Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика ДС “Строго секретно” Иван Й. Костов
  
Потребители писали по темата: talkinghead, yurukov, Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

ДС “Строго секретно” Иван Й. Костов
Автор Съобщение  
 
08 Mar 2007 12:17 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Извадки от досието на Иван Костов бивш Министър Председател

Разследвали го над 9 пъти за антикомунистическа дейност
Обвиняват го в антиживковизъм и модернизъм
Агенти подслушват дома и телефона му

В Шести отдел на Държавна сигурност постъпват агентурни данни от агент “Галя” и довереното лице “Толев” срещу главния асистент в катедра “Политикономия” Иван Йорданов Костов. Това става повод на 4 март 1983 ДС-VІ-отдел да направят предложение за завеждането на дело за оперативна проверка /ДОП/ срещу него.

За да бъде гарантирана ефикасността на операцията ДС разработва детайлизирана стратегия. Разграфена в девет пункта. Те предвиждат да се направят тайни обиски в дома и в кабинета на Костов. Да се организира за 20 дни подслушване на жилището му, така че да се установи какво и с кои лица разговаря събират “сведения” и от неговите колеги.
Архивите показват, че в досието на Костов е трупана информация за разговорите, чрез които оперативния работник по делото е набирал интересуващите го данни от научните дейци в съответните висши учебни заведения. Анализът на тези документи е допълнително свидетелство, както за технологията на изнудване и насилие, упражнявани от ДС, така и за атмосферата на взаимно дебнене, подлост, клеветничество и лъже професионализъм, разяла отвътре научните и културни среди на социалистическа България.
При изпълнение на плана за проверка на Костов обаче оперативният работник на Държавна сигурност научава от неговия колега Иван Гаврилов, че “ако на партийната група се постави въпросът за приемането на Костов в БКП, към което се стремял ръководителят на катедрата Алекси Алексиев, той щял да се изкаже най-остро против”.
Разпространява се и друга клевета срещу Костов – че като преподавател бил хвалил социалистическата икономика. Агентурните данни на Държавна сигурност показват обаче точно обратното. Оперативният работник, разследвал Костов, докладва, че........... “Костов дава негативна оценка на новия икономически подход и в научните му разработки има антикомунистически постановки”.
А най-гадната клевета срещу Костов е, че службите го били вербували и затова някога му било позволено да отиде в Русия, затова му били публикували статия в “Работническо дело“ и всичко това си го пише в неговото досие.
Статия на Костов в “Работническо дело“ наистина има. Тя е писана още в началото на демократичните промени, но и сега може да служи като образец за пазарни и антикомунистически виждания в икономиката.

и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н. и Т.Н., това до тук е Ctrl >C

Ако някой желае повече мога да му кажа къде да прочете целият материал, ако не да изчака влизането на закона за досиетата.
ЯСНО просто няколко извадки от досието на Костов и си мисля “а бе и аз да съм бил министър председател едва ли бих пропуснал възможността да си прочета досието”, а не като ГОЦЕТО да си го прочисти. И така, Костов има и досие.!!! Само че не агентурно досие(като досието ГОЦЕ), а досие на човек, разработван и преследван от Държавна сигурност за “идеологическа диверсия“. Срещу него са проведени повече от девет разследвания за антикомунистическа дейност.
Тук обаче искам да полемизирам тема за един бивш Министър Председател обвиняван от ВЕРНИТЕ на Москва комунисти-КГБ-сти, върху когото постоянно се изливат кофи с помия от възпитаниците в Любянка РУСОФИЛСКИ български политици.
А истината е такава, ЧЕ не Костов допусна руските войски да преминат през Б-я за да се намесят в Косово, че подписа в Хелзинки началото на европейското ни членство и осигури членството ни в НАТО. И да не забравя по него време бяха уличени в шпионаж висши държ. офицери как предават секретна информация(документация) в руското посолство в София, а това уважаеми съфорумници не беше по сценария на КГБ/КДС/БСП - Азиатския департамент-Россия.
Искам да подчертая, че не съм член нито на ДСБ, нито на СДС(слава-богу създадена от Луканов и КДС/КГБ партия). Приемам политика Костов като ДОКТРИНЕР или просто казано ДОКТРИНАТА КОСТОВ.




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
 
08 Mar 2007 12:42 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А ти знаеш ли колко много хора са били разследвани и е имало подобни дописки за тях? Стотици хиляди. ДС са пазили записи за всеки разговор с всеки независимо дали е отказал или е сътрудничил. И като е толкова лесно да се промени досие в архива от тогава, защо смяташ, че Първанов е пипал своето, а Костов - не? Какво му пречи на последния да напише всичко това което ти толкова лесно преписваш?




 
08 Mar 2007 12:54 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

yurukov написа:
А ти знаеш ли колко много хора са били разследвани и е имало подобни дописки за тях? Стотици хиляди. ДС са пазили записи за всеки разговор с всеки независимо дали е отказал или е сътрудничил. И като е толкова лесно да се промени досие в архива от тогава, защо смяташ, че Първанов е пипал своето, а Костов - не? Какво му пречи на последния да напише всичко това което ти толкова лесно преписваш?



..........
Нека да видим в какъв формат ще се отворят досиетата....
Костов най-много го иска.........
А Гоце се оказа, че имал-пък нямало нищо вътре и т.н.
Не бих приел сериозно намека ти Костов да си допълва досието, след като то се контролираше от хората на Гоце дори и по негово време. На кво ти прилича На кво ти прилича




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
 
08 Mar 2007 12:58 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Чакай малко - Костов и Стоянов бяха на власт. Втория практически беше подчинен на първия. Цялата изпълнителна и законодателна власт беше в ръцете им, включително службите. И ти искаш да ми кажеш, че Първанов е контолирал досиетата!? Нещо не ми се вързва.




 
08 Mar 2007 13:08 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Колега предлагам ти публична информация в збит вид....... Arrow

Председателят на ДСБ Иван Костов пред БНР:

Фактите за отварянето на досиетата са налице

Ние /правителството на ОДС – бел.ред./ подготвихме законопроект за разкриване на документите на бившата Държавна сигурност, който беше приет и влезе в сила на 1 август 1997. В началото на август 1997 президентът Петър Стоянов публично призова правителството да не изпълнява закона докато не се произнесе Конституционният съд, сезиран от БСП.
През септември 1997 Конституционният съд отмени една част от закона и по този начин извади от него сътрудници, чиито документи бяха унищожени, т. нар. “картотекирани”. Президентът, вицепрезидентът и конституционните съдии също бяха извадени от действието на закона. Така обхватът му беше ограничен. През септември 1997 пак в Народното събрание бяха прочетени имената на всички политически дейци, чиито документи за принадлежност към бившата Държавна сигурност бяха съхранени.
По този начин стана ясна пълната зависимост на ръководството на ДПС от бившата ДС. Един народен представител напусна тогава парламентарното мнозинство, защото му бяха разкрити документи за принадлежност.
От началото на октомври 1997 всички хора получиха възможност да прочетат досиетата си, водени от стария репресивен апарат. Само за няколко месеца 20 000 души отидоха в МВР и се запознаха с тях. Така ние изпълнихме своите предизборни обещания в тази посока. Освен това на местните избори през 1999 законът беше в сила и даде възможност на политическите ръководства да проверят своите кандидати дали са принадлежали към бившата Държавна сигурност.
В началото на 2000 бе подета инициатива за разширяване действието на закона с проверки на политически личности от 1997 до 1990, както и на други публични лица. А в началото на 2001 законът бе допълнен и променен. Бе създадена специална комисия, нека да не забравяме това. Тя излезе със свои проучвания преди изборите през 2001. Тогава самото НДСВ отзова свой кандидат за народен представител, един доста известен човек.
В началото на 2002, когато комисията започна да проверява прокурори, следователи, съдии и журналисти, мнозинството на НДСВ и ДПС с гласовете на БСП отмени закона.
Още със създаването си "Демократи за силна България" поискаха да
бъде предаден архивът на бившата ДС на единствения изцяло публичен архив, какъвто Република България има - Централният държавен архив. След това внесохме законопроект за промяна на Закона за класифицираната информация, според който бивши сътрудници на Държавна сигурност не могат да работят в новосъздадената комисия, която именно защитава сигурността на информацията. След бурни дебати точно тази седмица законопроектът беше гласуван и отново беше отхвърлен с мнозинството на НДСВ, на ДПС и БСП. Това са фактите, подредени в хронологичен ред. Искам да кажа, че ще продължим да работим в тази посока. Ще разработим нов законопроект и ще го внесем в Народното събрание вероятно през есента.




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
 
08 Mar 2007 13:34 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Помните ли колко приписваха този бандит на снимката от ВАЦ-те издания като човек на Костов......
ПРОСТО прелест......




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
 
08 Mar 2007 13:58 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Първо - кой виждам на снимката, че нещо не ги различавам.

Второ - не ми отговори на въпроса - какво пречи на който и да е от власта да подправи досиетата - да затрие някой или да допълни други? Това което са направили досиетата досега е нищо повече от това да разделят хората и да се използват като политически инструмент. Половината от доносите в досиетата са неверни и са плод на човешката завист и междусъседски препирни.

Ако питате мен например, трябва да се изгорят всички досиета или поне обществото да спре да им обръща внимание. Защо ли? Цялата тази глупост ми напомня на началото на комунизма, в което всеки е бил заклеймяван като изменник на държавата, заради това, че е работил с Царската власт или че е бил по-заможен. Същото нещо се случва и сега - виждате ли, този е бил комсомолски лидер, значи е мръсен комунист и трябва да го обесим (и това са думи не далеч от това което ти твърдиш, но с по-лек тон). Е да, но се забравя, че може да си станал комсомолски лидер не заради връзки, а че си кадърен. И не ми говори, че този и ония са били с комунистическо мислене, защото каквото и да правиш, за да завършиш гимназия и да следваш, ти трябва история на комунизма (или там както се е казвал), а това не може да го вземеш просто така.




 
09 Mar 2007 8:10 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

yurukov написа:
Първо - кой виждам на снимката, че нещо не ги различавам. НЕ ЗНАЕШ АГЕНТ БОР----- Wink Wink Т.Тошев собственика на в-к "Труд" и Косьо Самоковеца-контрабандиста(вече покойник ) лека му пръст?????????????????

Второ - не ми отговори на въпроса - какво пречи на който и да е от власта да подправи досиетата - да затрие някой или да допълни други? Това което са направили досиетата досега е нищо повече от това да разделят хората и да се използват като политически инструмент. Половината от доносите в досиетата са неверни и са плод на човешката завист и междусъседски препирни.
ХАЙДЕ ХОЛАН, ти с дечко ли си мислиш, че дискутираш тази тема??????????

Ако питате мен например, трябва да се изгорят всички досиета или поне обществото да спре да им обръща внимание. Защо ли? Цялата тази глупост ми напомня на началото на комунизма, в което всеки е бил заклеймяван като изменник на държавата, заради това, че е работил с Царската власт или че е бил по-заможен. Същото нещо се случва и сега - виждате ли, този е бил комсомолски лидер, значи е мръсен комунист и трябва да го обесим (и това са думи не далеч от това което ти твърдиш, но с по-лек тон). Е да, но се забравя, че може да си станал комсомолски лидер не заради връзки, а че си кадърен. И не ми говори, че този и ония са били с комунистическо мислене, защото каквото и да правиш, за да завършиш гимназия и да следваш, ти трябва история на комунизма (или там както се е казвал), а това не може да го вземеш просто така.


...........
Ти искаш да изтриеш съдбата на сумати хора. А и не ми казвай, че не знаеш И кой е Георги Марков-писателя.....




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
 
09 Mar 2007 8:12 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

talkinghead написа:
yurukov написа:
Първо - кой виждам на снимката, че нещо не ги различавам.

НЕ ЗНАЕШ АГЕНТ БОР----- Wink Wink Т.Тошев собственика на в-к "Труд" и Косьо Самоковеца-контрабандиста(вече покойник ) лека му пръст?????????????????
Второ - не ми отговори на въпроса - какво пречи на който и да е от власта да подправи досиетата - да затрие някой или да допълни други? Това което са направили досиетата досега е нищо повече от това да разделят хората и да се използват като политически инструмент. Половината от доносите в досиетата са неверни и са плод на човешката завист и междусъседски препирни.
ХАЙДЕ ХОЛАН, ти с дечко ли си мислиш, че дискутираш тази тема??????????

Ако питате мен например, трябва да се изгорят всички досиета или поне обществото да спре да им обръща внимание. Защо ли? Цялата тази глупост ми напомня на началото на комунизма, в което всеки е бил заклеймяван като изменник на държавата, заради това, че е работил с Царската власт или че е бил по-заможен. Същото нещо се случва и сега - виждате ли, този е бил комсомолски лидер, значи е мръсен комунист и трябва да го обесим (и това са думи не далеч от това което ти твърдиш, но с по-лек тон). Е да, но се забравя, че може да си станал комсомолски лидер не заради връзки, а че си кадърен. И не ми говори, че този и ония са били с комунистическо мислене, защото каквото и да правиш, за да завършиш гимназия и да следваш, ти трябва история на комунизма (или там както се е казвал), а това не може да го вземеш просто така.


...........
Ти искаш да изтриеш съдбата на сумати хора. А и не ми казвай, че не знаеш И кой е Георги Марков-писателя.....




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
 
09 Mar 2007 9:35 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

yurukov написа:
Второ - не ми отговори на въпроса - какво пречи на който и да е от власта да подправи досиетата - да затрие някой или да допълни други? Това което са направили досиетата досега е нищо повече от това да разделят хората и да се използват като политически инструмент. Половината от доносите в досиетата са неверни и са плод на човешката завист и междусъседски препирни.

фактът, че все още има огромен отпор от доста влиятелни среди (именно част от БСП, която аз съм склонен да припиша към генералското движение) срещу отварянето на досиетата говори доста. независимо от това се говори, че досиетата са микрофилмирани и има копия в Москва, а доста вероятно и на друго място. със сигурност и в службите на други държави има документи, които трябва да се вързвт с това, което пише в българските досиета. ако сега излязат досиета, които после се окаже, че противоречат на други ще стане доста неудобна ситуация. не, че да си картотекиран и да ти липсва досието не е е неудобна ситуация, а българите просто замижаха по щраусовски.
това, което аз знам за досието на Първанов е, че той каза нещо за досието, без да го покаже, за което получи отзиви, че не е цялата истина, но пък и е некоректно някой друг да изнася информация за него при липсата на закон

yurukov написа:
Ако питате мен например, трябва да се изгорят всички досиета или поне обществото да спре да им обръща внимание. Защо ли? Цялата тази глупост ми напомня на началото на комунизма, в което всеки е бил заклеймяван като изменник на държавата, заради това, че е работил с Царската власт или че е бил по-заможен. Същото нещо се случва и сега - виждате ли, този е бил комсомолски лидер, значи е мръсен комунист и трябва да го обесим (и това са думи не далеч от това което ти твърдиш, но с по-лек тон). Е да, но се забравя, че може да си станал комсомолски лидер не заради връзки, а че си кадърен. И не ми говори, че този и ония са били с комунистическо мислене, защото каквото и да правиш, за да завършиш гимназия и да следваш, ти трябва история на комунизма (или там както се е казвал), а това не може да го вземеш просто така.

изгарянето на досиетата означава подпечатване на властта на мафията и контрола и над политиците (както са изгорени, така може да излезе нещо от сейфа на Филчев например). означава и неразкриване на контрабандните канали, които и до ден днешен явно продължават да действат. означава и продължаване на медийната манипулация, че "всички са маскари"
въпроса не е кой е бил комсомолски лидер (това се знае и сега, защото архива на БКП е отворен). въпроса е кой си е позволявал да си играе с човешки съдби, за да извлича личен интерес. и като казвам игра с човешки съдби звучи някак си общо и неконкретно. а всъщност става дума за момичета, които са принуждавани да проситуират, за бавни и мъчителни убийства на хора само защото са казали неподходящото нещо на неподходящото място, за хора, които са принуждавани да убиват, за да спасят близките си и безброй други мръсни трикове...
а що се отнася до кадърните комсомолски лидери, на тях са им запушвали устите още в зародиш. това си проличава най-добре в началото на комунизма, когато такива са не само новоизлюпени младежи-бунтари, но и хора, които попадат в комунистическата върхушка. обаче последната грешка е бързо поправена. не съм запознат с детайлите, но малдите комунисти по света още милеят за Троцки например.

Юруков, моля те преди да продължиш да развиваш твоите светли теории, направи ми услугата да изхабиш някой и друг час от живота си да гледаш Das Leben Der Anderen (http://www.movie.de/filme/dlda/) и Бунтът на L (http://www.buntatnal.com/). Втория филм е фикция, но илюстрира схемата, откъси от която има във всеки брой на всеки вестник

За мен лично участието на Део във втория филм беше антиреклама, но се зарадвах, когато неговият герой нарече курва един човек, чиято роля ми напомни участието на Део в предизборните концерти на Първанов

а ви напомням и за този линк към гореспоменатата статия на Костов в Работническо дело: http://yurukov.net/forum/viewtopic.php?p=6355#6355
 
09 Mar 2007 11:57 Цитирайте
talkinghead
Мнения: 31



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

yurukov написа:
Първо - кой виждам на снимката, че нещо не ги различавам.

Второ - не ми отговори на въпроса - какво пречи на който и да е от власта да подправи досиетата - да затрие някой или да допълни други? Това което са направили досиетата досега е нищо повече от това да разделят хората и да се използват като политически инструмент. Половината от доносите в досиетата са неверни и са плод на човешката завист и междусъседски препирни.

Ако питате мен например, трябва да се изгорят всички досиета или поне обществото да спре да им обръща внимание. Защо ли? Цялата тази глупост ми напомня на началото на комунизма, в което всеки е бил заклеймяван като изменник на държавата, заради това, че е работил с Царската власт или че е бил по-заможен. Същото нещо се случва и сега - виждате ли, този е бил комсомолски лидер, значи е мръсен комунист и трябва да го обесим (и това са думи не далеч от това което ти твърдиш, но с по-лек тон). Е да, но се забравя, че може да си станал комсомолски лидер не заради връзки, а че си кадърен. И не ми говори, че този и ония са били с комунистическо мислене, защото каквото и да правиш, за да завършиш гимназия и да следваш, ти трябва история на комунизма (или там както се е казвал), а това не може да го вземеш просто така.



.................
Ето как звучи едно често повтаряно напоследък клише: “ОДС имаше пълната власт за 4 години, а не отвори досиетата”. Клишето се употребява в различни вариации, най-честата от които е “Иван Костов не отвори досиетата”.
Употребявам думата клише, защото споменатите изрази не отговарят на истината, но се повтарят и приемат без никаква критичност. Преди да продължа, бих искал да кажа, че собственото ми отношение към начина, по който ОДС се опитаха да решат проблема, е доста критично. Фактът, че клишето “те не отвориха досиетата” се повтаря не само от политическите опоненти, но и от симпатизантите на новосъздадената ДСБ, говори, че наистина има проблем. Един от най-често повтаряните въпроси по време на обиколките за учредяването на партията бе именно “Защо не отворихте досиетата”. Очевидно е, че след като го задават, хората са останали с това впечатление. Ето защо ми се струва, че е важно да се повтарят фактите, а обобщенията да ги следват с необходимата нюансираност. Ако искаме да сме честни спрямо тези факти, ще трябва да заменим споменатото клише с израза “Управлението на ОДС отвори частично досиетата”, което, съгласете се, е доста по различно от “ОДС не отвори досиетата”. Основна бариера пред първия закон бе поставена от Конституционния съд. Голям натиск да не бъде огласявана част от архивите оказа и президентът Петър Стоянов. При втория опит, в края на мандата, силна съпротива бе оказана и от някои шефове на специални служби. Искам да кажа, че в едно демократично устроено управление властта, както и отговорността са споделени. За съжаление у нас все още рядко се прави разлика между различните власти, но това е друг разговор. Да се върнем на досиетата. Самата дума “досиета” често се употребява като клише и не включва целия масив от документи на бившата ДС. Голяма част от тях беше отворена. Благодарение на такива като Татяна Ваксберг и Христо Христов направиха много добри разследвания съответно по така наречения “възродителен процес” и убийството на писателя Георги Марков.

Друг е въпросът, че те май си останаха единствените или поне част от едно малцинство, които се възползваха от предоставената възможност. Именно върху това ми се иска да поставя акцент. За съжаление онези, които поискаха да видят собствените си досиета или да правят изследвания в архивите, не са мнозинство в българското общество. И още нещо. Днес сякаш всички забравиха, че именно по време на управлението на ОДС беше официално оповестена от трибуната на парламента принадлежността към ДС на ръководството на ДПС. Какво последва? На следващите избори ДПС взе рекорден брой гласове, а днес от СДС гледат на тях като на бъдещ коалиционен партньор. Именно тази демагогска употреба профанизира сериозните въпроси за миналото. От една страна, казват “не отворихте доситетата”, въпреки че самите те са участвали в управлението, а от друга - ходят на конференции и се ухажват с офицално обявените доносници на ДС. Все по-често се говори и за следизборна коалиция на СДС с НДСВ, които ЗАТВОРИХА достъпа до архивите на ДС. Освен за имоти Симеон Сакскобургготски дойде в България и за да заличи следите от престъпленията на миналото, както и да реабилитира във властта кадрите на ДС. Лично той искаше Бриго Аспарухов да заеме ключов пост в изпълнителната власт. И Филип Димитров, и Петър Стоянов, и Надежда Михайлова знаят това прекрасно. Така че ще е добре да изоставят “страховете си от нереформираната БСП”, защото на практика говорят за коалиране с най-нереформираната част от нея.




Не на русофилите.
Не на КДС/КГБ ченгетата.
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
(Збигнев Бжежински)
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика ДС “Строго секретно” Иван Й. Костов
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004