Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Компютри и технологии HDD Samsung SP2514N Проблем
  
Потребители писали по темата: erdtek, yurukov, Yogi, Afu-Ra
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

HDD Samsung SP2514N Проблем
Автор Съобщение  
 
24 Aug 2006 22:01 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

купих си нов хард диск, самсунг, 250ГБ и като го сложих под Windows ми показваше само 30ГБ !!! Оказа се, че това е нормално и трябвало да си сваля една програма - Hutil на от сайта на Samsung.

Програмата я качих на bootable дискета и я пуснах. Показа ми, че Native Size-а на харда е 250ГБ, но Current Size е 30ГБ. При което имаше опция да направя Current Size-а да е колкото Native Size-а. Така и направих. Пускам Windows-а, всичко е наред, имам вече 250ГБ, форматирам ги с PartitionMagic и си слагам ПОЛОВИНАТА музика на новия хард. Изгасям компютъра и си лягам. На другия ден, пускам компа и кво да гледам, отново 30ГБ, които не са форматирани и естествено нямам достъп до музиката която прехвърлих.

Сега се опитвам да направя две неща - 1. да си върна музиката. 2. да си опрая харда на 250ГБ. Най-важното засега е да си върна музиката. Търсих няколко програми за Data Recovery, намерих и пробвах "GetDataBack" и "TestDisk & PhotoRec". Те обаче отново засичаха, че харда ми е 30ГБ и ест. не намериха никакви файлове по него.

Някой има ли си идея какво да направя?
 
26 Aug 2006 3:22 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

udshfudshdufohudshfuohsufah
 
26 Aug 2006 8:28 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Абе и аз съм имал такъв проблем, но с по-малки габарити и го оправих бързо, но не си спомням как. Мисля, че беше нещо с драйверите тогава. Но ако системата ти го засича само като 30Гб, не виждам как patiotion magic ще ти види целия харддиск. То всичко си минава пак през kernel-а на winxp-то. Знам, че констатацията ми не ти е от помощ, но започни да се замисляш че няма да си ги върнеш и ако стане поне ще ти е по-гот.




 
26 Aug 2006 9:11 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

usahfdudshaoufhoushaoufdsa
 
26 Aug 2006 15:50 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

ами PartitionMagic го използвах само, за да си форматирам харда, когато ми беше 250ГБ на два тяла ФАТ32 и сега като го пусна ми дава "Init Fail: Error 48. Sector not found". Но не мисля, че PartitionRecovery ще направи нещо, защото в момента нямам нито един партишън. Всичко изклежда, както в началото когато за първи път пуснах харда с Windows. Cамият биос ми засича харда като 30ГБ и в момента ми показва, че тези 30ГБ не са форматирани (RAW). Дискът е "SerialATA 3.0 and UltraATA/133 (ATA7)".

Oбадих се на хот лайна на самсунг, няква жена, много внимателно ме изслуша, но все повтаряше, че най-вероятно данните ми са загубени и т.н. Аз и нямам доверие, щото не мога да си представя, как аз 3 часа ще си прехвърлям музиката на новоформатирания хард и как с едно изключване на компютъра ще се изтрие всичко.

Днес ще изпробвам няколко програми и квото стане.

EDIT. PartitionInfo програмата ми дава: Disk error(s) were detected on this drive. Disk Geomerty error(s) were detected on this drive.
 
26 Aug 2006 15:54 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Впрочем и аз имах проблеми с PartitionMagic по едно време - опитах се да форматирам един скапан диск с надеждата, че ще прескочи скапаните сектори. Е да ама не - програмата като реши, че нещо в системната информация не и харесва не се включва. Май това което Yogi каза за update на bios-а звучи най-логично.




 
26 Aug 2006 16:14 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

sduhfushoufhusahfouhdsaufh
 
26 Aug 2006 16:28 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Малко вероятно е да си загубил данните безвъзвратно. Проблема е само да се накара биоса да види всичките 250 гб после с някоя програмка ще си възстановиш музиката. Скоро Партишън Меджика ми затри 100 гб и ги показваше като RAW. Трябваше да си поиграя с една програмка от рода на ГетДатаБек, но си възвърнах всичко.

Ела до нас 8Б-21 ще ти дам САТА контролер да пробваш с него. Проблема е в контролера, който ползваш в момента според мен. Ако ти е на дъното трябва да видиш в спецификациите какви хардове подържа, може да се налага ъпдейт на Firmware-а. Днес и утре съм си вкъщи, мини (ако си в Дармстадт Smile ).

П.П.
Цитат:
Дискът е "SerialATA 3.0 and UltraATA/133 (ATA7


Тоест има и двата интерфейса?? Ти как го връзваш тоя хард?




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
26 Aug 2006 18:54 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Мерси за съветите, но докато ги прочета вече имаше подобрение след като си поиграх малко - успях да си върна музиката Smile

инсталирах една програма на Самсунг - Samsung Disk Manager v10.42.
и там имаще опция да си върна харда на 250ГБ без никакво триене на файлове и т.н. и автоматично ми се показаха двата ФАТ32 дяла, които си бях направил, включително и музиката Wink)

Сега остава, като си прехвърля музиката обратно, като изключа компа и пак го вклюва пак да имам 250ГБ и всичко ще е наред Smile
 
26 Aug 2006 19:42 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Честито. Ще черпиш. А я кажи колко го взе този хард. Аз днес видях един 300Гб външен за 119 евро в Penny ( На кво ти прилича ).




 
27 Aug 2006 15:31 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

оказа се, че все още не мога да го накарам да ми запомни, че има 250ГБ след като shut down-а и turn off-на компютъра. Но поне сега мога по-свободно да експрериментирам, като знам че нямам данни на него.

Хахах в Пени хард диск, кво ли няма да измислят. Взех го за 70 евро, включително доставката. Най-важното за мен беше да е е тих, а го дават като много тих и не го усещам найстина, в последствие видях, че е 250ГБ и цената му, което беше добре.
 
27 Aug 2006 15:57 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Е да ама ония е 300 и е външен. Всъщност аз намерих нещо подобно и в Amazon.de. Същата работа, но изглежда и двете не са много добро качество.




 
28 Aug 2006 0:01 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

всичко работи вече!

Аз си бях нагласил Jumper-а на Slave (на второто място от ляво надясно), и през цялото време не го бях променил. А се оказа, че незнам защо от Самсунг са решили, че Jumper-а като е сложен по този начин работи като слейв + има ограничение на харда 32ГБ. За да няма ограничение и да е на Slave трябало да няма никакъв Jumper. Това е. А аз бутам два/три дни програми да ми опраят проблема, а то най-накрая едно малко Jumper-че.

Бояне, един приятел работеше във една фирма кадето оправят техниката, която се продава в такива хранителни магазини и каза, че никой път няма да си купи техника от там. Много е вероятно да работи, но и да има проблеми и според мен вече да е употребявана.
 
28 Aug 2006 0:09 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А аз нямам и намерение да си купя от там. Просто си мислеш, че е евтино и затова го постнах, но после видях че и в amazon го има на тази цена. От тия магазини друго освен храна и разни химии не се купува. То не, че и храната им става за нещо де ама няма как.

Иначе аз всичко си го пазарувам от amazon или ebay. Досега май не съм ходил да взимам нещо от saturn-а например. Хем ти го доставят безплатно, хем може да си го върнеш до месец, хем не излизаш от вкъщи. Пък и не е дреха че да го пробваш.




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Компютри и технологии HDD Samsung SP2514N Проблем
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004