Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Фотография и дигитално изкуство Някой може ли да ми препоръча фотоапарат
  
Потребители писали по темата: yurukov, Юзбаши, Metala, arterybg
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Някой може ли да ми препоръча фотоапарат
Автор Съобщение  
 
23 Jan 2007 13:19 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Търся си дигитален фотоапарат до 800 евро. Тъй като не рабитам много от оптика ще обясня какво ми трябва lamer-ски.

Първо ми трябва да хваща колкото се може по-добре яркоста на цветовете. Това май зависи предимно от матрицата. Освен това ще е хубаво да може да фокусира в определена точка като всичко преди това и след това да е замъглено ( не знам как се казва тази опция ). Искам и да може да фокусира на близки растояния, така че да мога да снимам цветя например. Обектива няма не е нужно да може да се сменя. Екрана няма значение.

Ако някой му хрумне да е виждал такъв апарат из нета моля да ми прати линк. Аз проветих в Amazon.de и си харесах няколко, но още не съм проверил review-та в нета за тях. А и не знам как се казва на немски или англииски онази функция дето я описвам горе.




 
23 Jan 2007 13:33 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А, намерих как се казва ефекта - Shallow focus. Ето една примерна снимка:


Не знам как е на немски обаче. Намерих няколко превода, но може би има точен термин.




 
23 Jan 2007 16:13 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Canon 20D от ибей с 50mm/f 1.8 ~ 600-700 EUR
Nikon D40 с кит обектива - 534 EUR
Canon S80 - 429 EUR
Panasonic FZ30 или FZ50

това са най-добрите ти избори, според мене, подредени по значимост. след като си готов да дадеш до 800 евро, SLR не е толкова лоша идея. може да си го вземеш първо с някой по-обикновен обектив, който да продадеш по-късно, когато изискванията ти се качат. предимствата са много, за недостатъци, освен размера, не мога да се сетя.
особено много бих ти препоръчал Canon, ако смяташ да се занимаваш с макро фотография. 60мм макро обектива им е страшен и си струва всяко едно от евротата.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
24 Jan 2007 14:51 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

yurukov написа:
А, намерих как се казва ефекта - Shallow focus.


Този ефект е по-известен като Bokeh и е оптически ефект (характеристика на лещите), а не продукт на фотоапарата. За хубав bokeh ти трябва или много бърз обектив (f/1.4 - f/2.0) или обектив с голямо (> 80 мм) фокусно разстояние.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
24 Jan 2007 15:08 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Един пич дето чете форума ми прати по skype едно сълго обяснение по темата. Препоръча ми няколко фотоапарата, сред които бяха тези: Canon EOS 400D и Panasonic Lumix DMC FZ 50. Аз малко се обърках по темата, но като си харесам нещо ще ви питам за мнение дали е добро. Впрочем тези и двете ме кефят много. Май повече първата въпреки, че втората работи със SD карти, което ми е много по-удобно, а първата с CompactFlash.




 
26 Apr 2007 1:46 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ужас Smile Панасоника изобщо не е огледално рефлексен! не знам кой о защо ти е препоръчал тая сапунерка. Виж кво, Канон-а не е лош, макар да казват че недоекспонира. И аз исках да си купя такъв. В крайна сметка си взех Никон Д70с и съм много доволен. Обектива му е лудница и не може да се сравнява с китовият на Канон. Дано не съм закъснял с тоз пост ама ето какво ти препоръчвам:

- естествено - Nikon D70s + Nikkor DX 18-70 (~ 600 ewro!) Тва е по-висок клас апарат от 350D и 400D Canon. Единствен неностатък може да се приеме резолюцията му от 6 МП. Но да ти кажа честно - на мен са ми предостатъчни. Оптиката му е супер маниакална и поотделно струва 250-300 евро само тя!

- Canon 350D or 400D (600-700 евро) (ся ако кинтата е под въпрос - купи 350 тяло с по-хубав обектив, щото китовият яко съкс. Ама мноо.) Други недистатъци са че са супер малки, леки и следователно неудобни. По-бавен фокус и малък буфер.

- Ако си гъзар - Nikon D80. Тва е апарата, макар сега да е по-скъп значително.

---------------------

Имай предвид и нещо друго. Канон ползват друг стандарт чипове, който имат по-малко шум, за сметка на някой друг детайл. Ама едва ли ще хукнеш да снимаш в пълен мрак с ИСО 1600 Smile Тъй че НИКОН Smile

----------------------
Всички професионалисти снимат с Никон (аз включително Smile

Успех, и като си купиш се обади да ходим да снимаме че сам е малко тъпо.

Smile Знамето

аа сори, Никон д40 също е маниакален за цената си.
 
26 Apr 2007 3:17 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А тая покупка я отложих за като имам пари На кво ти прилича ... Местенето ми източи бюджета.




 
26 Apr 2007 17:31 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Като се решиш, обади се. С удоволстие ще помогна ако мога. Mr. Green




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
29 Apr 2007 13:51 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Metala написа:
Всички професионалисти снимат с Никон (аз включително :)


Предполагам знаеш, че това е десет по десетобалната тролско изказване. Направи си труда и погледни на следващия мач острани фотографите с големите туби. Някъде, в бялата гора от Канонски обективи, може би ще намериш някой Никон :)




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
 
29 Apr 2007 14:54 Цитирайте
arterybg
Мнения: 242



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

ddd.
 
06 May 2007 14:59 Цитирайте
Юзбаши
Мнения: 352



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Абе заеби ти тая работа. Трябва си добра техника, иначе целия кеф от снимането ти умира. Ако не можеш да праснеш един хубав bokeh и да разделиш ясно предната част на кадъра от фона, язък.




If you a baller, nigga I'm a hall of famer
Lion tamer, with two fo'-fifth flamers
Understand, that yo' life's in danger
Didn't your momma, tell you not to talk to strangers
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Фотография и дигитално изкуство Някой може ли да ми препоръча фотоапарат
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004