Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Религия и Теология Фанатизмът
  
Потребители писали по темата: krum, Makedonski, Afu-Ra, mayaharia, yurukov, boiancheto
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Фанатизмът
Автор Съобщение  
 
01 Dec 2006 18:36 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Какво според вас е фанатизма?

Аз си мисля, че той е една крайна форма на тръгване по един път без да разгледаш другите пътища... Да знаеш само своето, без да познаваш алтернативите...




http://mapto-on.blogspot.com/
 
01 Dec 2006 19:09 Цитирайте
Afu-Ra
Мнения: 341



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Да така е. Това е сляпата вяра в една идея. И тази идея в света на фанатика е абсолютна истина. Според мен всеки си има своя истина която гради на базата на себе си и света около него и колкото повече тази истина е ирационална толкова вярата в нея е фанатизъм.




... if it's to be then it'll be ... but not before it's time ... it may not come when you wanted ... but it will be on time ...
 
02 Dec 2006 3:32 Цитирайте
mayaharia
Мнения: 56



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

и с тази т.нар. вяра можеш да обясниш/оправдаеш всяка една твоя постъпка или мисъл и всеки друг греши, естествено.




живеем в моно свят
 
02 Dec 2006 13:36 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

--------
 
02 Dec 2006 14:37 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

krum написа:
Вярата само в едно нещо, което обаче не е вярно. Защото ако има нещо обективно, в което вярва човек, то това вече не е фанатиЗъм, а мъдрост.

там е работата, че мъдростта само тогава е мъдрост, когато ти непрекъснато я подлагаш на съмнения и тя издържа. ако не я тестваш, няма и да разбереш ако си се заблудил




http://mapto-on.blogspot.com/
 
02 Dec 2006 14:38 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А кой решава кое е вярно? Няма такова нещо като универсална истина. С подходящите доводи може да се изкара всичко, че е вярно. Аз примерно мога да ти покажа, че няма Бог и моленето на него само омешва мозъка, но нито ти, нито един куп хора ще ми повярват. Това означава ли, че това в което ти вярваш е истина и че това което аз вярвам - не. Няма такова нещо. Когато някой се олива във вярванията си или по-точно в следването им, до такава степен, че да пречи на другите, за мен това се нарича фанатизъм.




 
02 Dec 2006 15:11 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

---------
 
02 Dec 2006 15:12 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

------
 
02 Dec 2006 16:16 Цитирайте
Makedonski
Мнения: 410



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

хммм... а как се вписват в тази абсолютна истина простите парадокси, различнията в баналните неща... склонен съм да се съглася с Крум, ама тогава някак си остава празнина. за мен като че ли на фона на тази истина за тези неща може само да се каже, че нямат значение. например в Исус ли вярваш, в Буда, в извънземни свръхцивилизации или в доброто начало... като че ли това няма значение, стига да имаш положително мислене... ама темата си е супер преплетена. не съм много убеден в това, което казвам




http://mapto-on.blogspot.com/
 
02 Dec 2006 16:42 Цитирайте
krum
Мнения: 186



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

-------
 
08 Dec 2006 15:32 Цитирайте
boiancheto
Мнения: 3



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Отново предлагам да се върнем към основният зададен въпрос - какво е фанатизъм.
Аз бих определила фанатика като краен изоциоланист - човек, който съзнателно или не е потънал в краино субективно обяснение за реалността или част от нея и съзнателно убива въпросите, който са в разрез с неговото обяснение.
Хмм - в екстремния вариант тези неприятни въпроси са просто хора, които мислят различно.
      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Религия и Теология Фанатизмът
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004