Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Филми и Телевизия www.djtacho.com BG TV streaming
  
Потребители писали по темата: grifin, Afu-Ra, alkoholiganka, gonzich, yurukov
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща

www.djtacho.com BG TV streaming
Автор Съобщение  
 
16 Feb 2006 0:56 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Днес гледах мача Артмедиа-Левски. Качеството е задоволително за цял екран и за без пари и за стрийминг. Прави трафик малко де... внимавайте! Wink За сега май само БТВ пуска или поне само на БТВ попадам.


http://www.djtacho.com




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
17 Feb 2006 11:08 Цитирайте
grifin
Мнения: 37



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

w duha na postnata tema,predlagam koito uspee da se prebori s gatankata,da postne otgowora ili puk da postne dumite,koito e probwal,za da ne se muchat drugite s tqh,na slednoto url:
http://www.djtacho.com/question.htm

dj tacho postawq slednata gatanka:koq e lubimata fraza na studenta?
frazata,koqto e i parolata: trqbwa da e napisana slqto i s malki bukwi,a za user,da se izpolzwa dumata:online

az probwah s mamkamu i vakancia,no w posledstwie se usetih,che towa sa dumi,a ne frazi..ta daite da suberem mentalnata si NrG i da si pobluskame glavite Wink
 
17 Feb 2006 12:14 Цитирайте
grifin
Мнения: 37



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

qwno samo az si pisha i si otgowarqm-qko,e momcheta-toq put nqma da zakriwam temata,che adasha pak shte kaje,che ne sum praw..aide i az kato dj tacho shte wi zadam 1 ?,che i wie da si porazmurdate mozucite,nqma samo az moq-otgowora,kakto i parolata za bg filmite e:kakwo oznachawa dumata kenguru,prewedena ot aborigenski?
 
17 Feb 2006 12:23 Цитирайте
gonzich
Мнения: 42



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

mitak, nie fanahme malko ot macha na litex predi tova, a toi beshe po kanal 1
griffin: ne razbrah be shefche za kvo stava duma
 
17 Feb 2006 17:52 Цитирайте
alkoholiganka
Мнения: 192



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

do u kenn´ the guru

primerno...
 
17 Feb 2006 17:54 Цитирайте
alkoholiganka
Мнения: 192



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Ama neshto ne mi e mnogo iasno - parolata se prashta na vseki, koito si e platil taksata za meseca li? I Afura kak gleda, bez da si e platil? Edin priatel mi dade user i parola predi vreme, she gi izkopaia i she gi paste-na, ako oshte vajat. Ma passa beshe nqkyf kratichyk, dokolkoto si spomniam
 
17 Feb 2006 20:42 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Не ти трябват никакви юзери и пароли. Удряш линка и гледаш Wink




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
18 Feb 2006 15:52 Цитирайте
grifin
Мнения: 37



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Znachi-za autorizaciata na site-a na djtacho ne si napulno praw!

za Tv-to e taka,no ne i za filmite,koito mogat da gi gledat samo horata,otgatnali gatankata na Disko Jokea Wink

az postnah po-gore kakuw e otgowora,no wse pak trqbwa malko da se ponapunete,che inache ne e interesno.Parolata se smenq periodichno,kakto mu skimne na Tacho,a ima wuzmojnost dori da q poznaete,da ne moje da wlezete,zashtoto broq zriteli na filmite e ogranichen,za jalost chisloto ne mi e izwestno,no predpolagam,che e w porqduka na n>0 U n<10 Wink

Kakto bqh pisal po-gore:
wseki,koito jelae,moje da si poste-ne predpolojenieto,az shte wi kaja,dali e praw Smile
 
18 Feb 2006 16:53 Цитирайте
gonzich
Мнения: 42



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

mamka mu, ako e duma....
na men liubimata fraza mi e breakbeat dub elektro-extravaganza po princip, a i cska terores - amortes govedores, no tova e samo za po-ineteligentnite
kenguru na aborigenski:))) a ti sam li se seti, be spase ili nekoi ti pomaga?
 
18 Feb 2006 17:30 Цитирайте
grifin
Мнения: 37



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Cool shte ti kaja samo 2 dumi, Gope-sozialna ingeneria Wink

a za predlojenite dumi-za jalost za malko ne pozna,no moga da te ulesnq,ot 6 bukwi e,purwite sa otricanie
 
18 Feb 2006 18:19 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

За паролата - аз пробвах различни начини на писане на "от утре ще уча", "взех изпита", "скъсаха ме", "не знам", но не се получава. Пича казва, че трябва да е слято значи са повече от 1 дума. И Google не казва нищот по въпроса. Sad




 
18 Feb 2006 18:48 Цитирайте
alkoholiganka
Мнения: 192



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Google kazva po vyprosa, che kenguru znachi "I don't know" i "I don't understand", ama i te ne stavat! Toest "neznam" de... Ili zaradi golemia napliv ne moga da se logna?!
 
18 Feb 2006 18:58 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Тоя "DJ" Тачо е неповторим селяндур!




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
18 Feb 2006 20:56 Цитирайте
grifin
Мнения: 37



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

emi wie ste ocelili parolata,no za sujalenie qwno napliva e dosta visok,i za da wi pokaja,che ne sum gad-shte wi posnta 1 url,da widite kakwo ima da kaje djTacho po ?sa Smile

http://www.djtacho.com/phpBB2/viewtopic.php?t=473&postdays=0&postorder=asc&start=60

Za gornoto mnenie..mislq,che e po-dobre da ne go komentiram,samo shte kaja 1-choweka se opitwa da dade wuzmojnost na sunarodnicite si da imat wruzka s rodinata,towa che ogranichawa broq uchastnici e poradi tehnicheski prichini,poweche po ?sa chetete tuk i posle sudete ako obichate !

Question: Каква е причината за преминаването на сайта с платена форма и къде отиват събраните пари?

Аnswer: Ще започна от самото начало. Преди около година аз и още двама съседи решихме да направим мрежа, да съберем пари и да си пуснем бърз интернет (DSL в нашия случай) понеже и тримата киснехме много в интернет и си заслужаваше да се ивестира в подобно нещо поради многото му приeмущества. Та събрахме пари и поръчахме DSL-a. Купихме раутер, "опънахме" кабелите и вече имахме нон-стоп бърза интернет връзка. Ще попитате защо ви обяснявам всички това и дали то има изобщо някаква връзка със сайта изобщо. Отговорът е ДА.

Заедно със DSL-a получихме и правото на 20 MB място на техните сървъри за е-маил и web страница. Само че техните системни администратори не бяха си свършили работата като хората и не беше трудно да установя че ме бяха оставили с неограничен нито откъм място нито трафик хостинг за който не трябваше да плащам абсолютно нищо допълнително. За това реших да направя един сайт с българска музика от който българите в чужбина ще могат да свалят музика, защото както знете източниците на българска музика както преди така и сега не са много а хората като мен и Вас в чужбина се нуждаят от нея много повече от сънародниците ни в България.

И така почна цялата работа. Направих си сайт и сложих известно количество музика там, галерия със сними на певците а също така и информация за мен и целите на сайта. Малко по малко архива на набъбваше и посетителите се увеличаваха. Единственият стимул който имах за да се трудя над сайта беше а и все още е факта че мога да помогна на хора като мен в чужбина които ги гони носталгията. Дори не изкам да споменавам начините на реклама които ползвах защото някои от тях ми навлякоха доста неприятности ама както и да е, нали го правех за помагам на българите в чужбина.

Mp3-тата не бяха единственото нещо което сайта ми предлагаше. Благодарение на връзките които имам в България се сдобих с неограничен достъп до българските сървъри и всичко което е на тях. Така че почнах да качвам и видео клипове а след известно време и пълнометражни български филми. Всичко вървеше отлично, архива от музика надхвърли 400, клиповете станаха над 30 а и вече имаше няколко български филма. Дори реших да пусна FTP сървърот където хората можеха да качват и свалят каквото решат. Грижех се само да се качва българска, а не друга музика защото американска музика се намира навсякъде и не исках да да се отклонявам от главната задача на моето начинание ...

До тук добре, даже много добре беше минала близо година откакто сайта беше пуснат ONLINE и дневните посещения на надхвърляха 400, на сървъра имаше над 10 GB с филми, клипове и mp3-ta. Точно тогава дойде и ТРАГИЧНАТА НОВИНА. Интернет компанията, която ползвах обяви фалит и повдигна въпроса за по-нататъшното съществуване на сайта.

Направих всичко възможно за да намеря някакъв друг безплатен сървър на който да хоствам сайта за да остане всичко по старо му – безплатно за всички. Е да ама не. Не се намери никой, който да предостави толкова място и да даде толкова трафик без пари. Без нов сървър сайта беше обречен. Имах два варианта – да затворя сайта или да намеря по някакъв начин пари с които да наема нов сървър и да хоствам на него. Най-лесното и удобно решение за мен беше просто да затворя сайта и да си спестя редица главоболия. Нищо не ми пречеше да се направя на егоист и да си си запазя музиката, клиповете и филмите си само за теб. Можех да си кажа “Какво ме интересува за другите, нали аз имам от къде да си свалям българска музика. Да се спасяват ...” Е да, но не постъпих така а предпочетох да тръгна по дългия и нелек път на организирането на някаква система за събиране на пари не за мен а за наем на сървър на който да хоствам сайта.

Започнах да правя анкети за да разбера кой колко може да даде и какво иска да получи като скорост на връзката. Оказа се че повече хора са съгласни да плащат $10 за бърза връзка отколкото $5 за по-бавна такава. Не беше трудно да определя цената при такова съотношение на резултатите от проучването. При други обстоятелства нямаше да е проблем за цената да бъде само $5 но просто анкетата си каза думата. Също така изкам да отбележа че увеличаването на абонатите може да доведе до намаляне на цената. Важното е само парите да стигат за плащане на хостинга. За съжаление, трябва да отбележа че в момента работя все още на загуба поради малкото абонати.

Цялата идея беше да се направи нещо като кооперация за закопуване на нещо голямо (в случая наемането на сървър), което никой не би могъл да си купи сам (или ще му излезе прекалено скъпо), но пък ако се закупи, всички ще спечелят и ще им излиза много по-евтино и удобно от закупуване на дискове с музика от България или ангажиране на познати да пращат кулети.

Само че бях изправен пред големия проблем – БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е НАУЧЕН ДА ПЛАЩА. И ако му поизкаш пари - жив ще те изгори. Моля не ме разбирайте погрешно и не го приемайте лично. Както знаете всяко правило си има изключение но това е тенденцията. За хората които нямат възможност да плащат мога само да им кажа да потърсят други източници за снабдяване с музика защото сайта ми никога не е бил и няма да бъде единственото място от което можете да се снабдите с любимата си музика. Помолете просто познати от България да ви пратят някое колетче с дискове и толкова ...

Накратко ще обобщя как стоят нещата със сайта и плащането:

- Сайта беше безплатен преди защото имаше безплатен хостинг а сега е платен защото и хостинга е платен

- Парите които събирам от хората като абонаментна такса отиват за покриване на наема за сървъра. На този сайт НЕ СЕ ПРОДАВАТ MP3-ки НИТО КЛИПОВЕ ИЛИ ФИЛМИ.

- Това което клиентите получават в замяна на парите си е бърза и надежна връзка до българска музика и филми които хората в България могат да си свалят безпроблемно от българските сервери. Това което се прави е разпространяването на тези файлове извън България защото както знаете българските сървъри са затворили достъпа си за чужбина.
 
21 Feb 2006 0:58 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Относно това за платения хостинг - имам една идея. Нека се съберем около 4-5 човека, да си вземем платен достъп и да дръпнем филмите, клиповете и музиката наведнъж. Узложнението е, че искат да се плати инсталация (!) от 10 долара и да се плати за 3 месеца наведнъж. Това прави около 40 долара или 34 евро. Другото нещо е, че трябва да сме или всички от TUDnet-а и да си дръпаме успоредно през проксито, или единия да е на DSL и да го дръпне за всички и после да си го копнем.

Ако се съберем повече хора - просто цената ще падне по-ниско. Сега свалям безплатните mp3 и някой филми и скороста ми през проксито е около 30K или 2.5G на денонощие, което не е зле. Всъщност в началото ми беше 3М/сек, но не знам какво стана.

Има ли навити?




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща

Форумът Филми и Телевизия www.djtacho.com BG TV streaming
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 2
Иди на страница 1, 2  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004