Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология ---
  
Потребители писали по темата: krum, Irka, Metala, Makedonski, arterybg, Prokoba ... общо 19
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Гласуване
Вярвате ли в Бог?
да
50%
 50%  [ 10 ]
не
15%
 15%  [ 3 ]
вярвам само в себе си
5%
 5%  [ 1 ]
не вярвам в нищо
0%
 0%  [ 0 ]
неЗнам
0%
 0%  [ 0 ]
не ме интересува
5%
 5%  [ 1 ]
мисля, че вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
искам да вярвам
5%
 5%  [ 1 ]
опитвам се да вярвам
10%
 10%  [ 2 ]
вяра? Какво е това
0%
 0%  [ 0 ]
jein
5%
 5%  [ 1 ]
Общо гласове : 20
      Нагоре  

---
Автор Съобщение  
 
03 May 2007 14:12 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

До тук съм с постовете си. Живи и здрави Smile




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
04 May 2007 5:20 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

След като ги накараха да доказват "твъденията" си без да ползват цитати от Библията, и хоп дим да ги няма Smile
Ако все пак четете, приятели. ето ви линка с прощалния ми пост за вас - http://yurukov.net/forum/viewtopic.php?t=1208&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=8d14c33393157b19b49842fff1b67b64.

Живи и Здрави! Mr. Green




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
04 May 2007 7:29 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Metala написа:
П.П. никой не убива от не знание че не трябва да се убива. И никой който е готов да убива не му пука от смешни заплахи за дяволи и грил, написани в книжка ала Хензел и Гретел (С целият ми респект към Братя Грим.) О май се повтарям, ама карай, прочетете го пак, пък дано сте го осмислили.

Абе започва да ми се струва, че ти не можеш да помислиш малко по-далеко от обкръжението си. Може би просто защото никога не си си направил труда да комуникираш с някой малко по-различен. Опитай - много е интересно. Много хора убиват от незнание - някои от тях ги наричат канибали и казват, че си ги има и до ден днешен. Други пък целенасочено са принасяли децата си в жертва, за да умилостивят природните стихии. Някои хора се впечатляват и от Хензел и Гретел или някои техни еквиваленти, виж в Африка и Азия (обществата там са пример за това, което сме били ние преди). Ако някой от вас помни Емануел Поку, той много убедително ми разказваше за чудеса, които са се случвали в неговия град. Това, че обществото, в което живееш не се съмнява в ценностите на християнството е съвсем друг въпрос. То затва и се казва, че ЕС се гради на християнските ценности. О май се повтарям, ама...

EDIT: Ама май за убийството ще ни е малко по-трудно. Да хванем нещо по-лесно. Например "не прелюбодействай", или "не пожелавай нищо, което е на ближния ти". Има доста хора, които не осъзнават пълноценно колко полезни са тези заповеди (аз бих ги нарекъл съвети) за един човек лично - за вътрешния му мир. Надявам се ще се съгласиш, че именно от религията те се налагат като норма за първи път.




http://mapto-on.blogspot.com/
 
04 May 2007 10:29 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Македонски... На кво ти прилича
Това ли намери за което да се хванеш? Взе да ми коментираш сарказъм в една сериозна тема като тая? Пък и мисля теб те изключихме от разговора. Виж, запалените люде се отказаха. Сам си. Ако толкова си се надъхал да спориш, виж и отговори на въпросчетата дето сме поставили с митро и дето отказаха другите. Ако си готов да говориш по тях - пиши. Иначе просто губиш нашото и своето време.

Ай жив здрав.

П.П. Честно ме разсмя когато свърза канибализма с морала. Бас държа че ако канибалите бяха прочели библията, щяха да спрат да ядат хора
Mr. Green Прочети малко бе момко. Канибализма е болест. Всъщност това е в основата и на болеста луда крава, но ти 100% знаеш това, защото си учено и начетено момче, дето дружи и с хора от различни обкръжения.




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
04 May 2007 15:54 Цитирайте
mitro
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

...Македонски...

П.П. Живи и Здрави




"Corripe Cervisiam"
 
05 May 2007 17:43 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Батка, май с теб няма нужда да спорим. От къде тръгнахме, къде отидохме. Изобщо не знам как стигнахме до тук.

Като едно учено и начетено момче ще ти го кажа по малко по-формален начин. В логиката (Теореми на Гьодел и Льовенщайн-Сколем) и във физиката (Теория на нишките) отдавна са се отказали да твърдят, че знаят или, че изобщо някога може да се научи ултимативната и безалтернативна истина. Имената само ги споменавам, ако те обземе спонтанно любопитство. Но все пак ти явно си с малко по-различно от тяхното мнение и смяташ, че науката отдавна е обяснила всичко. Халал да ти е, няма да те карам да се обосноваваш, щото на хората хилядолетия са им били нужни да стигнат до изводите, които ти за нула време надцака.

За офтопика: Насита нямаш да бълваш глупости. Надявам се поназнайваш английски, та да успееш да прочетеш една малко по-популярна статия по темата за канибализма и болестите. Не че аз разбирам нещо, но това го намерих за по-малко от минута, някой път опитай и ти да провериш преди да обясняваш. Другите така правим. http://news.nationalgeographic.com/news/2003/04/0410_030410_cannibal.html




http://mapto-on.blogspot.com/
 
05 May 2007 17:57 Цитирайте
Metala
Мнения: 105



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Тоз пък. Какво ти стана момче, много википедия, много нещо. И не аз трябва да се обосновавам, щото току виж имало хора дето са учили и са го направили, а вие, щото твърдите малоумнщини.

П.П.
Пак нищо не написа На кво ти прилича




Better to Reign in Hell, than to Serve in Heaven
// John Milton
 
05 May 2007 18:44 Цитирайте
mitro
Мнения: 29



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Е да, трудно е да се напишат 966 поста без да пишеш глупости от време на време.

Македонски, искрено съм озадачен как успяваш да пишеш голямата част от постовете си извън темата! Shocked Не съм въобще сигурен каква е целта на този пост, дали не е да покажеш колко си умен или начетен?

Е за твое сведение има и други хора които са чували за теорията на нишките, макар и честно казано Теоремите на Гьодел и Льовенщайн-Сколем не ги бях и чувал. Но това няма значение поради простат причина, че Метала не твърди, че знае абсолютната истина просто защитава своята гледна точка и го прави МНОГО по-добре от теб. И той се обосновава доста добре. Мисля, че на всички които пишат тук им е ясно, че никой няма да им постне отговора на въпроса за живота вселената и всичко останало, освен на теб. (Затова аз се поразтърсих и намерих отговора на този въпрос само за теб и той е 42). Това в скобите май не трябваше да го пиша, защото сигурно гледам коментираш основно сарказмите по постовете на хората, но здраве да е! Пример: това с канибализма

Македонски, Странджата казва: "Това е дискусия: състави теза, аргументирай се или обори нечия теза!"

И нямаше как де не забележа, че в поста си никъде не си се опитал да дадеш отгивор на малките палави въпросчета, които зададохме с Метъла.





"Corripe Cervisiam"
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Форумът Религия и Теология ---
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 6 от 6
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004