Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Компютри и технологии Безжични мрежи
  
Потребители писали по темата: yurukov, Afu-Ra, Yogi, ktulu, arterybg
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Безжични мрежи
Автор Съобщение  
 
14 Sep 2006 21:10 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Е да ама аз не мога да отворя Network Connections и не мога да разпъвам мрежа от стационара, а от лаптопа не искам. Сега търся как да си оправя този проблем.




 
17 Sep 2006 11:42 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Проблема с неработещата папка на Network Connections я оправих. За пръв път използвам помощ от microsoft, но помогна това: http://support.microsoft.com/kb/825826/

Развързах една ad-hoc мрежа, лаптопа ми се вързва, но не мога да му дам IP, нито двата компа могат да се видят, нито мога да пусна нет от стационара към лаптопа. Пробвах с network bridge, connection shearing и т.н., но не става. Може би бъркам настройките. Сега търся някакъв software router за да си обърна стационара в такъв и а дано да тръгне.

@Afu-Ra - как си го направил това с раздаването на IP-то. През router ли минава всичко.




 
17 Sep 2006 12:46 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

udhuhfudshufhushf
 
17 Sep 2006 15:09 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ами аз за там вече намерих програми ама нейсе. Сега ще видя дали има нещо за cygwin. Може да ми се отвори парашита.




 
17 Sep 2006 16:16 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Бояне, няма абсолютно нищо трудно да стане под Уиндоус, абсолютно тривиално си е. ИПто си го слагаш ръчно... какъв е толкова проблема? Ако не става значи си имаш някакав проблем с Уиндоуса. Аз си ползвах уиндоуския уизард за безжични мрежи за създаването на такава. От connection properties защо не можеш да си сетваш настройките? Disable ли са сетингите, не разбирам. А всичко което ти трябва след като си вързал машините е едно прокси.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
17 Sep 2006 16:48 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Е да, знам ама не става бе да го...

Дабам му IP на стационара и друго на лаптопа, едни и същи subnet mask и за default gateway им давам ip-то на стационара, но не става нищо - не се предават никакви пакети между машините и не се виждат в мрежата. Отначало си мислех че е от firewall-а, но му направих така настройките че да пуска всичко, а после съвсем го спрях и на двете машини. Не се получава трафик между машините и не знам защо.




 
17 Sep 2006 17:10 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

защо не пробваш стъпка по стъпка това и после не споделиш ако има нещо, което не е наред?
 
19 Sep 2006 9:45 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Какви ИПта им сложи?




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
21 Sep 2006 10:27 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Оправи се. Изглежда проблема е бил в това какви services share-вам, но не знам защо. Тръгна и нета през proxy-то, но на мен ми се иска да направя мрежата директно достъпна. Затова си мисля, че ми трябва dns proxy на машината или нещо такова, но още си играя с настройките. Абе защо не си взех аз един router, ама айде На кво ти прилича .




 
21 Sep 2006 16:31 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Защото няма смисъл и ако всичко ти беше наред с Уина мрежата си я сетваш буквално за минути.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
21 Sep 2006 16:37 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Може и да си прав, но с router няма нужда да включваш firewall. Абе както и да е. Свърши тя - не мога да я върна защото хвърлих опаковката.

Я кажете по-скоро как мога да пусна proxy за dns или нещо такова, че лаптопа ми да вижда комповете от share-натата мрежа, както и нета директно.




 
21 Sep 2006 16:57 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

CCProxy което аз ползвам си има ДНС. Какво имаш впредвид да "виждаш" нета директно??




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
21 Sep 2006 17:15 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

"ping mail.bg" да ми работи, firefox и skype да работят без proxy.




 
25 Sep 2006 20:48 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Който използва CCProxy да му се е случвало някой снимки да му се зареждат непревилно. На лаптопа като минава нета през ccproxy, за някой снимки пише правилния адрес, но самата снимка не е тази която трябва, а някоя друга от самата страница. Примерно като гледам news.bg ми показва на някоя от снимките от новините разпъната снимка на облак, която се използва за времето. Трябва да е някаква вътрешна грешка в ccproxy. Едва ли са го вградили за да дразнят тези които не се регват!




 
25 Sep 2006 21:38 Цитирайте
ktulu
Мнения: 33



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

бтв като ти е толкова персонализиран (омазан) уиндоуса, че не може да подкараш неговия си шеринг, има една програмка, наречена керио винруууте, която удивително напомня на нормален хардуерен рутер по функции
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Форумът Компютри и технологии Безжични мрежи
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 2 от 3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004