Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика Странния скандал в следствието
  
Потребители писали по темата: yurukov, Makedonski
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Странния скандал в следствието
Автор Съобщение  
 
27 Apr 2007 12:55 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

В момента се разнищва един много интересен сериал около следствието. Започна се от това, че Татяна Шарланджиева е била изнасяла материали и е бавела умишлено следствието. Те обвини Ангел Александров (шефа на следствената служба), че на нея и Зоя Иванова е оказван натиск за това, а и да ходотайства пред приятелката си Корнелия Нинова (заместник министър на икономиката) за оределени сделки.

Александров търди че е толерирал двете следователки и че те са били умело манипулирани, както и той. Освен това бил заплашван, включително физически от много властен човек който смятал, че държавата е негова. Не споменава името, но бил предал доклад където трябва. Освен това твърди, че хората се опитват да вкарат изкуствено политически момент в делото за Топлофикация и че слоупотребяват с познанството му с Ахмед Доган. Освен това Корнелия Нинова му е искала нчкакви мистериозни снимки които били направени на Боровец и му е оказвала натиск.

Корнелия Нинова трърди, че не знае за какви снимки става дума, че не са говорили с двете следователки за Топлофикация и че нейния ресор въобще няма връзка с това. За сметка на това каза, че по няколко случая не е изпулнявала желанията на Александров, предадени и от следователките, и за това два пъти и е била крадена колата - след всеки случай. Освен това Александов я е викнал на разговор, но тя не е отишла, защото не е имало за какво да си говорят. Зоя Иванова я е предупредила, че Александров бил много ядосан от действията си.

Александров обяснил това с предположение, че Нинова е чела много криминалета.

Ето линкве към новините:
Шефът на националното следствие заплашван от могъщ човек в държавата
Атакуват шефа на Националното следствие
Искат наказание за следователка, разследваща Вальо Топлото



Малко ме обърква цялата тази история, но това което мисля е, че двете следователки са направили няколко компромиса в полза на това да останат на работа докато Нинова не е. Мисля още, че шефа на Следствието е корумпиран до костите си и много нагъл. Зад цялата тази история ми мирише на Доган, но може и да греша. Искрено се надявам в крайна сметка да ни искарат Нинова и следователките виновни и те да станат изкупителни жертви. Според мен трябва да им направят очна ставка по телевизията.




 
28 Apr 2007 12:13 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Цитат:
...В петък двамата изложиха своите версии и публично обвързаха хора, събития и фирми, които в крайна сметка сочат сблъсък на интереси, свързвани досега основно с БСП и ДПС.

Вероятно поради тази причина в петък премиерът Сергей Станишев усърдно бягаше от въпросите на репортерите в парламента. Мълчат и министрите му, мълчи и иначе разговорливият главен прокурор...

http://mediapool.bg/show/?storyid=128210&srcpos=1

Цитат:
..."Всеки български гражданин има своя версия за истината, аз също, като български гражданин, имам такава. Според мен част от истината може би се крие в следствието, част отнея може би не. Може би има много неща, които не са казани сред казаното", отново бе лаконичен министърът. На въпрос дали това означава, че истината е накъде по средата, Петков отговори: "Не съм казал пободно нещо"...

http://focus-news.net/?id=h1443




http://mapto-on.blogspot.com/
 
28 Apr 2007 14:07 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Много цитираш mediapool - много са тенденциозни. А какво искаш да кажат - докато не се разнищи ситуацията всичко казано само ще създава напрежение. А и щом има много обвързани фирми, значи ще падат глави и хората по върховете се ослушват сериозно.




 
02 May 2007 12:31 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Потвърдено: Шефът на НСлС искал пари от БТХолдинг

Следовател №1 посочи Овчаров

Прокуратурата привиква шефа на Националното следствие

Ангел Александров е получавал индиректно заплахи от Овчаров




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика Странния скандал в следствието
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004