Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Философия и политика Цитати
  
Потребители писали по темата: Онбашията, yurukov, Niel
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Цитати
Автор Съобщение  
 
04 Apr 2006 18:16 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

ПРАВИЛА ЗА ЧОВЕШКИТЕ СЪЩЕСТВА

1.Ще получиш тяло.
Дали ще го харесваш или мразиш, то ще си бъде твое през цялото време, докато си на тази земя.
2.Ще усвояваш уроци.
Записан си в целодневното неофициално училище наречено Живот. Всеки ден ще имаш възможността да усвояваш в това училище. Те може да ти харесат, а може и да ти се сторят неуместни и глупави.
3.Няма грешки, има само уроци.
Израстването е процес на проби и грешки: експериментиране. "Провалените" експерименти също са част от процеса, както и онзи експеримент, който в края на краищата се оказва "успешен".
4.Урокът се повтаря, докато се научи.
Един и същ урок ще ти бъде представян по различни начини, докато го научиш. Тогава продължаваш със следващия.
5.Усвояването на уроци няма край.
Няма част от живота, през която да не се налага да усвояваш уроци.Докато си жив, винаги има уроци, които трябва да бъдат научени.
6."Там" не е по-добре от "Тук".
Когато твоето "там" стане "тук", ти просто ще откриеш друго "там", което пак ще изглежда по-добре от "тук".
7.Другите за теб са само огледала.
Не можеш да обичаш или да мразиш нещо у някого, освен ако в него не виждаш отразено това, което обичаш или мразиш у себе си.
8.От теб зависи как ще изживееш живота си.
Разполагаш с всички инструменти и ресурси, които са ти необходими. Как ще ги използваш, зависи единствено от теб. Изборът е твой.
9.Отговорите от които имаш нужда, са в теб самия.
Отговорите на въпросите, поставени от Живота, носиш в себе си. Трябва само да гледаш, да слушаш и да вярваш.
10.Ще забравиш всичко това.

--- Чери Картър-Скот ---




 
07 Apr 2006 17:05 Цитирайте
Niel
Мнения: 17



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

В едно село закривали църквата. Мрачната и мълчалива тълпа селяни гледали разорението на светините и оскверняването на иконите.

- Няма Бог! Няма Бог! Ето, вижте сами! Къде е вашият Бог? И защо не ме наказва?, крещи един от комунистите.

- Вече те наказа – чува се глас из тълпата – ума ти отне.




Art is the lie that makes us realize the truth. - Pablo Picasso
 
12 Apr 2006 21:37 Цитирайте
Онбашията
Мнения: 169



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Niel написа:
В едно село закривали църквата. Мрачната и мълчалива тълпа селяни гледали разорението на светините и оскверняването на иконите.

- Няма Бог! Няма Бог! Ето, вижте сами! Къде е вашият Бог? И защо не ме наказва?, крещи един от комунистите.

- Вече те наказа – чува се глас из тълпата – ума ти отне.


Ебати глупостта.




From far, from eve and morning and yon twelve-winded sky, the stuff of life to knit me blew hither: here am I. ...Now -- for a breath I tarry nor yet disperse apart -- take my hand quick and tell me, what have you in your heart.
 
12 Apr 2006 22:31 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Що бе яко е. Мен ме кефи.




 
14 Apr 2006 21:50 Цитирайте
Онбашията
Мнения: 169



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Пълни, ама пълни глупости. В България никога не е била разрушена църква или икона да е била изгорена от " комунистите " единствено в Русия и то съвсем, съвсем в началото.




From far, from eve and morning and yon twelve-winded sky, the stuff of life to knit me blew hither: here am I. ...Now -- for a breath I tarry nor yet disperse apart -- take my hand quick and tell me, what have you in your heart.
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Философия и политика Цитати
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004