Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Новини и предложения за Форума Промени по сайта
  
Потребители писали по темата: yurukov
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Промени по сайта
Автор Съобщение  
 
27 Feb 2007 10:24 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Когато пишете пост, може да забележите, че до инструментите, точно до URL има инструмент YouTube. Добавих функция да се слага видео от youtube директно във форума.







Това което трябвa да направите е да копирате линка на страницата на която е видеото, примерно http://www.youtube.com/watch?v=AJAZsgicv3w, и да ди сложите в таговете на този инструмент:
Код:
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=AJAZsgicv3w [/youtube]


Същото е като слагане на снимка, но вместо "img", вътре има "youtube".
Малка бележка - винаги слагайте целия път заедно с "www" опред. още се съм шлифовал алгоритъма. Най-добре би било да копирате пътя от тук:







В скоро време ще може да се може да се добавят и линкове от VBox7.com.

Ето пример с песента ни за Евровизия:








 
27 Feb 2007 14:15 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Направих две малки промени в показването на темите. Едната е, че когато има голяма снимка в поста, тя се оразмерява на 550 пиксела широчина. Досега бяха 480.

Другата е, че вече няма отрязване на редовете. Досега когато имаше някой много дълъг ред, като линк например, той се отрязваше пред 30 знака, за да може да се покаже на няколко реда. Въпреки че така се запазваше доброто форматиране на форума, това съдаваше някой проблеми. Затова направих нещо друго - ако поста има много дълги редове - част от поста ще се скрива и може да се scroll-ва хоризонтално ( е тази дума не мога да я преведа на български ). Лентата за scroll е най-отдолу. Ето пример тук.




a2.png a2.png
Инфо:

Размер: 18.17 KB

Видянa: 528 път(и)




 
27 Feb 2007 14:51 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Както видяхте отдавна в долния край на страницата има реклама от exchange.bg. Налага се обаче да сложа и една отгоре вдясно заради новите им правила. Това там ще е само временно докато измисля по-добро място, защото сега и мен ме дразни.

Сега, защо слагам банери? От тези неща не печеля пари. Това което печеля е, че се трупат кредити в сайта им, които мога да използвам по-късно. Не ми се ще да го правя, но в същото време не ми се и хвърлят пари за рекламна кампания, каквато ще трябва да правя в скоро време. Съжалявам за неудобството.

Ето дискусията на темата.




 
27 Feb 2007 15:23 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ето, че току що ми хрумна как и промених мястото на рекламата. Сега реклама на сайта ще се появява единствено и само под първия пост докато се четат темите. Така най-малко пречи и не разваля формата на сайта, а в същото време добре се забелязва. Рекламта в горния десен ъгъл и най-отдолу на сайта ги махнах окончателно.

Ако имате предложения или протести, моля споделете тук.



a1.png a1.png
Инфо: Мястото на рекламата под първия пост

Размер: 31.63 KB

Видянa: 542 път(и)




 
28 Feb 2007 2:22 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Преди 8 месеца добавих възможността да се качват файлове, но изглежда Някъде посредата е станала грешка със правата във форума и функцията се е дезактивирала за всички освен модераторите.

Сега я пуснах пак и може да видите лента "Добавяне на файлове" отдолу когато пускате постове. Ако кликнете на нея се показва форма за прикачване на файлове.

Благодарско на Юзбаши, че ми го съобщи.




 
02 Mar 2007 17:21 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Както обещах, добавих и възможност да се слагат клипове от VBox7.

Нещата стават по същия начин - копирате линка който отваря страницата с клипа и го ображдате с тагове:

Код:
[vbox7]линк_на_клипа[/vbox7]


С бутона отгоре става по-лесно. Отделих двата бутона да са заедно.



Нещо което добавих при клиповете от VBox7 е, че в долния десен ъгъл се появява лого с линк към основната им страница. Те не са си сложили никъде в контролите на клипа, а все пак е българки сайт и трябва да му помагаме.



Ето пример (един шемет от MusicIdol):





 
09 Mar 2007 19:07 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Направих малка промяна на външния вид на форума. Одясни нещата започнаха да стават доста претрупани. Това не е окончателния вид. Ще има рани козметични промени около съобщението за нови ЛС.

Мисля да махна чата като оставя само малък панел който да го отваря. Така или иначе не се използва много. На негово място ще сложа спъсък с последните постое - опростена версия на това което се вижда на т.н. портална страница.

Като намеря време и го направя ще пусна съобщение, но вие така или иначе ще го видите. Мисля си поне, че така ще е по-удобно.




 
10 Mar 2007 13:01 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

И така, както може да видите има нещо дето мърда отгоре. Както писах вчера, променил съм малко външния вид - ЛС се появяват под търсенето и до бутона за езиците горе.

На негово място се появява бутон за влизане, ако човека не се е регистрирал. Махнал съм полето за бързо влизане в началната страница, защото става много голяма, а и този бутон е достатъчно красноречив.

Освен това има течаща лента със случайни снимки от новата галерия. За сега когато натиснете на някоя се появява основната страница, а не самата снимка. Това ще го оправя друг път.

Кажете ми дали ви харесва така.



a2.png a2.png
Инфо: Влизане във форума

Размер: 27.62 KB

Видянa: 494 път(и)

a1.png a1.png
Инфо: Снимките

Размер: 34.06 KB

Видянa: 492 път(и)

a.png a.png
Инфо: Къде са ЛС?

Размер: 32.65 KB

Видянa: 503 път(и)




 
15 Apr 2007 17:37 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Имаше интерес и затова направих добавянето на клипове към постовете като mod. Забележете, че в новата версия на phpbb можете да си добавяте нови bbcode тагове и този mod не е необходим. Аз обаче вече не мога да update-на този форум, защото твърде много съм обезобразил оригиналния код На кво ти прилича .




Свали
embeded_video_mod__yurukov.txt
Инфо:

Размер: 5.14 KB

Свален: 708 път(и)




 
20 Jul 2007 16:45 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Смених рекламите на сайта на Adsense . Вече няма реклама под всеки първи пост докато се чете една тема, а под и над страницата. Освен това има и под колоната вдясно. Вече има Adsense Content на български. Досега имаше само за търсене. Ето я новината: http://yurukov.net/blog/2007/07/18/adsense_v_saitovete/




 
07 Aug 2007 10:43 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Оправих един проблем с пускането на клипове от Vbox7. Вече не се използва вътрешния, а външния им плейът, защото го оправиха, а и вътрешния не може да се използва в други сайтове.


Впрочем обмислям дали да пусна използването на html в статиите. Ще видя какви ограничения има и ще пиша какви възможности има.




 
07 Oct 2007 11:18 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Разреших HTML таговете във форума. Позволените тагове са b, i, u, pre, img, div, span, object, param, embed. Последните три са за да може да слагате клипове директно. И сега може с youtube и vbox7 бутоните, но сега може просто да копирате кодът. С останалите тагове може да се правят много по-добре форматирани статии. Ако някой злоупотребява с тях, ще има бан.




 
18 Dec 2007 15:42 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Поправих някои грешки в кода на форума и пуснах снимките горе да се въртят пак.




      Нагоре  
Създайте нова тема  Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Форумът Новини и предложения за Форума Промени по сайта
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 3 от 3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004