и кво, искате да ми кажете, че като си тегля пари и искам да съм сигурен трябва да тегля от попа... и да ги харча преди да съм излязъл от полезрението на камерата... може, може...
26 Mar 2006 18:53
Bo Мнения: 68
За тия камери преди време Румен Петков каза, че щи ги слагат по ключовите кръстовища, тъй като на такива станаха и едни от най-големите убийства.
gonzich, ти като се возиш тук в трамвайте, в прикачените вагони постоянно снимат камери, но пак е за твоята сигурност напревено това.
А за тегленето на пари си мися, че си много по-уязвим докато го правиш, тъй като си си извадил портфейла и може някой много лесно да мине и да ти го вземе. Също си мисял, че се и сигурността на банкомата и на сградата е по-голяма така.
Disce quasi semper victurus vive quasi cras moriturus. Carpe diem!
update: нещата се разясняват, защото слагането на камери продължава. на орлов мост аз преброих 33, но съм сигурен, че съм пропуснал още. тая бройка ме кара да се замисля дали някой се е опитал да оптимизира покритието. по-вероятно е просто да слагат щедро, за да могат после да впечатлят ЕС с голям брой камери като отчетена дейност за борба с организираната престъпност. все пак това не може да се контролира отвън, едва ли някой външен наблюдател ще дойде да ги оглежда къде са.
...Европейският съд сравнява известните данни за подслушването на хора в 8-милионната България (10 000 издадени разрешения през 1999-2001 г.) и Великобритания, където при 26 млн. телефонни поста е имало само 400 издадени разрешения за 10 години (1969-1979 г.). Той стига до извода, че "системата за тайно следене в България е, меко казано, свръхизползвана, което може да се дължи на неадекватните предпазни мерки в закона".
Цитираните данни за България са от единствената по рода си проверка в МВР, извършена от прокуратурата. Тя започна, след като през 1999 г. главният прокурор Никола Филчев заяви, че е подслушван. Тогава бяха установени наистина шокиращи данни и изключителна неефективност при използването на СРС. От цитираните 10 000 разрешения само 267 били използвани за нуждите на наказателния процес, а от тях едва 100 са влезли в съдебна зала. "Почти в 98% от случаите материалите са били негодни", обяви тогава прокуратурата. Проверката заключи, че в службите на МВР се концентрира огромно количество информация, която няма отношение към непосредствената дейност в борбата с престъпността. Бяха препоръчани кардинални промени в закона за СРС, но те така и не бяха приети.
Преди 4 години избухнаха нови скандали с подслушване. Тогава стана ясно, че има записи на разговори на правосъдния министър Антон Станков и разработка срещу бившия шеф на контраразузнаването и настоящ депутат от ДСБ Атанас Атанасов. Направена бе специална парламентарна проверка. Създадена бе и подкомисия за контрол на специалните служби. Отново бяха установени драстични нарушения и пак бяха предписани много изменения в закона за СРС, но и те не се реализираха.
Последните препирни около СРС са от последните седмици, след като в публичното пространство излязоха данни от подслушвани телефонни разговори и записани SMS съобщения на шефа на "Фронтиер" Красимир Георгиев към министри, зам.-министри, магистрати.
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети Не можеш да добавяш файлове към форума Можеш да сваляш файлове към форума