Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика равенството или предизвикателството
  
Потребители писали по темата: Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

равенството или предизвикателството
Автор Съобщение  
 
22 Mar 2006 10:40 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

вече в няколко теми разговора отива в тази насока. аз условно бих поставил въпроса така: за една група кое е по-добре - да правят всичко заедно и еднакво (да дърпат този който изостава) или всеки да си върши нещата (и да остави другите да се оправят сами)

ясно е, че нито едното, нито другото не е вариант. въпроса е: къде е правилния баланс?

аз бих казал, че дори "социалните" не искат да са равни. те го искат дотолкова, доколкото искат да получават същите пари, но не и дотолкова, че да работят поравно. един пример: в българия всеки иска да получава колкото американците. само че никой не се замисля, че в сащ бвп на глава от населението е в пъти по-голям от средния за европа, да не говорим за бг.

каква е другата алтернатива и по-точно какъв е ефекта върху психологията на хората: разбира се различен, но кое според вас е по-масово (или може би как би ви повлияло на вас):
като видиш, че някой кара скъпа кола или си праща детето в скъпо училище (в зависимост от ценностите), ще се чудиш къде е излъгал и как да го спънеш или ще се замислиш какво той е направил и как можеш ти да вземеш пример от него... или просто ще си кажеш: "тоя е късметлия, аз съм карък"... надявам се разбирате, че нарочно пак се изказвам малко пресилено

изобщо кой трябва да се поощрява: първия или последния

според мен когато първият се развие, той става лидер на другите и ги повежда в това, което те не могат да съобразят. отделно на него му е скучно на върха сам и си довежда компания... разбира се малко идеалистично казано. в икономиката и бизнеса е същото. те се развиват от предприемачите и дребния и среден бизнес, не от работниците на поточната линия
 
22 Mar 2006 23:29 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

и все пак не е ли велика силата, която кара хората да се състезават и в това да търсят новото и непостигнатото за да бъдат най-
 
25 Jan 2007 9:03 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Другите избраха свободата, а ние… равенството
http://www.dnesplus.bg/Analysis.aspx?d=144070

една статия, която повтаря до болка познати неща... но нуждата да се повторят сега е направо болезнена




http://mapto-on.blogspot.com/
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика равенството или предизвикателството
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004