da razgrani4a dobriqt ot loshiqt , smqtam 4e istoriqta koqto se razwiwa w Exorsist e mnogo po realna i normalna ot taq primerno w Grudge ili Ringu ili Missed Call.
Abe obshto wzeto ne si padam po filmi s wampiri , izwynzemni i podiweli momi4enca s dylgi 4erni kosi4ki i drypnati o4i4ki , koito moat da te nakarat da se naseresh kato gi widish. На кво ти прилича




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
 
09 Feb 2006 23:23 Цитирайте
kartof4o
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Понеже не съм никак фен на horror-чета, та да питам - кое точно се води horror???

Максимума, който може моята романтична( На кво ти прилича На кво ти прилича ) душа да понесе е нещо от сорта на "Hide and Seek". Tва horror ли е? Щото ако не е значи ни един такъв филм не съм гледала до сега Embarassed
 
09 Feb 2006 23:29 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

момиче "обладано" от зъл демон искаш чрез нея да се докопа до нашия свят е по-реално от духът на еди-коя-си На кво ти прилича
kann sein Rolling Eyes на мен ми се виждат или еднакво невъзможни или еднакво възможни На кво ти прилича

Цитат:
momi4enca s dylgi 4erni kosi4ki i drypnati o4i4ki , koito moat da te nakarat da se naseresh kato gi widish

ако с това си препращаш към римейка на Ju-On The Grudge, където беше заложено наистина само на стряскащи (изкачащи изведнъж) неща - прав си, this aint cool
написах в topic-а - филма залага повече на atmosfear Twisted Evil но за нетренираните ще е доста страшен определено; постнах го да го имате предвид ако ви се догледа нещо по-така + ако ви е първия сблъсък с японското кино е добро въведение. утре май ще пиша за един много як азиатски филм (не horror, споко Wink ), който специално на теб фалерка ти го препоръчвам На кво ти прилича




mmmkey?
 
09 Feb 2006 23:34 Цитирайте
_|_VAL_|_
Мнения: 362



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Hide and Seek e powe4e Thriller , no ima i Horror momenti.W Imdb go wodqt Thriller , Drama , Horror.
Moje da se kaje 4e w po4ti wseki film , kydeto ima neshto paranormalno , smisal poltyrgaist ili nekwi duh4eta tam , minawa za horror.Obshto wzeto twa za mene sa smeshni filmi.
Az se kefq na horror-i kato Psycho , Exorcist , moje bi s malko po realni sujeti ot gore spomenatite

Sixth Sense e syshto dobyr film (po to4no kraq e mnogo dobre izmislen ), no kato cqlo ideqta ne mi haresa ..." I see dead people...' .. So what???? На кво ти прилича




Ezekiel 25:17 - " The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Направи си профил в :http://www.studivz.net/
 
09 Feb 2006 23:37 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

@катето - Hide and Seek е по-скоро трилърче
гледай Saw, той е по-"тежко" трилърче, след него римейка на "The Texas Chainsaw Massacre" (не е толкова ужасно колкото заглавието споко Razz ) и от там или Ringu/The Ring (препоръчвам първото) или One Missed Call Wink
ИЛИ
казваш да ти запиша 12те епизода на Masters Of Horror На кво ти прилича те почват с нещо като Slasher-че (Scream, Friday 13th, Nightmare on Elm Street), и минават през почти всички измерения на хорор-а без Grudge-ове и филм с яко gore (4ти е малко по-брутален, но пак можеше още)

само кажи, за привличане на още една невинна душа към horror-общноста съм винаги готов Very Happy

[EDIT] опс, фалерката ме изпревари и отговори правилно на въпроса "кфо е Hide and Seek" Mr. Green
[EDIT x2]
Цитат:
Az se kefq na horror-i kato Psycho , Exorcist , moje bi s malko po realni sujeti ot gore spomenatite

стига с тия реални сюжети в екзорсиста де Rolling Eyes
Psycho си е чист thriller&slasher, ама явно много хора из usa ги е било страх на него и са го vote-нали с луди оценки в horror жанра (Nr.1 в хорор На кво ти прилича )
много добър indeed Exclamation




mmmkey?
 
09 Feb 2006 23:41 Цитирайте
kartof4o
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

_|_VAL_|_ написа:
Hide and Seek e powe4e Thriller , no ima i Horror momenti.W Imdb go wodqt Thriller , Drama , Horror.
Moje da se kaje 4e w po4ti wseki film , kydeto ima neshto paranormalno , smisal poltyrgaist ili nekwi duh4eta tam , minawa za horror.Obshto wzeto twa za mene sa smeshni filmi.
Az se kefq na horror-i kato Psycho , Exorcist , moje bi s malko po realni sujeti ot gore spomenatite


Абе аз понеже не съм гледала много в тоя жанр си имам малко странна дефиниция за horror...Поне за мене тва е филм, в който има нарязвани n-броя тела и изтича n^2 литра кръв На кво ти прилича

Та ако някой знае за филмче, което ем има елементи на страх и ужас, ем не се лее кръв като за световно, ем има и сюжет, да каже Very Happy Кефя се на стряскащи неща ама да гледам как някой го колят и разчленяват определено не ми е никак fun На кво ти прилича
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Форумът Филми и Телевизия [Horror]
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 4
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004