Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Новини и предложения за Форума RSS към форума
  
Потребители писали по темата: yurukov, ktulu
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

RSS към форума
Автор Съобщение  
 
22 Mar 2006 15:06 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Добавих RSS към форума. Тези които използват програми за четене на RSS може директно да си го добавят от иконите и из страницата.

Има два вида feed за сега:
- последните 30 поста - иконата е на главната страница
- feed към някоя тема - иконите са над всеки пост в темата

Освен това съм направил и извеждане на RSS от страниците на News.bg и Dir.bg, които ще бъдат извеждани на новата портална страница.

Ако някой има въпроси за четенето на RSS, да ми пише. За тези които използват Firefox препоръчвам Fizzle - plugin който показва feed-овете като bookmarks и така лесно се преглеждат




 
22 Mar 2006 21:13 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

здравей,

можеш ли да ми кажеш български новинарски сайтове, които имат rss feeds с повечко съдържание в тях. Т.е. не само заглавието, но и цялата новина да бъде вкарана в rss-a, а не както е по-принцип заглавие, първото изречение и линк за останалото...
 
22 Mar 2006 21:57 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Тези които въобще съм намерил да имат rss са http://www.bgnews.com и http://novinite.com, ни и при двата в описанието има само част от текста. Това е принципно идеята при rss - да се индексират новините и вече който иска да ги чете да си следва линка.

Това което разбирам че искаш да направиш е да получаваш новините от няколко сайта и да ги събираш в един, без да е нужно хората да прескачат през няколко. Може да го направиш подобно на това което аз правя със rss на news.bg и dir.bg - четеш страниците, търсиш характерната структура и вадиш заглавията, снимките и текста. Ако имаш сносен rss клас за php, останалия скрипт не е повече от 30-на реда.

Ако си решил да ги публикуваш тези новини някъде, не ти го препоръчвам. Първо, сайтовете са платили доста за да ги получат и имат правата върху тези текстове. Второ, ще отклониш трафик от сайтовете им и съответно към рекламите им, на които се издържат. Това което аз ще направя е просто да индексирам новините и да показвам заглавията с линкове към съответния новинарски сайт. Дори мисля да сложа логото на сайтовете под снимките които взимам от тях.

Ако ти трябва просто да си ги четеш на едно място, без да отваряш страниците, не мога да ти помогна. Надявам се обаче новата портална страница, когато стане готова, да помогне малко в това отношение.




 
23 Mar 2006 2:41 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

yurukov написа:
Може да го направиш подобно на това което аз правя със rss на news.bg и dir.bg - четеш страниците, търсиш характерната структура и вадиш заглавията, снимките и текста.

това го направих вече, но все пак винаги остават някой малки елементчета, пък и те сравнително често си сменят "характерния" стил... Sad

yurukov написа:
Ако имаш сносен rss клас за php

например?
 
23 Mar 2006 3:51 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Абе да ти каже не го сменят. Примерно News.bg са с този вид на страницата откакто ги помня. А и няма друг начин в случая, освен да вземат да изкарат и те един feed като нормални хора. В тази връзка им писах и чакам отговор (има да чакам).

За rss класа, google казва http://magpierss.sourceforge.net/ като начало. Но тъй като не ми се играе да разучавам чужд код, си играя да пиша собствен клас и feed-овете от форума са на него. Сега е още в бета и не съм вкарам всички характеристики на rss. Като го завърша ще постна файловете тук.




 
23 Mar 2006 12:18 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

те news.bg имаха feed преди 1-2 години ама го спряха, или поне му смениха адреса, иначе си променят структурата всмисал че преди време голяма част от рекламите бяха в самия хтмл сега са в include-нати js-ове, което всъщност е по-добро за мен де Smile
 
23 Mar 2006 13:08 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ами то няма голямо значение, защото аз поне взимам 4-те новини на главната страница които имат снимки. Точно тази част от структурата не се е променияла. А проблема при тях е, че новините са им много пръснати. Една и съща новина е на няколко категории. Да не говорим че чат пат си сменят заглавията на новините, а и още по-често допълват текста. Май единствения начин да се разлчат е чрез ID-то което те толкова мило ни дават.




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Новини и предложения за Форума RSS към форума
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004