Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Филми и Телевизия Най-отвратителното нещо което съм виждал
  
Потребители писали по темата: yurukov, dan4oto, mayaharia, Prokoba, arterybg, Онбашията ... общо 11
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща

Най-отвратителното нещо което съм виждал
Автор Съобщение  
 
02 Sep 2006 0:20 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

http://www.apple.com/trailers/magnolia/jesuscamp/

Разказва се за Евангелистката църква в Щатите. Показват как тези хора обичали Христос, смятали са се за армията му, разделяли хората на такива които го обичат и всички останали и тренирали децата си от малки да са толкова вманиачени, че да дадат живота си за него. А после казват, че мюсюлманите са били екстрмисти. Това може да ти се струва незначително за му се обърне внимание, но факта че 25% от американците да такива и това предимно от по-влиятелните и че те практически контолират агресивната политика на САЩ, някакси променя нещата.

Май си намерих нова най-омразна секта. Досега бяха мормоните.




 
03 Sep 2006 13:37 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Религията винаги е била просто инструмент за хората с парите и с властта, никога не е била движещата сила.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
03 Sep 2006 13:59 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Мен ме дразни, че правят филми за това колко са били фанатични мюсюлманите и в същото време пускат филм за това колко тези са "богоугодни" и това го представят едва ли не, че е добро. Това даже и пропаганда вече не е, а по-скоро изтъпление.




 
04 Sep 2006 16:23 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Ако това е вярно значи в Щатите се корени доста по-голямо зло, отколкото си мислех. И все пак съм склонен да вярвам, че не 80 милиона са такива зли фанатици, а само някакви изкукали rednecks.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
04 Sep 2006 19:46 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ами според филма, тези са около 80 милиона, google казва, че американците са около 295 милиона, значи това е около 27%. Не мога да твърдя, че всички са такива фанатици, но според това което знам за религията им, доста се влиаят от евангелисткото общество. Както се казва в трейлъра, те могат до голяма степен да контролират изборните резултати, особенно след като видяхме как да последните им някалко избори, десетки хиляди негри и испано-говорящи ги лишиха от права за гласуване безнакасано.

Така че да - те са още по-голяма опастоност и то не само защото са фанатици, но и защото са голяма част от най-мощната икономическа и военна машина на света. Един техен самолетоносач има повече военна мощ от България например. А както изглежда, хора като тези стоят на спусъка.




 
06 Sep 2006 14:28 Цитирайте
Онбашията
Мнения: 169



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Добре, ще " цетеме Дунов "

Една от моя клас е женена за евангелист - немец. Smile Той е пичага.




From far, from eve and morning and yon twelve-winded sky, the stuff of life to knit me blew hither: here am I. ...Now -- for a breath I tarry nor yet disperse apart -- take my hand quick and tell me, what have you in your heart.
 
06 Sep 2006 22:21 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ще кажа само - Олелееее!Ама вие ако гледате филм в който се казва,че Христос и апостолите му са терористи и ги изиграят някои чалми с автомати утре ще постнете два пъти по-голяма тема и ще го заплюете тоя същия Христос на който ви се градят собствените представи за правда....Не убивай...не лъжи....не кради....почитай баща си и майка си...обичай брата си...??
Те дават и филми за това колко са луди и извратени мюсюлманите и ние им вярваме нали,ама като срещнеш иранец или кюрд на улицата не ти прави с нищо впечатление....нито нож вади нито с нож ходи....стига сте вярвали на тия евтини пропаганди... ужас!Само ви карат да мразите без да има причина...някой да е пострадал от вас....да е бил набит или ограбен или някакво зло да е видял от християни?
Винаги ще има крайности...както и преди е имало,но недейте да заклеймявате 80 милиона!Дори 1 милион недейте....голяма глупост е.Да не се окаже,че най-добрият ви приятел е християнин,който уважавате и имате за добър човек.Ще се окаже,че не той е лош,а вие, които му говорите за тази омраза и мразите предварително!

КРУМЕ, дай линк моля те,че да прочета тоя Дънов,че ми стана интересноSmile - истината.Дай линк!

ЮРУКОВ - Пусни линк с торента или някакъв линк да го дръпна,че искам да видя какво е толкова фрапантно.




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
06 Sep 2006 23:30 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Виж какво, с евангелистите съм си имал работа и преди в България. Опитваха се да зарибавят всичко и всички. Вярно, че мормоните са по-нахални, но тия са по-луди. Просто не знаех, че е до такава степен. Освен това филма не ги оплюва - те са си го направили за да покажат колко са били вярващи и колко са силни. Хвалят се, но в моите очи изглежда по-различно.

Освен това не си прав, че какъвто и филм да дадат веднага се скача против тия които оплюва. Това го правят хората които не си търсят информация и не ги интересува. Аз никога не съм викал против мюсюлманите, а против маниаците които създават лоша слава на религията им заради пари и власт. В същия дух овиквам против разните му псевдо-секти като тази, които не само че вманиачават хората, а се движат по ръба на закона, и остават встрани от вниманието, въпреки че са потенциално по-опасни.

А филма още не е излязал, но там горе съм постнал линк към трейлъра. Филма излиза след около 10 дни и ще мине време докато излезе на dvd, а така или иначе едва ли ще го има много из мрежата.




 
08 Sep 2006 14:27 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Круме,всеки има право да говори за Бога чрез словото.Имаш 4 евангелия.Само ги прочети и си готовSmileТи каквото да кажеш от тази книга ще е в името на Бога.Не ти трябват учения и мъдри мисли.Всичкото учение си е казано там - целия Нов Завет.Ако някои иска да ти помогне да ти ги разтълкува - браво!




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
05 Jan 2007 14:54 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

леле, мале....
Мюсулманите са много готини, те не са фанатици. Може би щото никой досега не се е взривил пред магазина на жена ти и не си я събирал от покривите!!!
А те, гадните фанатизирани християни, промиват мозъците на децата си, че трябва да обичат другите хора и да им служат...
Цитат:
с евангелистите съм си имал работа и преди в България. Опитваха се да зарибавят всичко и всички
ами "зарибяваме" ви, щото иначе незарибени ще цупуркате в ада, пич!
а, само между другото, какво точно ви дразни в Христос и учението му?




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
05 Jan 2007 16:32 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ами, може и аз да напиша едно евангелие и е логично,че няма да го канонизират.Тия фалшиви евангелия са си чиста отрова.На мен ми бяха напълно достатъчни 3 от 4те за да се покая и да ме намери Бог.А Дънов е точно като всички други лъжеучители,които представят "истината по-разбираем за простосмъртния начин",а всъщност това,което правят е да те отклонят от истината.Не ти трябва никой за да прочетеш евангелието и да разбереш кой е Бог и че те обича и Исус е синът му.А като почнеш да четеш такива разни учители и "Елохим"човци(Елохим - Самият Бог за какъвто се смята Дънов) накрая почваш да спориш с християните,че те са в грешка и че си открил Бог с ума или нещо подобно.
Не ти го намираш,ами Той тебе.Не той е изгубен,а хората.Защото той си е бил винаги тук,а ние не сме знаели,че го има.Били сме горди и не сме го признавали - нито Бог нито Словото му.
И когато завикаш към него със сърцето си, тогава Той те намира и ти сломява сърцето с обичта си и ти показва много неща.
"...и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни." - Исус Христос.
Не ми се сърдете.Може и остро да ви изглежда,но сте ми еднакво скъпи всички и не мисля да ви лъжа,нито да ви жаля.А пък който иска той да чете евангелията - 4те!(Марк,Матей,Лука,Йоан).Никой няма да си наложи волята над вашата.Свободни сте да избирате между каквото си поискате.Но не се заблуждавайте да си измисляте собствен закон за добро и зло,защото хич няма да действа и ще стане житейска авария накрая.Закона е от Бога и е в Библията, и който иска го чете и му вярва.А който не...той си знае.




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
07 Jan 2007 21:16 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

dan4oto написа:
ами "зарибяваме" ви, щото иначе незарибени ще цупуркате в ада, пич!
а, само между другото, какво точно ви дразни в Христос и учението му?


че е fake

иначе респект на всички шмиргели дето се разхождат из градовете да зарибяват - предлагат безплатни курсове по английски, показват мотивираност - стоят и на дъжда на площадя и цопкат из локвите с надеждата някой да им вземе flyer-четата...
а и работата им е опасна, същия онзи дето го гледах да цопка из локвите се сбълска с агресията на неизвестен (явно) атеист, който му изкърти носа, размята го из локвите и му пожела весела коледа с няколко шута в стомаха...

явно и той не вярва в ада Crying or Very sad

в перфектния свят еванеглистите и ислямистите щяха да се гърмят едни други без да занимават останалия свят с глупости...




mmmkey?
 
09 Jan 2007 10:55 Цитирайте
dan4oto
Мнения: 24



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Цитат:
перфектния свят еванеглистите и ислямистите щяха да се гърмят едни други без да занимават останалия свят с глупости...

амиии... НЕ!!!
В един перфектен свят Христос щеше да се е върнал в славата си, да е прибрал църквата си, а ония дето пожелават "Весела коледа"с ритници в стомаха да са на едно мноооого топло място.
Круме, къде ги видя тези противоречия между канонизираните евангелия?
Цитат:
Също няма противоречие и с Дънов.

Прав си. Противоречие няма. За дънов важи този стих във 2 Петрово 2:1:
Но имало е лъжливи пророци между людете, както и между вас ще има лъжливи учители, които ще въведат тайно гибелни ереси, като се отричат даже от Господаря, Който ги е купил, та ще навлекат на себе си бърза погибел.




Който говори от себе си, търси своята си слава.
 
09 Jan 2007 15:11 Цитирайте
mayaharia
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

евангелистите ли са тези момчета, които са облечени в черни костюми и имат едни такива черни като картички с имената им в златно? и все обикалят по двойки?




живеем в моно свят
 
09 Jan 2007 17:06 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

deleted
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща

Форумът Филми и Телевизия Най-отвратителното нещо което съм виждал
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004