Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология -----------
  
Потребители писали по темата: Prokoba, krum, Yogi, Makedonski, Онбашията, Юзбаши ... общо 16
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

-----------
Автор Съобщение  
 
02 Dec 2006 13:42 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
02 Dec 2006 13:58 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
02 Dec 2006 14:36 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
02 Dec 2006 14:41 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-------
 
02 Dec 2006 14:51 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
02 Dec 2006 15:03 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
02 Dec 2006 15:04 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-----
 
02 Dec 2006 16:17 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

абе Круме, разкрих те. ти просто играеш за форумист на месеца (поредния месец) по най-много постове Smile




http://mapto-on.blogspot.com/
 
02 Dec 2006 16:28 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

usdgudshughuhdsguh
 
02 Dec 2006 16:52 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

------
 
02 Dec 2006 17:11 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

[iusdhgihdsigahisdhgaihisg
 
02 Dec 2006 18:02 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Yogi, не знам точно какви хора познаваш, но това което току що прочетох за атеистите от википедиа е. че Atheism is the disbelief in the existence of God and other deities. Не знам как можеш да убедиш някой в противното.

А ако някой обвинява или има предразсъдъци към другите, мога само да кажа нещо от новия завет: "Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и молете се за тези, които ви гонят" ......... "Защото ако обичате само онези, които обичат вас, каква награда ви се пада?". Не съм запознат с другите религии, но само по себе си мисля, че казва доста за отношението на вярващите към всички други хора. Друго което си мисля, че има връзка малко по-горе се казва: "Не се противете на злия човек, но ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата. На този, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземи ризата, остави му и горната си дреха. Който те принуди да вървиш с него една миля, иди с него две".
 
02 Dec 2006 18:36 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

usdhguhdsughudshguh
 
02 Dec 2006 22:51 Цитирайте
Prokoba
Мнения: 76



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ами Йоги ти вече вярваш в Имануел Кант.Позволил си написаните мисли на този човек и на Херман да влязат в главата ти.Ти в началото си ги приел и после си изпаднал в странно противоречие със здравия ти разум.После е чудесно и аз се радвам,че си се справил с това.А Словото в Библията никога не бяга от здравия разум и е невъзможно да те докара до лошо, ами само до щастието.
А за Бог - не мога да дам определение.Смешно е да даваш определение на Бог, дори да го наречеш всичко.Защото е Бог и пише за Него,че е създал всичко.Тъй,че е и повече от всичко това,което ти можеш да се опиташ да опишеш.Никой седнал да описва Бог няма да накара друг да повярва в Него.
В Римляни 10:17 от Новия Завет пише - Вярата идва от слушане на божието Слово."
Тъй че приемете това,което Бог сам казва за вярата. - Няма да я получите по друг начин освен ако не чуете написаното от Него.Затова Исус го разказваше на учениците и затове те после отидоха по света и разказаха на други и те повярваха и станаха ученици.Друг начин няма.
А Бог е обещал на тия, които искат да го намерят и извикат към Него в сърцето си и го помолят да им се открие, да им се открие.
А моля само не ми казвайте,че това не върши работа.Пробвайте да помолите самия Бог дори и да не вярвате в Него да ви се открие и Той ще ви се открие.Независимо колко се съмнявте.Ей тъй го кажете - Боже,аз не вярвам в теб,ама ако Те има и след като си ми обещал да ми се откриеш и след като толкова ме обичаш, та айде открий ми се!

Това да го кажете в сърцето си е повече от достатъчно.Това се усмелих да кажа аз и после взех да прочетох евангелието и ей ме е от другата страна.Толкова е лесно.Не е нужно да се пробвате да го разберете и да го опишете с думи или формули,защото не можете.Просто изпадате в бедноста на речника и човешкото въображение.Допуснете за миг,че сте Неговото творение и Го помолете.Пък после...ще ви дойде на главата.

А защо не говорим а вяра ли?
Ами вярата ще я представя със следното.
Вие имате глава нали?Знаете,че имате и очи,но без огледалото не ги виждате,но си знаете,че са си там ис тях гледате.А нали знаете,че имате мозък между ушите?Там в главата.Знаете и не е нужно да ви отварят главата, да си го попипате мозъка и да го видите и тогава да повярвате.
Ами по същия начин и Бог е тук, но друг начин да ви се открие освен чрез Библията няма.
Чрез Корана, Висарион, Муун, Харе Кришна и т.н. ви гарантирам безпроблемно запознаване със дявола.Дори няма да разбрете как сте се запознали.Негово първо желание е да не разбрете,че го има.Защото ако разбере някой,че го има,то той става и го посочва и казва на всички откъде идат всички злини и нещастия."Защото той е цар на лъжата"- пише в Библията.Тогава когато някой разбере за дявола и Бога и почне да предупреждава всичките си приятели, понеже вече знае,че всъщност ги обича и са му по-скъпи от колата и къщата, тогава става "парадокса",че те го смятат за луд и продължават по същата линия докато не си ударят задника в пода и когато всички човешки силици им се изчерпат викат - Господи, Исусе и ти Боже,който си на небето, ако те има помогни ми и ще направя всичко за Теб само и само да ме избавиш от тоя ужас!Събуди ме Боже утре и това да го няма!
Та когато ви налегне тая беда и се помолите на Бог,който е на небето и после минете през бедата, не си казвайте - УУУуу, ебати късмета!
Това не е късмета, а Бог, който е на небесата и който е дал обещанието си на всеки,където и да се намира - и в най-дълбоката пропаст - да го избави.Когато Бог ви избави не се отвръщайте от Него със суеверията си за късмет и четирилистни детелини.Тогава се сетете Кой сте молили за помощ и Му благодарете.
Малко след това ще ви стане ясно защо всички ви смятат за луд и защо е трудно другите да разберат.Но усилието си струва.Струва си да не загубиш нито един,пък било и той да те псува и те нарича изперкал.Струва си защото ако успееш - спечелил си брата си.Ако не успееш - само ти знаеш,че си го изгубил и нищо не си направил.
А сега нещо от Левски - Ако спечеля, печели цял един народ.Ако изгубя, губя само себе си.




http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8 както и
http://www.vbox7.com/play:ea49c127 , а тук
www.bibliata.com както и тук
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=43&g=3&tr%5B%5D=2
 
03 Dec 2006 2:40 Цитирайте
Yogi
Мнения: 121



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

uhdughdsughuhdsaughuhsadughuhsauhughusahg
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Форумът Религия и Теология -----------
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 5 от 10
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004