Форумът
       
 
Начало Регни се Потребители Q&A
Подробно търсене    
 
   
   
 
Влез
   
   
   
 


Unbefristete EU-Arbeitsgenehmigung за студенти след 5 години


Форумът Компютри и технологии Skype вируси или как да станем известни
  
Потребители писали по темата: yurukov, ahu, erdtek, Geri, damyan
      Часовете са в GMT + 1 Hour  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Skype вируси или как да станем известни
Автор Съобщение  
 
18 Jul 2006 21:50 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Само да кажа. че наскоро зачестиха съобщенията от типа "Еди кой си е висус и ако и ще ви унищожи компа. Паратете това съобщение на всичките си познати".

Няма такова нещо като skype вируси. Ако имаше щеше да е сензация и щеше да е във всички tech новини. Тези които са започнало веригите от постове искат просто да им се спами името из нета. Най-малкото някой ще се заинтересува и ще ги потърси.

Единствения начин да се хване нещо през skype е да се приеме заразен файл и после да се пусне. Така че никога не приемайте файлове от непознати и винаги проверявайте за вируси (ако antivir-а не ви го прави автоматично).

Затова моля, не препращайте такива съобщения - губите си времето и нервите на хората в листата ви.

PS: и айде да не почвате и вие такива вериги - гадно е.
 
19 Jul 2006 0:40 Цитирайте
ahu
Мнения: 441



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

жалко че не можеш да го кажеш на цяла България, постоянно някой ми праща прочие простотии де'а Mad

както и лайна тип "ако не изпратиш това на X брой приятели няма да получиш любов/пари/кучки/коли...."

накрая ще почна да пращам като луд "самия skype е вирус! изтрий го веднага!" Idea




mmmkey?
 
19 Jul 2006 10:53 Цитирайте
erdtek
Мнения: 188



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

да допълня, че това важи и АйСиКю и които и да е друг чат клиент + електронната поща. Хейт спам!
 
19 Jul 2006 11:26 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

ahu написа:
накрая ще почна да пращам като луд "самия skype е вирус! изтрий го веднага!" Idea


Анатема!
 
30 Aug 2006 8:08 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Ето поредния спам който получих:
Цитат:
Playboy каза: Линиите на skype ще бъдат отворени за обаждания към домашни телефони.Моля изпратете това съобщение на поне 10 ваши абоната.На колкото повече абонати го изпращате толкова по бързо щеви се отвори линията.
Здравеите всички Skype маняци за да оголеми популярноста си Skype направи тази оферта ! Ако изпратите това саобщение на 20 потребителя до 1 ден ще получите безплатно за срок от 1 месец Skype Credi. Благодарим ви предварително Това е Skype тест . Целта на този тест е да провери неизползваемите Skype профили . Моля изпратете това съобщение на всичките си абонати . В противен случай вашият Skype профил ще бъде закрит




 
30 Aug 2006 11:48 Цитирайте
Geri
Мнения: 301



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

imashe neshto ot sorta ,che ako izpratish nqkakwo pismo na edi kolko si cheowecheta shte poluchish laptop Razz




(:
 
20 Dec 2006 12:37 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Откриха нов червей, разпространяван през Skype

Първо не става дума, за червей, а за spyware, второ не се разпространява през skype, а убеждава хората сами да си го свалят. Всъщност програмата няма нищо общо със skype и може да се разпространи и през mirc, msn, yahoo или която и да е програма за съобщения и обмян на данни.

Това ми напомня на единствения албански вирус - за да подейства трябва да го свалиш и пуснеш, след което ти изкарва съобщение за това, че си хакнат и че трябва да си форматираш диска веднага На кво ти прилича .

Проблема обаче е, че все повече хора се оставят да бъдат залъгани от примамливи атаки в които си сваляш файл или даваш лична информация ( т.н. phishing).




 
04 Jun 2007 12:19 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

Преди няколко дни тръгна из мрежата един червей, който разчиташе на това хората да искат нови усмивки за Skype чата. Накратко това което се случваше е, че получаваш съобщение (на английски!) от твой приятел което казва, че има нови усмивки за skype и можеш да си ги свалиш от еди-къде си (сайта беше в Литва). Като свалиш файла и го пуснеш, червея изпраща същото съобщение на всичките ти приятели в skype и показва съобщение с името на пича който го е направил.

Това е - просто спам. Лошото е, че спамиш приятелите си, но не причинява никаква вреда на компютъра. Сайта го свалиха няколко часа след като получих съобщението така, че заплахата я няма. Във връзка с това как да разпознаваме такива заплахи съм писал по-подробно в блога.

Днес обаче получих подобно съобщение, обаче на български. На сайта пише, че не е вирус и са прави - червей е. Не е много изобретателно обаче, защото пича е сменил само съобщението и е сложил името си.




 
04 Jun 2007 15:08 Цитирайте
damyan
Мнения: 16



Вижте профила на потребителя  
Изпратете лично съобщение

Поне 10 човека ми го пратиха и на мен. ...хубаво, че не съм любопитен по природа, пък притрябвали ми и skype-икони. Май трябва обаче да си разделя контактите в две групи: такива, от които да отварям линкове без да мисля и останали. Първите май няма да са много Smile . Както се казва:
Цитат:
In God we trust -- all others must submit an X.509 certificate

Поздрав




--
Дамян
 
04 Jun 2007 19:44 Цитирайте
yurukov
Мнения: 1370



Вижте профила на потребителя  SKYPE Адрес
Изпратете лично съобщение

А тоя цитат беше ценен Very Happy




      Нагоре  
Създайте нова тема  Напишете отговор

Форумът Компютри и технологии Skype вируси или как да станем известни
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Не можеш да добавяш файлове към форума
Можеш да сваляш файлове към форума
 


      Нагоре  

Страница 1 от 1
Идете на:  
Powered by phpBB ©  | Translation by: Boby Dimitrov
Avalanche style by What Is Real © 2004